پیام خراسان
وقتی عموجهان در شب تولد 60 سالگی کربلا آرزو می‌کند
شنبه 8 خرداد 1400 - 08:47:09
پیام خراسان -

پیام خراسان


به گزارش خبرگزاری فارس مازندران، در پی انتشار اخباری مبنی بر اعزام موکب‌های ایرانی به کشور عراق و خدمات‌رسانی به زائران اربعین، باری دیگر تب و تاب حضور در اربعین و زیارت کربلا به جان عشاق الحسین (ع) افتاده است.

پیام خراسان

سال گذشته، کرونا سدی بین کربلا و مردم شد تا جایی که افرادی با عشق به آقا اباعبدالله الحسین (ع) با کوله‌پشتی‌های مزین به نام حسین و ابوالفضل علیه السلام بر دوش راهی اربعین می‌شدند، راهی سفر نشدند و حتی جان برخی از جاماندگان و کربلانرفته‌ها را گرفت.
همانطور که می‌دانیم با آغاز سفر پیاده‌روی اربعین رفتن به کربلا و زیارت آقا امام حسین (ع) دیگر آرزویی دست نیافتنی نیست چرا که شاهد اعزام موج عظیمی از زائران به کربلا بودیم، اما هنوز افرادی وجود دارند که رفتن به کربلا برایشان فقط آرزو است....

پیام خراسان

عمو جهان یکی از عشاق اباعبدالله الحسین (ع) است، در حالی که به زیارت امام رضا (ع) نرفته، در شب تولد خود زیارت کربلا را آرزو می‌کند.
این خبری بود که توسط جمعی از جوانان روستای کالیکلای لفور از توابع سوادکوه شمالی به‌دست‌مان رسید، این جوانان که در حرکتی خودجوش برای عمو جهان جشن تولد برگزار کردند به آرزوی زیبای و دست‌نیافتی او پی برده و با انتشار این خبر خواستار کمک برای تحقق آرزوی عمو جهان شدند‌.

پیام خراسان

پیام خراسان

جهان‌قلی خلیلی معروف به عمو جهان به سندرم داون مبتلا بوده و از افراد دوست داشتنی این روستا است که پس از درگذشت پدر و مادر چند سالی است که به تنهایی زندگی می‌کند.
جالب است بدانیم که طی دو سال گذشته به‌خاطر علاقه‌ای که به سفر خانه خدا داشت جوانان این محله مقدمات سفر به قم را برایش مهیا و به زیارت حضرت معصومه بردند و برگشت طی مراسمی از سوی افراد محل برایش مهمانی بزرگی برگزار کردند.از آن تاریخ به بعد عمو جهان به همه می‌گوید به من بگویید حاجی!

پیام خراسان

از سال گذشته هم این جوانان برای او جشن تولد برگزار کردند.شب گذشته نیز 60 سالگی‌اش را با برگزاری مراسمی کوچک به او تبریک گفتند.
آری، عمو جهان 60 ساله است ولی هنوز یک بار دستش ضریح مبارک آقا امام رضا (ع) نرسیده و از نزدیک میهمان امام مهربانی‌ها نشده! او 60 سال دارد و تنها زندگی می‌کند، گویی تنهایی در این مدت که زمانی بیش از نیم قرن است به او یاد داده که جز خدا و ائمه اطهار (ع) کسی حافظ و نگهدارش نیست، حتما در خلوت دردودل‌هایش را به گوش معشوق می‌رساند.

پیام خراسان

پیام خراسان

ناگفته نماند؛ عمو جهان در فقر به‌سر می‌برد و تنها در یک اتاق زندگی می‌کنند، ولی قلبی بزرگ و باارزش دارد، چرا که توانست نظر جوانان محل را به خود جذب کند تا جایی که هر ساله برایش جشن تولد می‌گیرند و امسال به‌غیر از برگزاری جشن به خرید لباس کامل و تجهیز منزل شخصی عموجهان اقدام کردند.
به گزارش فارس؛ از جوانان روستای کالیکلای لفور خواستیم یک جمله از طرف عموجهان بگویند که در شب تولدش بیان کرده باشد، گفتند؛ آرزویم این است که یک بار به کربلا رفته در راه بازگشت به دیدار آقا امام رضا (ع) بروم، جز این از این دنیا چیزی نمی‌خواهم.
کاش کسی آرزوی عموجهان را محقق کند.
انتهای پیام/86048/ج

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/367547/وقتی-عموجهان-در-شب-تولد-60-سالگی-کربلا-آرزو-می‌کند
بستن   چاپ