پیام خراسان
محور هشتگرد - طالقان بعد از دو دهه زیر بار می‌رود
شنبه 8 خرداد 1400 - 10:27:59
پیام خراسان -

پیام خراسان


به گزارش خبرنگار مهر، مهر، عزیزالله شهبازی با اعلام این خبر، افزود: بر این اساس فردا یکشنبه 9 خرداد ماه 1400 با تدابیری که اندیشیده شد، این پروژه مهم مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: در مدت 2 سال پیگیری مجدانه و جلب توجه و اعتبارات ملی، شاهد 37 درصدد پیشرفت در پروژه معطل مانده هشتگرد طالقان بودیم و اکنون نیز این پروژه مهم و حیاتی پس از 2 دهه انتظار مردم آماده بهره برداری است.
شهبازی با بیان اینکه این جاده از سال 79 آغاز شده، افزود: در مدت 2 سال اخیر، تمامی موانع پیشرفت این پروژه که در حدود مسئولیت دولت بود با پیگیری‌های جدی برطرف شد تا پیمانکار با فراغ بال به کار خود ادامه دهد.
وی گفت: در ابتدا این مسیر یک جاده دسترسی روستایی بود و زیرساخت مناسبی برای آن تأمین نشده بود ولی اکنون تمامی برنامه ریزی های لازم جهت استفاده گردشگری و جاده‌ای شهری برای تردد مردم طالقان به سمت شهرجدید هشتگرد پیش بینی شد.
وی افزود: بیش از 130 میلیارد تومان تاکنون برای این جاده هزینه شده و در خصوص تونل نیز امور در حال انجام است و حفاری آن صورت گرفته و 100 میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل تونل نیز لازم است.
استاندار البرز اضافه کرد: راه اصلی طالقان-هشتگرد و به طول 42 کیلومتر مسیر سفر از طالقان به سمت کرج و تهران را حدود 40 کیلومتر نزدیک تر کرده و به نصف می‌رساند.
کد خبر 5222631

http://www.khorasan-online.ir/fa/News/367589/محور-هشتگرد---طالقان-بعد-از-دو-دهه-زیر-بار-می‌رود
بستن   چاپ