پیام خراسان

آخرين مطالب

بازی سهم خواهی در تیم ملی / چند دستگی این بار در فدراسیون ورزشي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - آخرین پرونده ویژه رسانه طرفداری در سال 1401 به دو دستگی فدراسیون فوتبال اختصاص داشت...
یکشنبه 28 اسفندماه در آخرین روزهای سال 1401 تیم ملی فوتبال ایران با کادر فنی جدیدش آغاز به کار می کند و بازیکنان تیم ملی که از سوی امیر قلعه نویی به اردو فراخوانده شدند، با حضور در اردو، تمرینات آماده سازی خودشان را برای فیفا دی پیش رو و دو بازی دوستانه مقابل تیم های ملی روسیه و کنیا آغاز می کنند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
به گزارش طرفداری، امیر قلعه نویی از فردای همان روزی که به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب شد به موازات شرکت در جلسه های آنلاین و وبیناری و گفتگو با مسئولان فدراسیون فوتبال بدون اینکه حتی پیش نویس قراردادش آماده باشد، دعوت از لژیونرها را آغاز کرد و شروع به غربال اولین لیست تیم ملی کرد تا اردو طبق برنامه قبلی از 28 اسفند آغاز بشود و ایران برای دو بازی فیفا دی آتی مشکلی نداشته باشد اما این فقط ظاهر قضیه است و پشت پرده اتفاقات عجیبی در همین چند روز رخ داده که بد نیست با هم نگاهی به این پشت پرده داشته باشیم.
اختلاف نگران کننده در فدراسیون فوتبال اگر پیش از این باید نگران چند دستگی در اردوی تیم ملی بودیم و از این می ترسیدیم که مبادا بازیکنان تیم ملی در اردو به جان هم بیفتند، حالا باید نگران چند دستگی در فدراسیون فوتبال باشیم و از این ناحیه احساس خطر کنیم که مبادا این بگیر و بکش ها در فدراسیون فوتبال و کشمکش هایی که بین مدیران برای اختیار داری در تیم ملی و گرفتن مناصب بیشتر و امتیازهای بالاتر شکل گرفته، به تیم ملی آسیب بزند.
روزهای آخر سرمربیگری دراگان اسکوچیچ و روزهای اول بازگشت کارلوس روش را که حتما یادتان هست. در آن روزها بین برخی بازیکنان بزرگتر تیم ملی اختلافاتی ایجاد شده بود و رسانه ها پر بود از گمانه ها درباره این اختلاف ها.
بازیکنانی مثل سردار آزمون و مهدی طارمی در دو قطب مختلف قرار داشتند. سردار آن روزها به نظر می رسید حامی اسکوچیچ است و مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش که درباره شان گفته می شد با حضور در نهاد ریاست جمهوری زمینه ساز بازگشت کی روش شدند، به نظر می رسید هر لحظه احتمال دارد بین این دو گروه اختلاف ایجاد شود اما حالا هیچ اختلافی در اردوی تیم ملی وجود ندارد و برعکس تا دلتان بخواهد در فدراسیون فوتبال اختلاف هست.
سه نگاه متفاوت در فدراسیون فوتبال درباره نیمکت تیم ملی برای مرور این اختلاف ها باید کمی به عقب تر برگردیم، روزهایی که هنوز امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی نشده بود و فدراسیون فوتبال برای تیم ملی دنبال سرمربی می گشت. آن روزها سه نگاه مختلف در فدراسیون فوتبال وجود داشت.
