پیام خراسان
آلومینای ایران 2 میلیارد ریال به زلزله‌زدگان خراسان شمالی کمک کرد
شنبه 1 خرداد 1400 - 08:10:31
پیام خراسان - بجنورد- مدیرعامل شرکت آلومینای ایران واقع در جاجرم خراسان شمالی گفت: بسته‌های معیشتی به ارزش 2 میلیارد ریال، میان مددجویان آسیب دیده از زلزله شهرستان‌های گرمه و جاجرم توزیع شد.

تورج زارع روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توزیع بسته های معیشتی در قالب رزمایش ایران همدل انجام شده است و به همین منظور تاکنون 500 بسته معیشتی که ارزش هر بسته چهار میلیون ریال است بین مددجویان آسیب دیده از زلزله این خطه توزیع شده است.
وی افزود: این بسته های معیشتی شامل برنج، روغن سرخ کردنی، روغن خوراکی، سویا، ماکارونی، قند و خرما است.
وی با بیان اینکه از این تعداد، 200 بسته تهیه شده بین مددجویان شهرستان گرمه و 3٠٠ بسته بین مددجویان شهرستان جاجرم توزیع شد گفت: کمک به زلزله زدگان در راستای انجام مسوولیت های اجتماعی این مجتمع انجام است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی هم گفت به دنبال وقوع حادثه زمین‌لرزه گرمه و جاجرم متاسفانه تعداد زیادی از مددجویان نیازمند مایحتاج اولیه زندگی هستند.
مجیدالهی راد اظهار داشت: به منظور دستگیری از این قشر از طریق کد اسان پرداخت #058*8877* و یا اهدای کمک های خود به مراکز نیکوکاری سطح استان اقدام کنند.
زمین لرزه ای به بزرگی 5.5 ریشتری ساعت 3.34 دقیقه بامداد روز دوشنبه 27 اردیبهشت مناطقی از جنوب خراسان شمالی و شهر سنخواست و روستاهای اطراف را لرزاند و با گذشت حدود پنج ساعت از نخستین زمین لرزه، 2 زمین لرزه 5.4 و 4.2 ریشتری دیگر در بخش های سنخواست و شوقان در شهرستان جاجرم به ثبت رسید. 
وقوع پس لرزه ها در خراسان شمالی به خصوص شهر سنخواست کانون اصلی زمین لرزه موجب شد تا مردم برخی از مناطق شهرستان های گرمه و جاجرم از ترس پس لرزله ها منازل خود را تا 2 روز پس از زلزله ترک کردند و به خیابان ها و پارک های شهری پناه آوردند.
استان خراسان شمالی از دیدگاه لرزه زمین ساختی در زون کپه داغ قرار دارد که در این زون گسل های فعال و مهمی وجود دارد، این گسل ها برخی مواقع با حرکاتی که انجام می دهند موجب وقوع زمین لرزه های مخرب می شوند.
مهم ترین گسل های خراسان شمالی گسل اسفراین است که این گسل با درازای حدود 170 کیلومتر و راستای شمال باختری- جنوب خاوری واقع شده که از حاشیه شمال خاوری شهر اسفراین گذر می کند.
گسل باغان- گرماب نیز گسلی است با درازای 55 تا50 کیلومتر و راستای شمال، شمال باختری – جنوب، جنوب خاوری واقع است.
براساس آمارهای موجود در سده اخیر 13 زمین لرزه با قدرت بیش از 5.5 ریشتر در خراسان شمالی رخ داده است.
برچسب‌ها
بجنورد گرمه جاجرم خراسان شمالی زلزله

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/364828/آلومینای-ایران-2-میلیارد-ریال-به-زلزله‌زدگان-خراسان-شمالی-کمک-کرد
بستن   چاپ