پیام خراسان
پرداخت 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در خراسان رضوی
شنبه 8 خرداد 1400 - 03:22:24
پیام خراسان -

پیام خراسان


ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی گفت: از ابتداء سال جاری تا کنون 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط شبکه بانکی استان در بخش‌های گوناگون پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل بالغ بر 24 هزار میلیارد ریال افزایش پرداخت ثبت شده است.
حمید صفایی نیکو در گفت‌وگو با ایسنا درخصوص اعطاء تسهیلات در استان از ابتداء سال جاری اظهار کرد: از ابتداء سال جاری تا کنون 1953 فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 1136 میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی افزود: با توجه به تعطیلی ایام نوروز و همچنین دست نگه داشتن متقاضیان وام ازدواج از سال گذشته (جهت افزایش مبلغ وام در سال جدید)، از ابتداء سال تا پایان فروردین ماه به 20.30 درصد از متقاضیان تسهیلات ازدواج پرداخت شده است که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ مبلغی رشدی 4.5 برابری داشته است. در مدت زمان مشابه سال گذشته 256 هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت شده بود.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی درمورد متوسط زمان پرداخت وام ازدواج تصریح کرد: با توجه به اینکه مدت زمان سپری شده جهت دریافت وام ازدواج بستگی به فراهم بودن مدارک و مستندات متقاضی تسهیلات دارد لذا مدت زمان فرایند اعطاء تسهیلات بستگی مستقیم به خود فرد متقاضی داشته به گونه‌ای که در صورت فراهم بودن تمامی مدارک پرداخت تسهیلات در کمترین زمان ممکن صورت می‌پذیرد.
صفایی نیکو با اشاره به هدف‌گذاری برای پرداخت وام ازدواج تا پایان سال 1400، گفت: هدف‌گذاری شده است تا پایان سال 1400 مبلغ 46 هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در استان پرداخت شود.
وی ادامه داد: مدت بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج 120 ماهه است و مبلغ آن در سال جدید در صورت اینکه زوج کمتر از 25 سال و زوجه کمتر از 23 سال سن باشد یک میلیارد ریال بوده و در غیر اینصورت 700 میلیون ریال تعیین شده است. طبق بخشنامه‌های بانک مرکزی پرداخت تسهیلات ازدواج در قبال اخذ یک ضامن مورد پذیرش بانک، انجام می‌شود.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی ضمن اشاره به تسهیلات پرداختی به بنگاه‌های اقتصادی در سال جاری تا به امروز خاطرنشان کرد: درسال 1400 تا کنون 40هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط شبکه بانکی استان در بخش‌های گوناگون پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل بالغ بر 24 هزار میلیارد ریال افزایش پرداخت ثبت شده است.
وی افزود: در سال گذشته و با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی برتوجه به تولید، تسهیلات پرداختی شبکه بانکی 813 هزار میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با سال گذشته خود حدود 100 درصد افزایش پیدا کرده است و این مبالغ به ترتیب در بخش‌های صنعت و معدن 218 هزار میلیارد ریال، خدمات و گردشگری 374هزار میلیارد ریال، کشاورزی 73هزار میلیارد ریال؛ مسکن و ساختمان 41 هزار میلیارد ریال ، قرض الحسنه 103هزار میلیارد ریال و صادرات نیز 3 هزار میلیارد ریال بوده است.
انتهای پیام

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/367517/پرداخت-40-هزار-میلیارد-ریال-تسهیلات-بانکی-در-خراسان-رضوی
بستن   چاپ