پیام خراسان
ورزش باستانی در 96 زورخانه خراسان رضوی پیگیری می‌شود
چهارشنبه 5 خرداد 1400 - 07:30:24
ایرنا - خراسان رضوی
پیام خراسان - مشهد- دبیر هیات ورزشهای زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان رضوی گفت: 96 باب زورخانه ورزش باستانی ثبت شده در سامانه فدراسیون ورزشهای زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، هم‌اینک در سطح این استان فعالیت دارند.

عباس جلیلیان روز چهارشنبه به مناسبت "هفته ترویج فرهنگ پهلوانی"در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: دو هزار و 300 فعال حوزه باستانی به عنوان ورزشکاران شناسنامه‌دار و 180 مرشد در سطح خراسان رضوی زیر نظر فدراسیون ورزشهای زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارند.
وی ادامه داد: خراسان رضوی از سوی فدراسیون ورزشهای زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی به عنوان دارنده رتبه برتر این رشته ورزشی در میان استانهای کشور شناخته و اعلام شده است.
دبیر هیات ورزشهای زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان رضوی همچنین به برنامه‌های "هفته ترویج فرهنگ پهلوانی" اشاره و بیان کرد: برنامه و جشنی فرهنگی ورزشی برای شنبه آتی هشتم خرداد ماه جاری مصادف با 17 شوال که در تاریخ اسلام به عنوان "سالروز نبرد عادلانه و جوانمردانه امیرالمومنین حضرت امام علی (ع) با عمر بن عبدود در جنگ خندق" ثبت شده، به منظور تجلیل از پیشکسوتان و مرشدان خراسانی ورزش باستانی در مشهد برگزار خواهد شد.
وی گفت: این برنامه فرهنگی ورزشی با اخذ مجوز ستاد استانی کرونا عصر شنبه آتی با مشارکت شهرداری مشهد در فضای باز پارک ملت این کلانشهر پذیرای شهروندان علاقه‌مند به ورزش باستانی خواهد بود.
جلیلیان همچنین به محدودیتهای ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره و بیان کرد: این شرایط باعث توقف فعالیت همه زورخانه‌ها از 15 فروردین ماه امسال تاکنون شده است.
وی افزود: امیدواریم با توجه به بهبود وضعیت و روند کاهش شیوع ویروس کرونا، در تعطیلی زورخانه‌های خراسان رضوی تجدیدنظر صورت گرفته و حدقل مجوز فعالیتهای این ذشته ورزشی در فضای باز صادر شود.
تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران 17 شوال سالروز نبرد عادلانه و جوانمردانه امیرالمومنین حضرت امام علی (ع) با عمربن عبدود در جنگ خندق را به عنوان "روز ورزش پهلوانی" ثبت و نامگذاری کرده است. 
امسال دوم تا هشتم خرداد ماه جاری برابر با 11 تا 17 شوال "هفته ترویج فرهنگ پهلوانی و توسعه ورزش زورخانه ای" است. 
برچسب‌ها
شهرداری مشهد فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی مشهد ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی امام علی

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/366492/ورزش-باستانی-در-96-زورخانه-خراسان-رضوی-پیگیری-می‌شود
بستن   چاپ