پیام خراسان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

پیام خراسان - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

پیام خراسان - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

پیام خراسان - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

اجرای پروژه های بزرگ مقیاس بدون انجام مطالعات زیست محیطی تخلف است

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:با هماهنگی هایی که انجام شده هیچ پروژه بزرگی اجازه باز کردن بودجه بدون انجام پروژه های زیست محیطی در حوزه های شهری ندارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

پیام خراسان - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

پیام خراسان - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

پیام خراسان - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

پیام خراسان - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

پیام خراسان - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

پیام خراسان - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

پیام خراسان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

پیام خراسان - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

پیام خراسان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

پیام خراسان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

پیام خراسان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

پیام خراسان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبدانان گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار پرندگان، تصاویری از شکار غیرمجاز خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‎کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

پیام خراسان - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

پیام خراسان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

پیام خراسان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

پیام خراسان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

پیام خراسان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

ساير مطالب

تصاویر| جشن وحدت در مسجد نبی بیرجند

حضور شرکت کنندگان کنفرانس وحدت در حرم حضرت معصومه(س)

کشف کتیبه ساسانی در محوطه تاریخی ریوی

«گلبرگ‌های عاشورا»  و «عطار» آثار به جا مانده از شاعر آیینی خراسان

انتخابات موسسات قرآنی خراسان رضوی برگزار نشد

«آمارکورد» سفری به ایتالیای دهه 30 میلادی

کتابفروشان؛ حلقه مفقوده توسعه فرهنگی

ششمین شب شعر «حماسه واژه‌ها» برگزار شد

عناوین روزنامه‌های بیست و نهم مهرماه خراسان رضوی

طرح جامع 34 بقعه متبرکه خراسان جنوبی در دست اجرا است

خدای متعال شخصیت روحی و اخلاقی پیامبر اکرم را در ظرفی تربیت کرد که بتواند آن بار عظیم امانت را بر دوش حمل کند

آذین‌بندی و فضاآرایی مشهد همزمان با هفته وحدت

شروط بازگشایی مدارس خراسان رضوی از آبان اعلام شد

مراسم 13 آبان بر اساس رنگ‌بندی کرونایی در استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود

هنرستان‌های هنرهای زیبای دخترانه و پسرانه در تمام استان‌ها راه‌اندازی می‌شود

جزئیات برنامه‌های آستان قدس رضوی در هفته وحدت اعلام شد

چالش‌های امروز جوامع اسلامی به دلیل فاصله گرفتن از آموزه‌های قرآن است

آغاز برگزاری نمایشگاه‌های جدید در گالری‌های مشهد

چرا بازی مرکب جهانی شد/آیا فصل دوم موفق خواهد بود؟

برگزاری مراسم وحدت و همدلی درمزار شیخ الاسلام احمد جامی تربت جام+ تصاویر

چهاردهمین دوره از مسابقات قرآنی «مدهامتان» در مشهد آغاز به‌کار کرد

همسر مهران غفوریان برای بار دوم باردار شد + عکس

تلاش برای احیای معماری اصیل ایرانی- اسلامی با موقوفه‌ی 80 ساله «معمار»

پرونده چهار کاروانسرای خراسان جنوبی روی میز یونسکو

چه عواملی سبب گسترش سریع اسلام شد؟

سه‌خشتی، محبوب‌ترین قالب شعر فولکلور کردهای کرمانج

نخستین هنرستان هنرهای زیبای دخترانه مشهد راه‌اندازی می‌شود

تشکیل دبیرخانه شورای ارزیابی و اعطای مدارک حفظ عمومی به حافظان قرآن کریم در خراسان شمالی

فزونی جلوه‌های بصری خوشنویسی وجه تمایز خراسان رضوی با سایر استانهاست

عناوین روزنامه‌های خراسان رضوی در روز بیست و هفتم مهرماه

چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی «مدها متان» به میزبانی مشهد برگزار می‌شود

بجنورد و شیروان در راه پایتخت کتاب ایران

هنرمند کاریکاتوریست بجنوردی، داور جشنواره بورسای ترکیه شد

تحول در حکمرانی با تشکیل مجلس انقلابی و دولت مردمی بروز و ظهور پیدا کرد

بلیت سینما آفریقا و هویزه مشهد برای ورزشکاران نیمه‌بها شد

سامانه سرویس"سپند" همه پسند نیست

شیوه آموزش حضوری مدارس در خراسان‌جنوبی/ حفظ سلامت خط قرمز است

عناوین روزنامه‌های خراسان رضوی در بیست و ششم مهرماه

برگزاری مرحله نیمه نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن در خراسان جنوبی

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی منصوب شد

وحدت ضرورت غیر قابل انکار زندگی دیروز، امروز و فردای ماست

اعلام ویژه برنامه‌های سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر در خراسان شمالی

نگاهی به کاربردهای کلمه «احسان» در قرآن کریم

مرمت و سامان‌دهی 25 اثر مهم تاریخی در خراسان شمالی

تهیه طرح مطالعات مدیریتی و پلان یکی از نیازهای ضروری دومین بنای خشتی و گلی در ایران

