پیام خراسان
رشد 87 درصدی صادرات خراسان شمالی
پنجشنبه 6 خرداد 1400 - 10:28:40
پیام خراسان -

پیام خراسان


مهرداد داود زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: عمده کالاهای صادرات خراسان شمالی شامل محصولات پتروشیمی مانند اوره، ملامین، آمونیاک و ازت، محصولات فولادی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی مانند ماکارونی و بذر ذرت و سایر کالاهای صنعتی است.
وی گفت: این میزان کالا به کشورهای افغانستان، عراق، ترکمنستان، ازبکستان، آلمان، چین، ترکیه، پاکستان و مالزی صادرشده است.
سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان شمالی تصریح کرد: سهم گمرک استان را از صادرات به لحاظ ارزشی 1/٠6 میلیون دلار و ازنظر وزنی 1/5 هزار تن می‌توان برشمرد و این رقم نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته ازنظر ارزشی 64 درصد و ازنظر وزنی 88 درصد کاهش داشته است.
داود زاده سهم صادرات بخش صنعت را ازنظر ارزشی 2/2 میلیون دلار و وزن 17/5 هزار تن عنوان کرد و گفت: این بخش 39/2 درصد صادرات را به خود اختصاص داده است.
وی به صادرات بخش پتروشیمی نیز اشاره و تصریح کرد: صادرات این بخش به ارزش 3/4 میلیون دلار و وزن 1٠/9 هزار تن است که 6٠/6 درصد صادرات را به خود اختصاص داده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازنظر ارزشی 25/9 درصد افزایش و ازنظر وزنی 11/4 درصد کاهش داشته است.
سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان در ادامه به صادرات بخش کشاورزی و صنایع غذایی نیز اشاره کرد و افزود: صادرات این بخش به ارزش ٠/٠14میلیون دلار و وزنی ٠/٠3 هزار تن است که ٠/2درصد صادرات را به خودش اختصاص داده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازنظر ارزشی 91/7 درصد و ازنظر وزنی 8٠ درصد کاهش داشته است.
انتهای پیام/ج

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/366968/رشد-87-درصدی-صادرات-خراسان-شمالی
بستن   چاپ