پیام خراسان

آخرين مطالب

مهر پیگیری کرد؛

بیمارستان خوسف همچنان در کمای وعده ها مقالات

بیمارستان خوسف همچنان در کمای وعده ها
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- بار دیگر بدعهدی ها موجب به تعویق افتادن اتمام ساخت پیر پروژه درمانی شهرستان خوسف شد.

خبرگزاری مهر ؛ گروه استان‌ها: این بار هم توپ کم کاری‌ها به زمین اعتبارات و بد عهدی پیمانکاران این پروژه افتاد تا خوسفی ها همچنان در انتظار بیمارستان به سر برند و در تب نبود بیمارستان بسوزند و همچنان طبق روال گذشته برای درمان راهی مرکز استان شوند.
خوسف دومین شهرستان بدون بیمارستان استان است که وعده اتمام ساخت بیمارستان 32 تختخوابی آنکه کلنگ ساختش سال 92 با اعتبار پنج میلیارد تومان در دو طبقه به زمین زده شد پایان سال 99 اعلام شد.
ساختمان این پروژه که جز طرح‌های مهر ماندگار سفر هیئت دولت نهم به استان است، از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
اجرای این پروژه ابتدا با عنوان مرکز بهداشتی شبانه روزی کلید خورد اما با پیگیری به بیمارستان 32 تختخوابی ارتقا یافت.
بر اساس آخرین اخبار طی پنج سال (90 تا 95) فقط یک میلیارد و 300 میلیون تومان، سال 96 یک میلیارد تومان و سال 97 نیز سه میلیارد و 500 میلیون اوراق برای ادامه کار این پروژه به استان ابلاغ شد و بخشی از آن اختصاص یافت.
سال 98 هم بیش از هفت میلیارد تومان اعتبار برای آن ابلاغ و برای اتمام ساخت آن 13 میلیارد تومان با پیمانکار انعقاد قرارداد انجام شد.
پیگیری در وزارت خانه
آن طور که گفته‌ها حاکی است قرار بود پایان سال 99 شاهد اتمام ساخت این پروژه باشیم و برای ابتدای سال 1400 تجهیز بیمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام شود اما خلف وعده پیمانکار سبب شد تا پرونده این پروژه درمانی روی میز وزارت خانه قرار گیرد تا تصمیم‌گیری برای ادامه کار با پیمانکار یا خلع ید وی انجام شود.
اما آنچه که مسلم است با گذشت بیش از هشت سال از کنگ زنی بر خلاف تأمین اعتبارات انجام شده در سال گذشته و وعده اتمام ساخت تا پایان 99 این پروژه درمانی همچنان در گیر و دار وعده‌ها و بلاتکلیفی به سر می‌برد.
آخرین وضعیت
رئیس دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص آخرین وضعیت این پروژه درمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این بیمارستان با پیشرفت بیش از 60 درصد بار دیگر در انتظار تعیین تکلیف وضعیت پیمانکار به سر می‌برد.
مجتبی مالکی از فسخ قرارداد پیمانکار در اسفند سال 99 خبر داد و افزود: به سبب تورم، پیمانکار برای ادامه پروژه دچار مشکل شد و از این رو طی سه مرحله مدارک تکمیلی و مستندات برای فسخ قرارداد پیمانکار بیمارستان خوسف به وزارتخانه ارسال شد.
به گفته وی پس از آن برای ادامه کار درخواست‌ها ارسال شد و منتظر تعیین تکلیف از سوی وزارتخانه هستیم.
بلاتکلیفی در ادامه کار
رئیس دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: پیمانکار در وزارت خانه متعهد شد کار را شروع کند اما همچنان این پروژه در بلاتکلیفی به سر می‌برد.
بنا به اظهار وی 40 درصد از پروژه باقی مانده و طبق برآوردها برای اتمام با توجه به تورم بیش از 15 تا 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مالکی عنوان کرد: اگر پیمانکار دارای صلاحیت انتخاب شود طی یک سال می‌توان پروژه را به سرانجام رساند.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhorasan.ir/Fa/News/430894/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.