پیام خراسان
قیمت نان در خراسان جنوبی تغییر نداشته است
چهارشنبه 5 خرداد 1400 - 07:12:56
ایرنا - خراسان جنوبی
پیام خراسان - بیرجند - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: قیمت نان تاکنون در این استان تغییر نداشته و هرگونه افزایش قیمت نان قبل از تایید کارگروه استانی آرد و نان، تخلف است.

عباس جرجانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای نانوایی و اتحادیه نانوایان با توجه به افزایش هزینه تولید طی 2 سال گذشته از جمله هزینه‌های بیمه، کارگری، انرژی و اجاره بها درخواست‌هایی برای افزایش قیمت نان داشته‌اند.
وی اظهار داشت: پس از بررسی در چند جلسه کارشناسی مقرر شد در شورای آرد و نان استان متشکل از دستگاه‌های عضو، قیمت جدید نان به تصویب برسد که در صورت تصویب در کارگروه مربوطه و تایید نهایی به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: اگر قرار بر افزایش یا کاهش قیمت نان باشد، باید طبق تصمیم‌گیری در شورای آرد و نان باشد و چون هنوز این کارگروه تشکیل نشده در حال حاضر افزایش قیمت تخلف است.
وی بیان کرد: به‌زودی با هماهنگی استانداری، شورای آرد و نان استان را برگزار خواهیم کرد تا آخرین تصمیمات در مورد قیمت نان گرفته شود و تا قبل از برگزاری این جلسه و تصمیم‌گیری با افزایش خودسرانه قیمت‌ها برخورد می‌کنیم.
جرجانی افزود: افزایش قیمت نان به نحوی بیشتر از سوی رییس اتحادیه این صنف و بدون مصوبه استان صورت گرفته است که به عنوان تخلف صنفی اتحادیه در شورای نظارت استان این موضوع بررسی خواهد شد.
برچسب‌ها
آرد صنعت و معدن و تجارت خراسان جنوبی قیمت کالا نانوایی

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/366487/قیمت-نان-در-خراسان-جنوبی-تغییر-نداشته-است
بستن   چاپ