پیام خراسان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

پایتخت میزبان جشنواره گل و گلاب

پیام خراسان - بوستان آب و آتش تهران از امروز و به طور رسمی، میزبان علاقه مندان به مراسم زیبای گلاب گیری است. درجشنواره گل و گلاب، علاقه مندان علاوه بر تماشای مراسم زیبای گلابگیری، شاهد ویژه برنامه های فرهنگی هم خواهند بود.

تهران‌نما؛ بازارتجریش

پیام خراسان - در پرونده «تهران‌نما» اماکن گردشگری و تفریحی تهران را معرفی می‌کنیم. این هفته به بازارتجریش رفته‌ایم.

ساماندهی فعالیت باراندازها و چرخ‌دستی‌های بازار تهران در سال جاری

پیام خراسان - پس از بازدید میدانی ۴ ساعته و جلسه ارزیابی تخصصی اداره کل حمل‌ونقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، برنامه‌های حوزه حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۱۲ در سال ۱۴۰۱ اعلام شد.

رفع مشکل آبگرفتگی انهار خیابان ولیعصر (عج)

پیام خراسان - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۳ از همکاری این منطقه با شهرداری منطقه یک برای رفع مشکل آبگرفتگی انهار شرقی و غربی محور خیابان حضرت ولیعصر (عج) خبر داد.

انتصابات جدید در شهرداری منطقه ۲

پیام خراسان - طی احکامی جداگانه از سوی شهردار منطقه ۲ ، انتصابات جدید در حوزه های دفتر شهردار ، امور اجتماعی و فرهنگی و اداره سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی انجام شد.

رتبه نخست منطقه ۱۵ در تجمیع پلاک‌های بافت فرسوده پایتخت

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۵ گفت: بر اساس آمار معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، منطقه ۱۵ در سال ۱۴۰۰ موفق به ۹۲ درصد تجمیع پلاک در بافت فرسوده و کسب رتبه نخست تجمیع پلاکهای واقع در بافت فرسوده شد.

علت ممنوعیت ورود دوچرخه به پارک‌های مادر و کودک/ برنامه‌ریزی برای توسعه فردی و شغلی بانوان شهرداری

پیام خراسان - مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران گفت:‌ پارک‌های مادر و کودک کوچک و محله‌ای هستند و به همین دلیل مقرر شد که موتور و دوچرخه به این پارک‌ها وارد نشود تا به بچه‌های کوچک آسیب وارد نشود.

حذف ارز ترجیحی در شرایط حساس بین المللی امری ضروری و لازم است

پیام خراسان - حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد آقامیری اثرات جنگ اوکراین بر قیمت حال و آینده محصولات کشاورزی در جهان و تصویر آینده بازار محصولات کشاورزی پس از وقوع جنگ اوکراین را مورد بررسی قرار داد.

احداث بوستان ۱۱۰ هزار مترمربعی در منطقه ۱۳ با توافق شهرداری و وزارت دفاع

پیام خراسان - شهردار منطقه۱۳ با اشاره به توافق شهرداری تهران و وزارت دفاع درباره آزادسازی عرصه غیرفعال صنایع جنگ افزارسازی ساصد، از احداث بوستان ۱۱۰ هزار متر مربعی در قلب بافت فرسوده این منطقه خبر داد.

لزوم ایجاد اهرم‌های تشویقی کاربردی و شفاف برای استفاده از معماری ایرانی-اسلامی/توجه به مسأله فرونشست در صدور پروانه‌های ساختمانی

پیام خراسان - عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: ۶۰ نقطه در استان تهران این ظرفیت را دارند که به شهر تبدیل شوند.

آیین رونمایی از سامانه ۱۳۷ پلاس

پیام خراسان - سامانه مدیریت یکپارچه شهری و نظارت همگانی شهرداری تهران با عنوان ۱۳۷ پلاس صبح شنبه (۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱) با حضور «علیرضا زاکانی» شهردار تهران و جمعی از مسئولین شهری رونمایی شد.

هفتاد و دومین نشست کمیسیون مالی و اقتصاد شهری کلانشهرهای ایران برگزار شد

پیام خراسان - هفتاد و دومین نشست کمیسیون مالی و اقتصاد شهری کلانشهرهای ایران با حضور احسان متولیان دبیر کل مجمع، شهردار کرمان، نمایندگان مجلس و معاونان مالی و اقتصاد شهری شهرداری های کلانشهرهای کشور به مدت دو روز به میزبانی شهرداری شهر کرمان برگزار شد.