تصمیم گیران و تصمیم سازان فدراسیون فوتبال، چه آن هایی که عضو هیات رییسه بودند، چه رییس و نواب رییس و چه کسانی که در رده مدیران ارشد فدراسیون قرار می گیرند سه دیدگاه مختلف داشتند که بررسی این دیدگاه ها می تواند شرایط امروز را کمی روشن تر بکند.
گروه اول؛ سرمربی تیم ملی باید حتما خارجی باشد گروه اول کسانی بودند که اعتقاد داشتند سرمربی تیم ملی حتما باید خارجی باشد. صاحبان این نگاه ابتدا سراغ کالدرون، برانکو و حتی استراماچونی که سابقه کار در ایران داشتند رفتند اما وقتی دیدند احتمال دارد دوباره تمام آن داستان های پولی و مشکلات ایجاد شود، عقب نشینی کردند.
دوباره وقتی این احتمال داده شد شاید ایران بتواند پول های خودش در فیفا را آزاد بکند، صاحبان این نگاه سراغ گزینه هایی مثل مونتلا، دونگا و فلیکس سانچز و این اواخر به پاکو خمز و ژوزه مورایس هم راضی شده بودند اما در نهایت ترس از اینکه ما نتوانیم پول سرمربی خارجی را به موقع پرداخت کنیم باعث شد پرونده استفاده از سرمربی خارجی به طور کامل بسته شود.
گروه دوم؛ برای فیفا دی یک مربی موقت بگذارید گروه دوم کسانی بودند که می گفتند برای این فیفا دی بهتر است یک مربی موقت بگذاریم. یک نفر به عنوان سرمربی موقت انتخاب شود که در این فیفا دی تیم ملی را مقابل روسیه و حریف دومی که آن زمان هنوز مشخص نبود، هدایت کند.
نام هایی مثل وحید هاشمیان مطرح و حتی گفته شد از سرمربی بعدی تیم ملی تضمین گرفته می شود سرمربی موقتی که در این فیفا دی تیم ملی را هدایت می کند، حتما در کادر سرمربی بعدی حضور داشته باشد اما این نگاه هم خیلی خریدار پیدا نکرد و به بایگانی سپرده شد.
گروه سوم؛ واقعیت امروز فوتبال ایران؟ استفاده از سرمربی ایرانی گروه سوم هم افرادی بودند که می گفتند واقعیت امروز فوتبال ایران این است که ما باید سرمربی ایرانی داشته باشیم اما بر سر یک اسم خاص اتفاق نظر نداشتند. اعضای هیات رییسه و یکی، دو نفر از تصمیم گیرنده ها امیر قلعه نویی را معرفی می کردند و او را بهترین گزینه می دانستند اما یکی، دو نفر هم بودند که اصرار داشتند تیم ملی به خاطر ملی پوش به جواد نکونام سپرده بشود.
تحریک بازیکنان برای تماس با مهدی تاج؛ بگویید جواد نکونام را می خواهیم! آن ها حتی سه، چهار بازیکن تیم ملی را تحریک کردند که این بازیکنان با رییس فدراسیون فوتبال تماس بگیرند و اعلام کنند همه ملی پوشان با جواد نکونام راحت تر هستند اما گفته می شود مهدی تاج از بازیکنانی که با او تماس گرفتند خواسته به هیچ وجه در این مسائل دخالت نکنند و با این حساب این گروه هم خیلی زود کنار کشیدند تا در نهایت امیر قلعه نویی انتخاب نهایی فدراسیون فوتبال باشد، همانطور که از اول هم قرار بود اگر تیم ملی به ایرانی ها رسید، آن سرمربی ایرانی کسی نباشد جز امیر قلعه نویی.
