پیام خراسان
تسهیل اخذ مجوز برای خودرو‌های باری درون‌شهری با توسعه سامانه جامع حمل بار
شنبه 8 خرداد 1400 - 10:24:58
پیام خراسان -

پیام خراسان


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدجواد رجائیان مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد گفت: با هدف تسهیل صدور مجوز‌های مکانی و زمانی برای تردد خودرو‌های باری در محدوده شهر، اپلیکیشن موبایلی سامانه جامع حمل بار طراحی شده که به کاربران اجازه می‌دهد بدون مراجعات و پیگیری‌های حضوری و در کمترین زمان ممکن، شخصا با استفاده از گوشی همراه نسبت به اخذ مجوز‌های لازم اقدام کنند.
او با تأکید بر تسهیل فرایند صدور مجوز‌ها با استفاده از نسخه موبایلی افزود: در این سامانه که با همکاری سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون‌شهری طراحی شده است، با توجه به ثبت اطلاعات رانندگان دارای پروانه در سامانه، کاربران می‌توانند صرفا با ورود اطلاعات پلاک وسیله نقلیه، مبدأ، مقصد و نوع بار، مجوز لازم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنند.
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد در خصوص ویژگی‌های این سامانه ادامه داد: فرایند کسب مجوز در این سامانه تک مرحله‌ای است؛ لذا نیاز به صرف زمان انتظار برای تأیید درخواست نبوده و مجوز مورد نظر در زمان درخواست ارائه می‌شود. عدم نیاز به ثبت نام و محاسبه آنلاین هزینه دریافت مجوز، از ویژگی‌های دیگر سامانه حمل و نقل بار درون‌شهری است که با هدف تسهیل فرایند کار برای رانندگان پیش‌بینی شده است.
رجائیان همچنین با اشاره به آماده‌سازی وب‌کیوسک‌های صدور مجوز‌های زمانی و مکانی بیان کرد: این وب‌کیوسک‌ها با استقرار در مبادی ورودی شهر و اتصال آنلاین به سامانه جامع حمل و نقل بار درون‌شهری، این امکان را در اختیار رانندگان خودرو‌های باری برون‌شهری قرار می‌دهند که بدون مراجعه حضوری به کارگزاری‌های مربوطه و معطلی در روند‌های اداری، به سادگی مجوز‌های لازم را برای تردد در محدوده شهری دریافت کنند.
بیشتر بخوانید
افزایش غیرقانونی کرایه‌ حمل و نقل درون شهری در مشهد
او ضوابط تعیین شده در این حوزه را متناسب با وضعیت ترافیکی مناطق مختلف شهر برشمرد و تصریح کرد: بر اساس شرایط ترافیکی و میزان آلودگی هوا در نقاط مختلف شهر، سه محدوده سبز، زرد و قرمز در نظر گرفته شده است که در هر یک از آن ها، ساعات خاصی برای تردد خودرو‌های باری مجاز تلقی می‌شود. همچنین با ارتباط سامانه جامع حمل بار درون‌شهری و اطلاعات برگرفته از دوربین‌های سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری مشهد، مغایرت‌های احتمالی بین مجوز‌های دریافت‌شده و نحوه تردد خودرو‌های باری، تشخیص داده شده و پیامک ارشادی برای رانندگان ارسال می‌شود.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد تأکید کرد: نسخه موبایلی سامانه جامع حمل بار درون‌شهری و نیز وب‌کیوسک‌های پیش‌بینی‌شده برای مبادی ورودی شهر، پس از طراحی، مراحل آزمایشی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته و آماده بهره‌برداری است که با استفاده از آن ها، شاهد تسهیل دریافت مجوز‌های لازم برای رانندگان خودرو‌های باری و گرایش بیشتر به استفاده از امکانات هوشمند شهری خواهیم بود.
انتهای پیام//م.م

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/367573/تسهیل-اخذ-مجوز-برای-خودرو‌های-باری-درون‌شهری-با-توسعه-سامانه-جامع-حمل-بار
بستن   چاپ