ساماندهی معابر و المان‌های شهری در منطقه ۴

پیام خراسان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از شستشو، بهسازی و نونوار کردن معابر و المان های شهری منطقه خبر داد و گفت: در سال جدید مشکلات محلات ۲۰ گانه رفع می شود.

لزوم تسریع در پروژه توسعه بوستان ریحانه

پیام خراسان - شهردار منطقه ۲۲ به شکل سرزده از بوستان ریحانه به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین بوستان ویژه بانوان در پارک جنگلی چیتگر بازدید کرد تا در جریان روند احداث مکان های تازه این مجموعه قرار گیرد.

برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی میراث اهل قلم

پیام خراسان - شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی با همکاری کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم)، سلسله نشست های تخصصی میراث اهل قلم را از ۲۵ اردیبهشت ماه به مدت ۴ روز برگزار می کند.

صدور عوارض پسماند و نوسازی برای ۳هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی شهرک شهید بروجردی پس از ۳۰ سال

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۵ گفت: پس از ۳۰ سال با هدف احقاق حقوق شهر و شهرداری، برای ۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی شهرک شهید بروجردی عوارض پسماند و نوسازی صادر شد.

شفافیت تنها راه از بین بردن رانت و امضاهای طلایی است/ جلوگیری از فساد با کاهش میزان مراجعات شهروندان به شهرداری

پیام خراسان - رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: با هوشمندسازی و کاهش میزان مراجعات شهروندان به شهرداری می‌توان از بروز فساد و رانت در این مجموعه جلوگیری کرد.

آغاز به کار سامانه یکپارچه ارتباطات شهروندی؛ به زودی

پیام خراسان - سرپرست سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی سازمان بازرسی شهرداری تهران گفت: در سامانه ۱۳۷ پلاس موضوعات پرکاربرد را در اختیار شهروندان قرار دادیم تا شهروندان راحت‌تر مسأله خود را مطرح کنند؛ ۷۰۰ موضوع را استخراج و جستجو بین آنها را برای مردم ساده‌تر کردیم.

باید به گونه‌ای عمل کنیم که تهران به عنوان کلانشهر الگوی جهان اسلام معرفی شود

پیام خراسان - با حضور حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران و معاونین و مدیران شهرداری منطقه ۱۸، آیین تکریم و معارفه شهردار این منطقه برگزار شد.

ادغام دو سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ برای نظارت بیشتر مردم بر شهرداری/ اضافه شدن ظرفیت فضای مجازی در ۱۳۷ پلاس

پیام خراسان - رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران گفت: در سامانه ۱۳۷ پلاس دو نیاز شهروندان و شهرداری با هم ادغام می‌شود تا در نظارت عمومی از ظرفیت شهروندان استفاده شود و به بحث مردمی سپاری و استفاده از ظرفیت آنها به معنای واقعی جامه عمل پوشانده شود.

تئاتر شهر

پیام خراسان - تئاتر شهر؛ یک معماری با شکوه در پایتخت ایران زمین است، که در هشتم بهمن ماه سال ۱۳۵۱ تاسیس شد. این مکان قبلا یکی از تفرجگاه‌های مردم تهران بوده است؛ در این فضا ساختمانی معروف به مهمانخانه بلدیه (کافه شهرداری) قرار داشت که در سال ۱۳۰۹ ساخته شده بود و گاهی گروه‌های شعبده باز و سیرک بازان در فضای باز اطراف این مهمانخانه به اجرای برنامه می‌پرداختند. از نظر بافت ظاهری بنا، ساختمان آن شبیه برج طغرل در شهرری به نظر می‌رسد. دیوار بیرونی، ترکیب انتزاعی و زیبای کاشی فیروزه‌ای و سبز و آجر به شکل برجسته، یادآور نشانه‌های معماری دوره ایلخانیان است.

همایش پیاده روی خانوادگی بوستان جوانمردان

پیام خراسان - صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در بوستان جوانمردان تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزارشد.

تصادف مرگبار سواری پژو ۲۰۶ در مسیر شمال به جنوب بزرگراه تهران ـ قم

پیام خراسان - سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از تصادف سواری پژو ۲۰۶ در مسیر شمال به جنوب بزرگراه تهران ـ قم خبر داد و گفت: به دلیل این حادثه دو مرد جوان جان خود را از دست دادند و دو سرنشین دیگر هم مصدوم شدند.