چرخش 180 درجه ای و گفتگو با امیر قلعه نویی؛ ما تنها حامیان شما بودیم! اما وقتی مهدی تاج حکم سرمربیگری تیم ملی را به نام امیر قلعه نویی زد، در کمال تعجب همان آدمی که اعتقاد داشت فقط باید سرمربی خارجی روی نیمکت تیم ملی بنشیند، از طریق واسطه ها خودش را حامی قلعه نویی معرفی کرد و بدتر از آن همان آدمی که تا یک شب قبل از انتخاب قلعه نویی چند بازیکن تیم ملی را تحریک می کرد با رییس فدراسیون تماس بگیرند و بگویند ما دوست داریم با نکونام کار کنیم روبروی امیر قلعه نویی نشست و ادعا کرد:
از اول هم گزینه من شما بودید و غیر از من و رییس فدراسیون، هیچکس دیگری نه در هیات رییسه و نه در فدراسیون در انتخاب شما نقش نداشت!
هرچند امیر قلعه نویی زرنگ تر از این حرف هاست که بازی این شخص را بخورد و یا فریب حرف هایی را بخورد که او را مقابل هیات رییسه قرار بدهد اما این دست و پا زدن این دو گروه واقعا جذاب است.
همان هایی که تلاش کردند مهره خودشان را در تیم ملی داشته باشند، حالا خودشان را حامی سرمربی تیم ملی جا می زنند. شاید پیش خودشان تصور می کنند بتوانند در چیدمان کادر فنی تیم ملی و شاید هم کادر اجرایی تیم ملی نفرات خودشان را وارد دایره افراد قابل اعتماد امیر قلعه نویی بکنند.
آقایان، مواظب بازی سهم خواهی تان باشید! این وسط ترسی که وجود دارد این است این افراد در بازی سهم خواهی به تیم ملی آسیب بزنند و اختلافات شان باهم و همینطور تلاش شان برای وارد کردن نفرات مورد علاقه خودشان به پست هایی مثل مدیر اجرایی تیم ملی، مدیر رسانه تیم ملی، دپارتمان تیم های ملی و هر پستی که به نوعی به تیم ملی مربوط می شود چنان بالا بگیرد که دودش به چشم تیم ملی برود و تمرکز سرمربی تیم ملی و کادرش بهم بریزد.
شاید بهترین کار این باشد در کوتاه مدت رییس فدراسیون فوتبال تمامی این افراد سهم خواه را از اطرف تیم ملی پراکنده بکند و اجازه بدهد امیر قلعه نویی خودش افراد مورد اعتماد خودش را انتخاب کند، همانطور که کارلوس کی روش این اجازه را داشت تمام نیمکت تیم ملی را خودش بچیند، این حق را برای سرمربی ایرانی تیم ملی هم قائل باشیم که خودش نفرات مورد اعتمادش را انتخاب کند تا در جریان آماده سازی تیم ملی دچار حواشی نشویم، آدم هایی که تحت هر قیمتی می خواهند روی صندلی های خودشان بمانند و همچنین دوستان خودشان را روی صندلی های دیگر بنشانند، اگر واقعا توانایی خدمت به تیم ملی و فوتبال ایران را داشتند باید تا به امروز به این تیم و این فوتبال خدمت می کردند.
حال و روز فوتبال ما می گوید که آن ها ناموفق بودند و وقتش رسیده به سراغ انتخاب های جدید برویم تا شاید تیم ملی مان بعد از مدت ها رنگ آرامش را ببیند. فعلا کاری به مسائل فنی نداریم و منتظر عملکرد کادر فنی می مانیم اما درباره مسائل حاشیه ای امیدواریم فدراسیون جلوی این سهم خواهان محکم ایستادگی کند...
اخبار داغ
ایتالیای فقیر در اوج شانس کم بایرن مونیخ برای جذب ویکتور اوسیمن در تابستان آتی قلم قرمز امیر قلعه نویی روی نام 5 بازیکن؟ / ادعای یک رسانه داخلی رئال مادرید از بین یوشکو گواردیول و جود بلینگام باید یکی را انتخاب کند تصادف شدید کاپیتان پیکان در سفر نوروزی / سامان فلاح از لیست تیم ملی خط خورد

