پیام خراسان
کرونا همچنان در استان خراسان جنوبی جولان می‌دهد
يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 - 02:22:25
پیام خراسان -

پیام خراسان


گروه استان‌ها- کرونا که این روزها خواب ندارد شبانه روزی تاخت و تاز دارد و منتظر اندک غفلتی از سوی ما است. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، یکسال و دو ماه است که در صدر اخبار رسانه‌ها خبرهای تلخ و ناگوار کرونا مطرح است اخباری که یا حکایت از فوت عزیزانمان را دارد یا وخامت حال و یا هم ابتلا به این ویروس منحوس را دارد که هر روز چهره خود را عوض می‌کند و برایمان نقش بازی می‌کند، یک روز در لباس چینی روز دیگر در لباس هندی، نیویورکی آفریقایی و.
..هر روز بساط کرونا یه جور پهن است و منتظر اندک غفلتی از سوی شهروندان است.
اما این روزها هم شهر همچنان شلوغ است فارغ از اینکه کرونا تاخت و تاز دارد اما مردم می‌گویند از خانه ماندن خسته ایم و آمده ایم حال و هوایمان عوض شود کافی است بعد از افطار سری به داخل خیابان‌های شهر و پارک‌ها بزنی گویی کرونا خواب ندارد، قبل از افطار همه به فکر می افتند تا آن چه را برای سفره افطار نیاز دارند از بیرون تهیه کنند و به همین دلیل نزدیک افطار غوغایی در هر گوشه و نقطه ای از شهر برپاست. 
فوت یک بیمار کرونایی دیگر در خراسان جنوبی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با ثبت یک مورد فوت جدید در بیماران کرونایی در شبانه روز گذشته تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به 848 نفر رسید.
محمد دهقانی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته از 188 آزمایش انجام شده در استان 50 آزمایش مثبت قطعی اعلام شد گفت: از 11 مبتلای جدید به کرونا، 39 نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند.
سالمندان بالای 80 سال برای تزریق واکسن کرونا به کجا مراجعه کنند؟تزریق 308 میلیون دوز واکسن کرونا در سراسر چینروند بستری بیماران کرونایی در استان گلستان کاهش یافت وی افزود: از این تعداد 24 بیمار مربوط به شهرستان بیرجند، 2 نفر طبس، 4 نفر فردوس، 2 نفر سرایان، 8 نفر قائنات، 4 نفر شهرستان نهبندان و 3 نفر نیز مربوط به شهرستانخوسف بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: هم اکنون 231 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد 140 نفر دارای تست مثبت کرونا هستند.
دهقانی افزود: 24 بیمار مبتلا کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند که حال عمومی 12 نفر وخیم است.
ابتلای 150 مادر باردار به کرونا در استان
وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا در خراسان جنوبی تا کنون 150 مادر باردار به این بیماری مبتلا شده اند، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در خراسان جنوبی تاکنون 386 مادر باردار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که از این تعداد تنها 150 مورد مثبت قطعی اعلام و در بیمارستان‌ها بستری شده اند.
دهقانی افزود: عوارض ناشی از بیماری کرونا در مادران باردار با سایر گروه‌ها متفاوت نبوده اما به دلیل پایین آمدن سیستم ایمنی بدن در این گروه عوارض شدید تری ایجاد می‌کند.
استاندار خراسان جنوبی نیز گفت: همه چیز برای برگزاری امتحانات حضوری دانش آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم مهیاست و اقدامات آموزش و پرورش برای برگزاری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم کاملاً فنی، تخصصی و علمی است.
حمید ملانوری ادامه داد: با توجه به ارزیابی‌هایی که صورت گرفت، چاره ای جز برگزاری آزمون‌ به صورت حضوری برای پایه‌های نهم و دوازدهم نیست.
وی متذکر شد: بر اساس مصوبات ستاد استانی کرونا، فضاهای درنظر گرفته شده برای برگزاری این آزمون‌ها، دارای تهویه کاملاً مناسب، با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی است.
ملانوری با تأکید بر این که اعتبارات لازم برای تأمین ملزومات بهداشتی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته، تأکید کرد: خانواده‌ها اصلاً نگران نباشند، همه توان اجرایی استان در خدمت این برنامه قرار دارد.
وی از خانواده‌ها خواست؛ از تجمع در اطراف حوزه‌های امتحانی بپرهیزند. 
انتهای پیام/253/ی

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/359373/کرونا-همچنان-در-استان-خراسان-جنوبی-جولان-می‌دهد
بستن   چاپ