گشوده شدن ۲۴ ساعته ورودی باب‌الشهدای بهشت زهرا(س) در روزهای پنج‌شنبه

پیام خراسان - مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) گفت: درباب‌الشهدای سازمان بهشت حضرت زهرا(س) در تمامی پنجشنبه‌های سال به صورت ۲۴ ساعته برای حضور در گلزار مطهر شهدا به روی مراجعه کنندگان باز خواهد بود.

فعالیت بازارهای میوه و تره بار شهر تهران تا ساعت ۲۰ فردا شب

پیام خراسان - به گفته مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی و امور بین المللی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ میادین و بازارهای میوه و تره بار شهرداری تهران فردا از ۷ و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۲۰ به صورت یکسره باز هستند.

سرزندگی و رونق شرق تهران با اصلاح پهنه خیابان دماوند

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۳ در جلسه هم اندیشی دبیرخانه کمیسیون ماده پنج، چند پیشنهاد برای تغییر پهنه و رونق گرفتن ساخت و ساز در محدوده منطقه مطرح کرد و گفت : یکی از مهم ترین و اصلی ترین درخواست های شهروندان منطقه ۱۳ مربوط به تغییر پهنه خیابان دماوند است که با اجرا و تحقق آن ،این محدوده رونقی دوباره به خود می گیرد.

نیاز هر محله به حداقل یک بوستان مناسب‌سازی شده برای مادر و کودک

پیام خراسان - رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به همراه عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از چند بوستان مادر و کودک در شهر تهران بازدید کردند و از روند آزمایشی این پارک‌ها مطلع شدند.

خرید و تحویل ۲ هزار چرخ توسط مترو پایتخت

پیام خراسان - مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از خرید ۲ هزار چرخ برای ناوگان مترو و تحویل آن در یک زمانبندی کوتاه خبر داد.

جشنواره‌ای برای دختران نوجوان

پیام خراسان - نشست خبری جشنواره‌های فراغتی بوستان‌های بانوان شهر تهران با حضور مریم اردبیلی مشاور امور بانوان شهرداری تهران و خبرنگاران رسانه های گروهی برگزار شد.

مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب ظرفیت تبدیل به منطقه نمونه گردشگری را دارد

پیام خراسان - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، در آستانه برگزاری نمایشگاه خودرو، از مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب و مراحل آماده سازی این نمایشگاه بازدید کرد.

شریفیان: تداخل حریم شهرستان اسلامشهر با شهرداری تهران تعیین تکلیف شود

پیام خراسان - نماینده اسلامشهر، تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر کشور خواستار تعیین و تکلیف تداخل حریم شهرستان اسلامشهر با شهرداری تهران شد.

ساير مطالب

توسعه 4.5 کیلومتر فضای سبز در بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی

آراستگی شهر از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری پایتخت است

ساماندهی هزار و 450 معتاد متجاهر در منطقه 4/ ایمن‌سازی 80 درصد از فضاهای ناایمن

نصب 50 دستگاه آسانسور در ایستگاه‌های افتتاح شده شبکه مترو تهران در سال جاری

درهای نمایشگاه کتاب تهران به روی مردم باز شد

حفظ دستاوردها و صیانت از مجموعه مدیریت شهری وظیفه تمامی کارکنان شهرداری تهران است

جزییات برچسب های جدید نرخ کرایه تاکسی ها/امکان پرداخت آنلاین کرایه و انتقادات مسافران

به فکر، قدرت و اراده مردم برای اداره امور نیاز داریم/مملکت خدمتگزار می‌خواهد، نباید ناکارآمدی را پشت دعوا با دیگران پنهان کرد

لزوم توجه به تأمین ون‌های مخصوص معلولان/ اهتمام بیشتر بر هوشمندسازی در شرکت واحد

معاون ستاد مبارزه با موادمخدر ریاست جمهوری: روز ویژه ای را به یاریگران کار و تولید اختصاص می‌دهیم

عرضه 290 عنوان کتاب تخصصی و آموزشی زیباسازی در نمایشگاه کتاب/با استفاده از QR کد، کتاب رایگان دریافت کنید

توسعه میادین و بازارهای میوه و تره بار در منطقه 9

گذر از پیک مصرف برق در تابستان با افزایش صدور مجوزهای حفاری در منطقه 19

افزایش سرویس‌دهی خطوط یک و سه مترو همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب

برپائی میز خدمت به مناسبت هفته ملی سلامت در منطقه 20

سومین جلسه قرارگاه توسعه حمل و نقل عمومی و پاک برگزار شد/ بازدید زاکانی از شرکت واگن‌سازی تهران

