پیام خراسان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

پیام خراسان - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

پیام خراسان - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

پیام خراسان - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

اجرای پروژه های بزرگ مقیاس بدون انجام مطالعات زیست محیطی تخلف است

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:با هماهنگی هایی که انجام شده هیچ پروژه بزرگی اجازه باز کردن بودجه بدون انجام پروژه های زیست محیطی در حوزه های شهری ندارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

پیام خراسان - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

پیام خراسان - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

پیام خراسان - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

پیام خراسان - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

پیام خراسان - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

پیام خراسان - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

پیام خراسان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

پیام خراسان - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

پیام خراسان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

پیام خراسان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

پیام خراسان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

پیام خراسان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبدانان گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار پرندگان، تصاویری از شکار غیرمجاز خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‎کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

پیام خراسان - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

پیام خراسان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

پیام خراسان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

پیام خراسان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

پیام خراسان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

ساير مطالب

از هر 3 نفر، یک نفر به کرونا طولانی‌ مبتلا می‌شود

بیماری هایی که باورتان نمی شود ناشی از نوشیدن چای باشد

هر لیوان آب لوله‌کشی قبلا توسط 10 نفر مصرف شده است!

کشف یک پادتن جدید برای پیشگیری از مالاریا

"ویپ" اثرات مضر ده ها سال استعمال سیگار را دارد!

نوشیدن چای در کاهش فشار خون تاثیر دارد؟

مصرف قهوه در بارداری، کودکان را قد کوتاه می‌کند

واکسن آنفلوآنزا خطر سکته مغزی را کاهش می دهد؟

ارائه خدمات رایگان کاشت حلزون شنوایی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رویای صحبت کردن انسان با حیوان تحقق می‌یابد!

سلول‌های سرطانی چگونه در ما شکل می‌گیرند، چه کسانی بیشتر در معرض خطر هستند؟

7 پژوهشگر دانشگاه حکیم سبزواری در جمع دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند

هیات رییسه دانشگاه فردوسی مشهد: از پیگیری مطالبات دانشجویان به شیوه قانونی حمایت می کنیم

خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل از راه بینی!

مگس های میوه نمی‌توانند چشم خود را حرکت بدهند

مگس‌های میوه نمی‌توانند چشم خود را حرکت بدهند

بازوهای رباتیک فضایی جدید ناسا از زمین کنترل می‌شوند

از تاثیر 40 درصدی سوابق تحصیلی در پذیرش تا حذف دروس عمومی از کنکور

کشف راز شگفت انگیز عحیب ترین مومیایی دنیا

پاییز و افزایش خطر ابتلا به آنفلوانزا

عارضه «انگشت ماشه ای» نشانه این بیماری خطرناک است

قوی‌ترین «سیاه‌چاله جنبان» ردیابی شد

خورشید گرفتگی 71 درصدی در خراسان شمالی قابل رویت است

ثبت اختراع «پودر نوشیدنی ضد سرفه عناب فاقد شکر» در جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی

اگر زیاد کار می‌کنید منتظر این عوارض در بدنتان باشید

دانشمندان آلمانی: 99 درصد از ویروس کرونا در آزمایشگاه ساخته شده است

بیماری دهان که ناشی از چاقی است

تاثیر داروی کلسترول بر نوع شدید کرونا

پیش بینی زمان مرگ از طریق نحوه راه رفتن

تاثیر آب و هوا بر وخیم شدن بیماری های پوستی

تکمیل پردیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نیازمند 63 میلیارد تومان است

صعود رتبه دانشگاه فردوسی مشهد بر طبق رده‌بندی تایمز چهار پله

نشستن طولانی مدت ماهیچه هایتان را تخریب می‌کند

روش نوین محققان ایرانی برای ساخت مدل قلب روی تراشه

لبخند مصنوعی نیز باعث احساس شادی واقعی می‌شود

زنان در یادآوری کلمات بهتر از مردان عمل می‌کنند

دانشمندان با ساخت یک بازی ویدیویی، حافظه کوتاه مدت سالمندان را تقویت کردند

دانشگاه‌های خراسان شمالی آماده جذب دانشجویان ترکمنستان

همه سلول های زامبی بد نیستند

چرا شیوع ویروس آنفلوآنزا شدت گرفت؟

اثر نیکوتین سیگار بر کاهش تولید استروژن در زنان

پژوهشگران زن کمتر مورد ارجاع قرار می‌گیرند؛ بررسی علل و راهکارها

اسرار کیهان از زیر پوست یک هسته اتم برملا شد!