راه یابی سربیشه و نهبندان به مرحله نیمه‌نهایی انتخاب پایتخت کتاب ایران

فصل نهم کاوش در شهر هخامنشی خراسان شمالی

عناوین روزنامه‌های خراسان رضوی در بیست و پنجم مهرماه

تجهیز پنج کتابخانه خراسان رضوی به بخش ویژه نابینایان

راه یابی اثر عکاس خراسان شمالی به نمایشگاه "ایران من"

متن و حاشیه سریال کره‌ای که این روز‌ها محبوب شده/ راز بقای «بازی مرکب» چیست؟

راز‌های که درباره “کارتون‌های معروف” نمی‌دانید!

تخلف گسترده در دستگاه فرهنگی در گلستان/ اعلام جرم برای مدیران مرتبط با ساخت و ساز «زیارت»

300 بسته لوازم‌التحریر بین دانش آموزان نیازمند خراسان شمالی توزیع شد

راز بقای «بازی مرکب» چیست؟

تلاش برای بهبود امکان زیارت در دوران کرونا

وجود 1150 مسجد در خراسان شمالی

کوره های آجرپزی 33 هکتار از محوطه تاریخی تپه ریوی را تخریب کرده است

انجام بیش از 7 هزار مورد بازرسی از آثار تاریخی خراسان شمالی

عناوین روزنامه‌های خراسان رضوی در بیست و چهارم مهر ماه

مروری بر رویدادهای فرهنگی و هنری هفته گذشته در خراسان رضوی

زبان فارسی برای اولین بار در مقطع کارشناسی ارشد سال 1400 در دانشگاه‌های لبنان ارائه خواهد شد/ ماجرای تشکر رئیس جمهور لبنان از در ایران در زمان انفجار بندر بیروت

اولین جشنواره ملی آلو در روستای «حیدره قاضی‌خانی»

خبرنگار پیشکسوت روزنامه خراسان بر اثر کرونا درگذشت

بیش از 60 درصد دانش‌آموزان به روخوانی و روان‌خوانی قرآن مسلط نیستند

جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان مشهد با معرفی فیلم‌های برتر پایان یافت

قاتل به صحنه جرم بازمی‌گردد!

دست زائران رضوی به ضریح رسید

عناوین روزنامه‌های خراسان رضوی در بیست و دوم مهر ماه

برای نخستین بار بنیاد ادبی شعر راه‌اندازی می‌شود

بنیاد ادبی شعر برای نخستین بار راه‌اندازی می‌شود

بابک حمیدیان به «قدمگاه» پا می گذارد

برگزاری محفل انس و معارف قرآن در سازمان حج و زیارت

تسهیل زیارت زائران در روضه منوره رضوی

تسریع در صدور مجوز‌های گردشگری و بومگردی در خراسان شمالی

غزل‌سرای طناز با کلامی سحرانگیز

رئیس بنیاد شهید، راوی این هفته مناجات‌خوانی بهشت زهرا شد

حال خوش جشنواره فیلم کودک در خراسان شمالی

جشنواره فیلمهای کودکان و نوجوانان مشهد پایان یافت

پاسداشت حافظ شیرازی در ترکمنستان

عزیمت آی فیلم به «قدمگاه»

یک هنرمند خوشنویس: در اکران‌های شهری از آثار خوشنویسی استفاده شود

کمک گرفتن از کلام خدا راه نجات و موفقیت انسان‌ها است

سرمایه‌گذاری 70000 میلیون ریالی در بخش صنایع‌دستی خراسان شمالی

تخصیص 37 میلیارد ریال اعتبار به 4 پروژه فرهنگی مصوب سفر رییس جمهوری در خراسان شمالی

21 کلاس درس شهرستان فردوس بدون معلم

دو جایزه جشنواره آمریکایی به آوا رسید

راز‌هایی از محبوب‌ترین بدهکاران این روز‌های جهان

جامعه امروز به مسائل اخلاقی بسیار نیاز دارد

دست زائران به ضریح امام رضا (ع) رسید/ تسهیل زیارت در روضه منوره رضوی

تسهیل زیارت در روضه منوره/ دست زائران به ضریح امام رضا (ع) رسید

تسهیل زیارت در روضه منور رضوی/ دست زائران به ضریح امام رضا (ع) رسید

مراسم خاکسپاری اصغر کفشچیان مقدم فردا برگزار خواهد شد

25 پرتابل شهری مزین به نام خوشنویسان شد

نگاهی به آثار کازوئو ایشی گورو

رئیس انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی: جامعه هنری یکی از تأثیرگذارترین هنرمندانش را از دست داد

حافظ به روایت محمدکاظم کاظمی

کمبود 1900 معلم در خراسان‌جنوبی

واکسیناسیون گامی برای آموزش حضوری / دانش آموزان بشتابید

کمبود معلم؛ درد قدیمی آموزش و پرورش / نیاز خراسان جنوبی به 1900 معلم