برگزاری نمایشگاه خودرو پس از سه سال وقفه در شهر آفتاب

منطقه 4 جزو مناطق با ابتلای بالا در کرونا/ با آمدن مدیریت جدید شهری تحول بزرگی در زمینه سلامت رقم خورد

ضرورت قرارگیری نهادهای فراملی در کنار مدیریت شهری به منظور رفع مشکل آلودگی هوا

تدوین برنامه‌های توسعه‌ای برای درمانگاه‌های شهرداری تهران/تجهیزات دندانپزشکی درمانگاه‌ها نوسازی می‌شود

مهلت ارسال آثار به هشتمین جشنواره فیلم شهر تمدید شد

تعیین تکلیف گودهای تهران؛ امسال/ خرید اتوبوس‌های جدید در انتظار مصوبه هیات دولت است

پلمب شش واحد آلاینده محیط زیست در تهران

رونمایی از سامانه تعیین کارشناسان رسمی دادگستری برای قیمت‌گذاری املاک و مستغلات شهرداری تهران

شست‌وشوی 5 هزار و 820 متر مربع محوطه ایستگاه‌های اتوبوس در منطقه 22

افزایش 35 درصدی عرضه انواع گوشت قرمز در میادین میوه و تره بار

استقرار اتوبوس‌های واکسیناسیون کرونا در نمایشگاه کتاب

ویژه برنامه هفته سلامت با شعار«حال خوب» برگزار شد

تراکم‌فروشی خط قرمز ما است/ در جایگاه اجرایی، فساد را در بوق‌وکرنا نمی‌کنم با آن مبارزه می‌کنم/ «تحریم» ظلم است اما مشکل اصلی ما تحریم نیست

توجه به ایجاد کارآمدی و امیدآفرینی در جامعه وظیفه همه ما است/ در آستانه تحولی بزرگ هستیم

آغاز پایش و کنترل سه سطحی برنامه‌های شهرداری تهران در سال 1401

ایمن‌سازی محورهایی که بیشترین تصادفات منجر به مرگ را داشت | کاهش 30 درصدی فوتی‌های تصادفات در تهران

شاخص‌ترین بخش کارنامه عملکرد شرکت شهر سالم در دوران مبارزه با کرونا بود

از انتقادها به انتصاب زاکانی به عنوان شهردار تهران تا پیشنهاد رئیس‌جمهور/ برنامه شهرداری برای احداث بوستان‌های فناوری

بازدید شهردار تهران از خودروی برقی ایرانی

اتاق آموزشی فرشتگان کار در منطقه 20 افتتاح شد

سالانه 10درصد از ارزش ناوگان مترو باید برای تعمیر و نگه‌داری هزینه شود/راه‌اندازی 16 دستگاه پله برقی در ایستگاه‌های مترو

نظرات کارشناسان در سیاست‌ها و پروژه‌های شهری به‌کار گرفته می‌شود

بررسی وضعیت پلاک‌های ثبتی پایتخت از لحاظ باغ بودن یا نبودن

بیست و یکمین جلسه قرارگاه آسیب‌های اجتماعی تهران

ایجاد دسترسی مترو برای ترمینال شرق/ پیگیری برای دریافت سند زمین ترمینال شرق ادامه دارد

تابلوهای سردر اماکن نیازی به پرداخت عوارض ندارند

جرم ترمینال جدید شرق چیست که در دوره چهار ساله مدیریت اصلاح‌طلبان رها شد؟/ رفع گره ترافیکی شرق تهران با تأسیس پایانه جدید

پروژه ترمینال شرق در 4 سال گذشته به جای پیشرفت، پسرفت داشته است

تلاش برای گشایش پل تقاطع باقری- فرجام در تابستان امسال

وضعیت مسکن در تهران ارباب رعیتی شده است

لزوم مدیریت بهینه با توجه به شرایط تنش آبی/ عدم تفکیک صحیح پسماند یک معضل قابل حل است

جمع‌آوری 6 هزار سرویس خاک و نخاله از محدوده منطقه 15

القای اختلاف بین مسئولان خط رسانه‌ای دشمن است

نامگذاری یکی از معابر پایتخت به نام مرحوم طالب‌زاده با قید فوریت

سلامت روان شهروندان از اولویت‌های مدیریت شهری در دوران پساکرونا است

١١5 کیلومتر مسیر تهرانی‌ها را کاهش می‌دهیم/ تحویل 63 هزار تن آسفالت تا نیمه اردیبهشت امسال

