پیام خراسان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

پیام خراسان - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

پیام خراسان - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

پیام خراسان - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

اجرای پروژه های بزرگ مقیاس بدون انجام مطالعات زیست محیطی تخلف است

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:با هماهنگی هایی که انجام شده هیچ پروژه بزرگی اجازه باز کردن بودجه بدون انجام پروژه های زیست محیطی در حوزه های شهری ندارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

پیام خراسان - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

پیام خراسان - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

پیام خراسان - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

پیام خراسان - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

پیام خراسان - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

پیام خراسان - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

پیام خراسان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

پیام خراسان - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

پیام خراسان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

پیام خراسان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

پیام خراسان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

پیام خراسان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبدانان گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار پرندگان، تصاویری از شکار غیرمجاز خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‎کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

پیام خراسان - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

پیام خراسان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

پیام خراسان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

پیام خراسان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

پیام خراسان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

ساير مطالب

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک مشهد: افزایش قیمت راه مناسب رفع مشکلات تولید نیست

565 میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت کرونا در سبزوار پرداخت شد

پیشرفت 20 درصدی طرح اقدام ملی در بجنورد

افزایش 9.5 درصدی حجم تسهیلات پرداختی در خراسان رضوی در سال 1400

افزایش 13 درصدی سرقت‌های خُرد در خراسان جنوبی

ضرورت خصوصی‌سازی نیروگاه‌ها برای جبران کمبود برق

بازپرداخت تسهیلات بانکی فعالان گردشگری تا پایان سال جاری امهال می‌شود

معاون وزیر صمت: موضوعات اقتصادی در مذاکرات برجام مورد توجه جدی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: تحقق رشد اقتصادی بودجه 1401 نیازمند افزایش بهره‌وری است

حدود پنج هزار فقره تسهیلات بهسازی مسکن روستایی خراسان شمالی ابلاغ شد

چند و چونی در تحقق رشد اقتصادی خراسان رضوی در سال آینده

معاون سازمان برنامه و بودجه: هزینه‌کرد اعتبارات در کنترل آسیب‌های اجتماعی خراسان رضوی مطلوب است

کشف بیش از 876 میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی

صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای آسیای مرکزی سابقه‌ 25 ساله دارد

خرید حمایتی زرشک از 570 باغدار خراسان‌جنوبی

بیش از 70 درصد ظرفیت سدهای خراسان جنوبی خالی است

تامین اراضی ساخت 75 هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن در خراسان رضوی

پرداخت 3 میلیارد تومان به طرح‌های پشتیبان مشاغل خانگی بیرجند

صدور بیش از 1800 جواز تاسیس صنعتی در خراسان رضوی از ابتدای امسال

افزایش ضریب حفاظتی جنگل و مراتع در خراسان شمالی

معادن پروده طبس تا پایان سال برقدار می‌شوند

خسارت 30 درصدی سرمازدگی به محصولات گل نرگس

تولید برق در نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان 28 درصد افزایش یافت

آمار واقعی از میزان اشتغال شهرستان فردوس استخراج شود

متقاضیان خود مالکی خراسان شمالی از تسهیلات ساخت مسکن بهره می‌برند

بیش از سه هزار میلیارد ریال مطالبات چغندرکاران جوین خراسان رضوی پرداخت شد

ارزآوری 7 میلیون دلاری تعاونی‌های خراسان جنوبی طی 9 ماه

عشایر خراسان شمالی چشم انتظار ساخت ایستگاه های برداشت آب در مناطق قشلاقی

تعاونی‌های ‌سبزوار یک میلیون و 500 هزار دلار کالا صادر کردند

کاهش 20 تا 40 درصدی قیمت میوه در بازار/مصرف میوه کاهش یافته است

10 طرح شاخص صنعتی در خراسان رضوی بهره‌برداری شد

نگاه تخصصی و شبکه سازی کارآفرینی برای اولین بار در یک طرح اشتغال زا

اتصال 1545 مدرسه روستایی و شهری به شبکه ملی اطلاعات

تولید گوشت مرغ در سبزوار حدود 30 درصد افزایش یافت

حذف ارز 4200 تومانی ضروری است

950 هزار تن چغندر قند در خراسان رضوی برداشت شد

توزیع 16000 تن انواع کودهای شیمیایی در خراسان شمالی

کشف 341 مورد تخلف زیست‌ محیطی در خراسان‌شمالی طی امسال

جابه جایی 2 میلیون و 570 هزار تن کالا در مبادی خراسان شمالی

سرمایه‌گذاری شرکت‌های دولتی در خراسان جنوبی ضروری است

آغاز عملیات اجرایی 4000 واحد مسکونی نهضت ملی تولید مسکن در مشهد

دولت 16 هزار و 300 راس دام خراسان شمالی را خرید

ایجاد هزار و 282 فرصت شغلی در بخش معدن و صنایع معدنی سبزوار

983 هزار مترمکعب آب در سبزوار صرفه‌جویی شد

فعالیت 25 درصد از واحد‌های صنعتی زیر 40 درصد ظرفیت

باز شدن بازارچه صنایع دستی به روی علاقه مندان

17 رویداد استارتاپی در شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی

اجرای برخی از پروژه ها به علت نبود آب در خراسان شمالی قفل شده است

جریمه 33 میلیارد ریالی کارخانه تولید شکر در خراسان رضوی

930 تن جو بین عشایر خراسان شمالی توزیع شد

تفاهم روسیه و ایران جهت تایید سموم مصرفی محصولات کشاورزی کشورمان

اختصاص 3 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای روستا‌های هدف گردشگری تربت‌حیدریه

