پیام خراسان
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی:
پروژه‌های نیمه تمام با قدمت بالا، اعتبار بیشتری می‌گیرند
چهارشنبه 5 خرداد 1400 - 20:43:03
ایسنا - اقتصادی - خراسان جنوبی
پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حداکثر 10 درصد اعتبارات استان به شرط تخصیص یک سوم اعتبار در سال اول به پروژه‌های جدید اختصاص می‌یابد، گفت: پروژه‌های نیمه تمام با قدمت بالا در سال جاری در اولویت تخصیص اعتبار هستند.

علی بهدانی، امروز چهارشنبه 5 خرداد در نشست خبری اظهار کرد: 490 میلیارد تومان معادل 57.5 درصد تخصیص از محل‌های مختلف در بحث اعتبارات عمرانی در سال گذشته داشتیم.
به گزارش ایسنا، وی از رشد 93 درصدی اعتبارات توازن ملی از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در پایان سال 99 از سرجمع ردیف های مختلفی که به استان ابلاغ شد در مبحث اعتبارات عمرانی 853 میلیارد تومان ابلاغ اعتبار برای استان داشتیم.
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه تخصیص طی سال‌های اخیر تغییر کرده و در قالب اوراق و نقدی انجام می شود، اظهار کرد: در بحث اعتبارات هزینه‌ای در پایان سال گذشته مبلغ 389 میلیارد تومان اعتبار از جمع ردیف‌های مختلف به استان ابلاغ شده که معادل 99.85 درصد تخصیص اعتبار به جز از یک ردیف و دستگاه، تخصیص سایر دستگاه ها کامل شده است.
بهدانی ادامه داد: در سال گذشته با بحث افزایش حقوق کارمندان دولت مواجه شدیم که بار مالی حدود 50 درصدی ایجاد کرد. در استان خراسان جنوبی نیز حدود 68 میلیارد تومان بار مالی برای استان به دنبال داشت که توانستیم با رایزنی اعتبار را برای استان تامین کنیم.
وی گفت: در مورد درآمدهایی که قانون در سال گذشته پیش‌بینی کرده بود رقم 420 میلیارد تومان مصوب قانون بود که در پایان سال گذشته، رقم 553 میلیارد تومان عملکرد استان بر اساس گزارش سازمان اقتصاد دارایی و کمیته درآمدهای استان محقق شد که معادل 133 درصد مازاد درآمد داشتیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر مقایسه ابلاغی اعتبارات سال گذشته با امسال در ابتدای سال را داشته باشیم در بحث اعتبارات هزینه‌ای از رشد 55 درصدی، اعتبارات تملک رشد 25 درصدی، حوزه نفت 230 درصد افزایش و در بحث 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز حدود 40 درصد افزایش را شاهد هستیم.
انتای پیام

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/366742/پروژه‌های-نیمه-تمام-با-قدمت-بالا،-اعتبار-بیشتری-می‌گیرند
بستن   چاپ