افتتاحیه هفته ملی سلامت در پارک شهر

ارایه گزارش بازدید از ترمینال شرق در شصت و دومین جلسه شورای شهر

حفظ سلامت جامعه از مهم‌ترین برنامه‌های جوامع شهری است

زنگ تحرک در هزار و 100 ایستگاه ورزش شهروندی پایتخت نواخته می‌شود

موزه ابگینه، گنجینه ادوار فرهنگی ایران

هفته سلامت با شعار «سلامت ما، حال خوب ما»

بیست و نهمین نشست کمیسیون حمل و نقل و ترافیک مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران برگزار می‌شود

لزوم شناخت قابلیت‌ها و تسهیل سازوکار صادرات صنعت گل و گیاه/ امیدواریم این نمایشگاه گامی در جهت تسریع و بهبود فرآیند عرضه شود

فرآیند تولید در ایران نسبت به هلند می‌تواند ارزان‌تر باشد/ سرانه مصرف گل در ایران کمتر از سرانه متوسط مصرف جهانی است

40درصد ارزان‌تر خرید کنید

باغداران کشور محصول گوجه سبز، گیلاس و آلبالو را در میادین پایتخت عرضه کنند

ایجاد درگاه واحد برای تمامی سامانه‌های شهرداری به منظور ارائه بیشتر خدمات غیرحضوری به شهروندان

عیادت شبانه زاکانی از شهردار ناحیه 3 منطقه 19

بلوار جدی اردبیلی در منطقه 22 ایمن‌سازی شد

پیشرفت 50 درصدی عملیات احداث میدان خلازیر

مراکز معاینه فنی تهران فردا تعطیل است

فرونشست زمین در بزرگراه شهید آبشناسان/ایمن‌سازی معبر انجام شد

هزار و 500 تن آسفالت‌ریزی در منطقه 22 طی هفت روز

برگزاری مزایده عمومی بازار گل منطقه 5 بعد از 15 سال

ملاقات سرزده معاون شهردار تهران با کارکنان اداره کل مالی و اموال

افزایش ضریب ایمنی بزرگراه‌های منطقه 19

نوسازی مخازن پسماند محلات غربی تهران

معلم کلاس زندگی شدم

تشکیل کمیته مطالبات کارگران در منطقه 8/ابلاغ دستور شهردار تهران برای واریز جریمه پیمانکاران به حساب کارگران

ایوان خانه‌های منطقه 13 زیبا می‌شوند

تعطیلی مجموعه‌های سازمان ورزش شهرداری تهران در روز عید فطر

جای خالی زبان محیط زیست در لابه‌لای مفاهیم آموزشی

نورافشانی برج میلاد در شب عید سعید فطر

معلمان مهم‌ترین شغل در جامعه را برعهده دارند

بررسی اعزام مشترک نیروهای امدادی در سطوح مختلف حوادث

توضیحات مرکز ارتباطات شهرداری تهران درباره انتشار سند نامعتبری با عنوان افطاری 600 میلیونی

جلسه بررسی وضعیت تهران در حوزه مواد مخدر و معتادین متجاهر

ناصر امانی از پاکدست‌ترین مدیران شهرداری تهران است/بداخلاقی‌های سیاسی را به ویژه در ماه غفران و رحمت الهی کنار بگذاریم

گلباران محل شهادت استاد مطهری در منطقه 12

استقرار پلیس در محل‌های برگزاری نماز عید سعید فطر

اجرای ویژه برنامه «عید لبخند» در محلات منطقه 2

ورود شورا به قرارگاه حمل و نقل عمومی پایتخت/ جلسات هم‌اندیشی، زمینه‌ساز تقویت صحن شورا است

کارگران تلاشگران بی نام و نشان خدمات شهری هستند

رتبه نخست معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه 5 در میان مناطق 22گانه

آیین اختتامیه مسابقات بسکتبال با ویلچر جانبازان و معلولین

تزریق واکسن سرخک به کارگران شهری در منطقه 2

برپایی جشن بزرگ رحمت در چهار بوستان منطقه 19

برگزاری نماز عید فطر در ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم (ع)

برگزاری ویژه برنامه «عید لبخند» همزمان با عید سعید فطر در منطقه 15

راهکار کاهش آلودگی هوا اخذ تصمیمات صحیح مدیریتی است نه صرفا توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی/آمار دقیقی از سهم منابع آلاینده وجود ندارد

سرپرست اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران منصوب شد

نماز عید سعید فطر در منطقه 17 اقامه می‌شود

بررسی گزارشات و بازخوردها از بوستان‌های مادر و کودک توسط شورای شهر