کدام علامت یائسگی با افسردگی مرتبط است؟

تاسیس کارخانه مشترک داروسازی بین دانشگاه کوفه و دانشگاه پزشکی مشهد

تاثیر دود سیگار در ایجاد بیماری های پوستی

نخبگان متعهد، مرواریدهای درخشان در صدف وطن

مصرف فیبر خوراکی همیشه ایده خوبی نیست

"مُدرنا" برای سرطان پوست واکسن می‌سازد

سرنخ چاقی کودکی در تغذیه مادر

یک بیماری انگلی رایج می‌تواند باعث تغییر دیدگاه سیاسی افراد شود!

شخصیت افراد بر اساس خواهر یا برادر داشتن تعیین نمی‌شود

تولید دستکش‌های آبگریز ایرانی با فناوری نانو/ عبور از سد مجوزها همچنان مشکل دانش‌بنیان‌ها است

نقش کارآفرینی در خدمات‌رسانی به معلولان

سرماخوردگی خطر ابتلا به کووید طولانی را افزایش می‌دهد

مردان سریع تر از زنان پیر می‌شوند

در مواجهه با وبا چه کنیم؟

باتری جدید بدون آند که با یک بار شارژ 630 کیلومتر طی می‌کند

سه عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در فهرست سرآمدان علمی کشور قرار گرفتند

بیش از 90 درصد از نوزادان در خراسان رضوی وارد چرخه مراقبت می‌شوند

اختلال گسترده در تنظیم متابولیسم بیماران مبتلا به دیابت

کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه برتر کشوری شد

همه چیز درباره بیماری‌های ویروسی این روزها

یزد، میزبان کنگره بین‌المللی جراحان ایران

رد پای مصرف ماهی در سلامت پیری

کشف یک گروه خونی جدید و نادر می‌تواند جان نوزادان را نجات دهد

ساخت پماد سوختگی از دور ریز زعفران

راز حافظه قوی در برخی سالمندان کشف شد: ابرنورون‌ها در مغز

کشف اتفاقی سوسک منقرض شده توسط یک دانشجو!

ارتباط عجیب یک ویروس رایج با ابتلا به دیابت

برندگان نوبل فیزیک 2022 مشخص شدند

رژیم غذایی که 9 روزه ضریب هوشی را 20 درصد کاهش می‌دهد

خداحافظی با دریاچه های یخی

حالات جنین در هنگام مواجهه با طعم تلخ یا طعم‌ های دیگر

پذیرش بیش از 900 دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

سبک زندگی سالم راز افزایش طول عمر

تولید نوشیدنی کامبوجا با میکروارگانیسم بومی در مشهد

مکملی که مرگ و میر را 39 درصد کاهش می‌دهد

دویدن روی تردمیل با محیط بیرون چه فرقی دارد؟

تمرینات ذهنی و جسمی که قند خون را کاهش می‌دهند

حضوری شدن کلاس‌های دانشگاه محقق اردبیلی از امروز

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

خطری که زنان را در سنین باروری تهدید می‌کند

نقش رژیم های غنی از سبزیجات در جلوگیری از ابتلا به دیابت

رنگ دریاچه ها هم دستخوش تغییرات آب وهوایی شد

خطر بروز مشکلات عصبی بلندمدت پس از ابتلا به کووید-19 خفیف

آیا رعایت بهداشت موجب ابتلآ به آلزایمر ا به می‌شود؟

کابوس های شبانه در میانسالی نشانه دهنده یک بیماری جدی

تلفن همراه را کنار بگذارید و در افکارتان غوطه‌ور شوید

آیا درد شانه نشانه ابتلا به سرطان سینه است؟

ردیابی اکسیژن خون با دوربین گوشی

آیا می خواهید از مغز خود مراقبت کنید؟ قدم بزنید!

چرا طرح هفته کاری 4 روزه موفق است؟

شیر مادر از ابتلا به آسم جلوگیری می‌کند

خواص کندر برای سلامت دهان و دندان

کیت های خانگی تست کرونا در مورد امیکرون کمتر موثرند

الگوی خوابی که خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می‌دهد

کاهش تاثیر منفی غذاهای فرآوری شده با نمک سبز

دانشگاه فردوسی مشهد تعطیل نیست؛ آغاز کلاس‌ها از امروز

محققان: غذاهای فرآوری شده می‌توانند ریسک مرگ زودرس و سرطان روده بزرگ را افزایش دهند