پیام خراسان
رییس‌ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:
3 هزار مسکن روستایی آسیب‌دیده از سیل خراسان رضوی بازسازی شد
جمعه 7 خرداد 1400 - 14:24:26
ایرنا - خراسان رضوی
پیام خراسان - مشهد - رییس‌ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: 3 هزار واحد مسکونی روستایی خراسان رضوی که سال 98 بر اثر وقوع سیل آسیب‌ دیده بود، توسط این بنیاد بازسازی و آماده بهره‌برداری شد.

علیرضا تابش روز جمعه در حاشیه افتتاح 20 هزارمین طرح هادی روستایی و 6 هزارمین واحد مسکن محرومان خراسان رضوی در روستای کتلر قوچان، در جمع خبرنگاران افزود: بازسازی مسکن روستایی از عمده‌ترین وطایف بنیاد مسکن است که در این زمینه در روستاهایی که شمار زیادی از منازل آنها با وقوع سیل آسیب‌ دیده بود، در کنار بازسازی مسکن، طرح هادی روستایی نیز اجرا می‌شود.
وی بیان کرد: هشت هزار واحد مسکن محرومان نیز در سطح خراسان رضوی در حال ساخت است که امروز در روستای کتلر قوچان 6 هزارمین واحد آن افتتاح شده و به بهره‌برداری رسید و 2 هزار واحد دیگر نیز در دست اجراست که تاکنون پیشرفت بالایی کرده و امید است تا 2 ماه آینده آماده بهره‌برداری شود.
تابش با اشاره به اینکه ساخت مسکن خانواده‌های روستایی دارای دومعلول توسط سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انجام می‌شود، تصریح کرد: قریب به 700 خانواده دومعلولی در استان خراسان رضوی وجود دارد که در حال ساخت منازل آنان هستیم و امکانات ویژه‌ای در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه طرح مسکن ملی به‌طور کامل در اختیار بنیاد مسکن نبوده است، افزود: طرح مسکن ملی در شهرهای کوچک با جمعیت زیر 25 هزار نفر و در برخی از مناطق زیر 50 هزار نفری به بنیاد مسکن سپرده‌شده، که از این محل حدود 80 هزار واحد مسکونی برای خراسان رضوی در نظر گرفته‌ شده است.
رییس بنیاد مسکن انقلاب با اشاره به اینکه زمین مسکن ملی توسط وزارت راه و شهرسازی تامین می‌شود، افزود: تاکنون 50 هزار نفر در خراسان رضوی در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.
تابش در خصوص افزایش قیمت مصالح و هزینه ساخت مسکن نیز گفت: موضوع افزایش سقف تسهیلات برای ساخت مسکن روستایی در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح و تصویب‌ شده است تا بتوان این تسهیلات را از 400 میلیون ریال به یک میلیارد ریال افزایش داد.
قوچان در فاصله 137 کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.
برچسب‌ها
روستائیان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قوچان بنیاد مسکن سیل مسکن علیرضا تابش

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/367349/3-هزار-مسکن-روستایی-آسیب‌دیده-از-سیل-خراسان-رضوی-بازسازی-شد
بستن   چاپ