افزایش 7 درصدی مصرف برق مشهدی‌ها نسبت به سال گذشته

15 دی آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده پاییز 1400

رانت پنهان|‌ چهار اثر زیان‌بار ارز ترجیحی بر اقتصاد کشور/‌ ارز 4200 تومانی‌ شبکه فساد ایجاد کرد

توجه ویژه به صنعت در اولویت‌ها و برنامه‌های استان است

هزینه سفر زیارتی به سوریه چقدر است؟

عضوگیری بیش از 28 هزار نفر در شرکت تعاونی معدن آلبلاغ

بازارچه باجگیران تا چه زمانی قرار است تعطیل بماند؟

بافندگان خراسان جنوبی 200 میلیارد تومان فرش تولید کردند

اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده موجب پیاده‌سازی عدالت در کشور می‌شود

پتروشیمی، توسعه دهنده خراسان شمالی باشد/ ضرورت تسریع در انتقال پساب

رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی معرفی شد

ایمنی کارگران در اولویت مجتمع‌های معدنی خراسان جنوبی است

فقدان نگاه عمیق به ظرفیت‌های گردشگری و سهم اندک ایران از منافع اقتصادی این صنعت

ذخیره حجم آب سد گلیل شیروان 30 درصد کاهش داشت

بازآفرینی بافت‌های فرسوده در انتظار سند و اعتبار!

دست دلالان را از میدان میوه و تره بار کوتاه می‌کنیم

مانور طرح نظارتی ویژه کالاهای اساسی در مشهد اجرا شد

گذری بر مشکلات روستای دوین شیروان؛ هیچ خبری از 500 هکتار زمین زراعی و باغی نیست

طرح های آبخیزداری در 25 درصد عرصه های جاجرم خراسان شمالی مطالعه شد

پتروشیمی خراسان شمالی با مظلومیت مواجه شده است/ ضرورت برندی سازی از تولیدات

بیش از 15 هزار مشترک به مشترکان گاز خراسان جنوبی اضافه شدند

چرا کشاورزان خراسان جنوبی از طرح خرید حمایتی زرشک استقبال نکردند؟

بیش از 39 هزار هکتار اراضی خراسان جنوبی زیر کشت غلات رفت

50 درصد از شبکه انتقال آب خراسان رضوی در مرز فرسودگی قرار دارد

متوسط آب ذخیره سدهای مشهد 25 درصد است

افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت شکر با حذف معافیت‌های مالیاتی

پیش‌بینی کاهش 20 هزار مگاواتی تولید برق در کشور در صورت تداوم خشکسالی

معرفی 2 پروژه ریسندگی برای دریافت تسهیلات به بانک در خراسان شمالی

بیش از هزار شغل جدید در مانه و سملقان خراسان شمالی ایجاد شد

سه واحد صنایع تبدیلی کشاورزی در جوین خراسان رضوی فعال شد

معجزه آبخیزداری علاج خشکسالی در استان خراسان جنوبی/ احداث 200 سازه آبخیزداری در انتظار بودجه

تغییر الگوی کشت، راه‌حلی برای بحران کم‌آبی است

2 هزار هکتار از اراضی بیابانی دهلران جنگل کاری شد

به بهبودیافتگان از اعتیاد و کارفرمایان آن‌ها چه تسهیلاتی اعطا می‌شود؟

نمایش محصولات پیشرانان خراسان جنوبی در نمایشگاه توانمندی‌های جهاددانشگاهی

افزایش دمای هوای خراسان شمالی طی پاییز امسال

صدور 402 فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی در خراسان رضوی

وقتی خرید توافقی کام نرگس کاران خوسف را شیرین می‌کند

کشف 8 دستگاه ماینر در گرمه

کشف 300 دستگاه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال در خراسان‌جنوبی

صادرات 122 هزار تن سیب زمینی از گمرک درگز به ترکمنستان

توزیع روزانه حدود 300 تن مرغ گرم در خراسان رضوی

معافیت 210 هزار مشترک برق خراسان رضوی از پرداخت قبض برق

پرداخت 13 میلیارد تومان تسهیلات به قالیبافان خراسان شمالی

122 هزار تن سیب زمینی از گمرک درگز به ترکمنستان صادر شد

صادرات خراسان جنوبی بیش از 576 میلیون دلار ارزآوری داشت

اعتقادی به ورود شتاب‌زده ندارم/ ضرورت توجه وزرای صمت و جهاد کشاورزی به آمایش سرزمینی

رنگ رزی یکی از مشکلات اساسی زنجیره فرش