پیام خراسان
55 مبتلای جدید کرونا در خراسان شمالی بستری شدند
جمعه 7 خرداد 1400 - 16:49:22
پیام خراسان - بجنورد- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، در 24ساعته گذشته یک نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان فوت شد و 55 مبتلای جدید بستری شدند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی این دانشگاه، دکتر سیداحمد هاشمی افزود: اکنون 271 بیمار با علایم بیماری کووید 19 در بیمارستان های استان بستری هستند.
وی با اشاره به اینکه حدود 60 درصد مردم استان ماسک می زنند، گفت: برخی افراد با وجود اینکه در وضعیت شکننده ای به سر می بریم اما همچنان نسبت به زدن ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی کم توجهی می کنند.
وی افزود: همه گروها های سنی اعلام شده برای دریافت واکسن باید از طریق مراجعه به آدرس salamat.gov.ir ثبت‌نام کرده تا به ترتیب سنی به صورت هوشمند و از طریق پیامک نوبت‌دهی شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: افراد از هرگونه مراجعه بصورت حضوری و بدون نوبت خودداری کنند.
براساس آمار رسمی استان خراسان شمالی از اسفندماه 98 وارد همه گیری ویروس کرونا شد و هم اکنون در فاز چهارم این بیماری قرار دارد و تاکنون بیش از یکهزار و 200 بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.
همچنین تاکنون حدود 25 هزار نفر در خراسان شمالی واکسن کرونا زدند.
برچسب‌ها
کرونا بجنورد خراسان شمالی بهداشت و سلامت

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/367406/55-مبتلای-جدید-کرونا-در-خراسان-شمالی-بستری-شدند
بستن   چاپ