لینک کوتاه:
https://www.payamekhorasan.ir/Fa/News/518448/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

بلیط قطارشهری مشهد 1500تومان شد/ اعمال نرخ جدید از 14 فروردین

معرفی دیدنی های شهرستان سرایان

برپایی سفره های ساده افطاری در فاروج

آزادی 192 زندانی مرتکب جرائم غیرعمد و دارای محکومیت های مالی در خراسان شمالی

پیشکسوت پرسپولیس مدیر فنی اترک بجنورد شد

حدود 6.4 میلیون نفر شب اقامت نوروزی در خراسان رضوی به ثبت رسید

طوفان خسارت بار در ترکیه

نزاع در نیشابور یک کشته برجا گذاشت

فعالیت پایگاه‌های اهداء خون در تعطیلات 11 تا 13 فروردین

ادعای وزیر دفاع آمریکا: ایران و متحدانش طی 2 سال، 83 بار آمریکایی‌ها را در سوریه هدف قرار دادند

نزاع و درگیری در نیشابور منجر به قتل شد

فیلم/ مشاهده پلنگ برای نخستین بار در کوه هوای لامرد

مازندران پس از خراسان رضوی دارای کمترین نرخ بیکاری است

نزاع خیابانی جوان نیشابوری را به کام مرگ کشاند

لرستان جزو استان‌های پیشتاز در اجرای طرح آبیاری تحت فشار

مراجعه 123 هزار نفر به پایگاه‌های اورژانس در آذربایجان‌شرقی

دست کلاهبردار 6 میلیاردی رو شد

هوای سرد استان همدان را دربر می‌گیرد

مطالبه اصلی مردم دین دار برخورد جدی با عاملان ترویج بی حجابی است

برخی روستاهای اهر از برنامه‌های صدا و سیما محروم هستند

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه خراسان جنوبی انتخاب شد

افزایش 10 هزار نفری اسکان نوروزی در مدارس خراسان جنوبی

نوروز را در سیاه چادر تجربه کنید

معاینه پزشکی بیش از هزار متقاضی اعزام به حج در خراسان جنوبی

استاندار خراسان شمالی: بهره مندی از ظرفیت های قوی حوزه صنعت ، معدن و گردشگری در سال جدید

پلمب 8 واحد صنفی متخلف در مانه و سملقان و اسفراین

انجام بیش از 2 هزار عملیات امدادی توسط اورژانس خراسان شمالی

برگزاری بیش از 11 هزار نفر ساعت کلاس آموزشی برای دامداران توسط دامپزشکی خراسان شمالی

بهارانه های همدلی در خراسان شمالی

2 طرح عمرانی در بخش رضویه مشهد به بهره برداری رسید

پلمب 4 واحد متخلف بهداشتی در جغتای

افزایش جابجایی بار و مسافر از راه‌ آهن شمال 2 در سال ١4٠١

هواشناسی خراسان رضوی در پی بارش‌های رگباری هشدار سطح زرد صادر کرد

سردار علایی از اعتراف فرد فرد متهمان ترور حجاریان سخن گفت

برای اولین بار در تاریخ ژیمناستیک ایران

تداوم خیزش گردوخاک در آذربایجان غربی تا هفته آینده

آزادی چهار زندانی جرایم غیرعمد در جلفا

بازدید 12 هزار و 730 مسافر نوروزی از جاذبه‌های «مروست»

توزیع 8 تُن خرمای مضافتی در خراسان رضوی

معاینه پزشکی 1120 نفر از متقاضیان اعزام به حج در خراسان جنوبی

آیین‌های فراموش شده خراسان جنوبی در ماه مبارک رمضان

قرارگاه ایده پردازی در ستاد کانون‌های مساجد خراسان جنوبی تشکیل شد

تشکیل مجمع خیران حرم ساز خراسان جنوبی

امامزاده زیدبن علی(ع) پذیرای خیل عظیم عاشقان و دلباختگان اهل بیت(ع)

بازدید شبانه سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از زیرساخت های ورزشی بخش سرداران شهرستان نهبندان

پیشکسوت پرسپولیس مدیرفنی اترک بجنورد شد

فراخوان حضور مردم در مراسم یوم الله 12 فروردین

شهرداری به دنبال کاهش بار ترافیکی در شرق تهران

افزایش 30 درصدی مصرف آب شرب لوله کشی در بردسکن

سیلاب در گناباد افزون بر 95 میلیارد ریال خسارت برجای گذاشت