پیام خراسان

آخرين مطالب

معاون کمیته امداد خراسان جنوبی:

دو هزار و 113 بسیجی خراسان‌جنوبی حامی فرزندان یتیم و محسنین شدند گفتگو

دو هزار و 113 بسیجی خراسان‌جنوبی حامی فرزندان یتیم و محسنین شدند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- معاون کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: دو هزار و 113 حامی بسیجی خراسان‌جنوبی از ابتدای طرح «ایران مهربان» حمایت از سه هزار و 676 فرزند یتیم و محسنین را برعهده گرفته‌اند.

عبدالرحیم لطفی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تعداد فرزندان یتیم دارای حامی در خراسان‌جنوبی دو هزار و 422 نفر و تعداد فرزندان محسنین 6 هزار و 597 نفر است و در مجموع نیز 9 هزار و 19 نفر از کودکان و نوجوانان در طرح اکرام ایتام و محسنین در خراسان‌جنوبی دارای حامی هستند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سرانه فرزندان یتیم و محسنین 396 هزار تومان است، گفت: سرانه هر یتیم 817 هزار تومان و سرانه محسنین 244 هزار تومان است.
لطفی ادامه‌داد: تعداد حامیان ایتام و محسنین در خراسان‌جنوبی 32 هزار و 661 نفر و سرانه حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین 110 هزار تومان است.
وی با اشاره به برنامه عملیاتی سال جاری امداد در حوزه مشارکت‌های مردمی افزود: کل درآمدهای اکرام و محسنین ما (تحقق برنامه) در نیمه نخست سال 1400 حدود 21 میلیارد و 563 بوده که 92 درصد آن نقدی و هشت درصد آن غیر نقدی بوده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: به منظور جذب مشارکت‌های اجتماعی مردم طی تفاهم نامه‌ای مقرر شد که 14 هزار یتیم برای حامی یابی توسط بسیج جذب شوند.
لطفی ادامه داد: کمیته امداد در نظر دارد تا به لطف الهی و با اجرای طرح پویش «ایران مهربان» کلیه فرزندان ایتام و محسنین استان همزمان با سراسر کشور از نعمت حامی معنوی با سرانه هر نفر 700 هزار تومان برخوردار گردند و این جشن را در بهار سال آینده در کنار قلوب پاک و بی آلایش به ثبت برسانند.
وی با اشاره به برخی از نتایج طرح ایران مهربان تا به امروز گفت: حمایت از 17 هزار و 156 فرزند یتیم و محسنین توسط حامیان موجود از ابتدای طرح یکی از نتایج بوده است ولی هدف‌گذاری ما حمایت از 22 هزار و 585 فرزند یتیم و محسنین است که خوشبختانه تا کنون 114 درصد برنامه محقق شده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی در زمینه جذب حامی برای 14 هزار فرزند طرح اکرام ایتام و محسنین توسط بسیج بیان کرد: از ابتدای پویش ایران مهران تاکنون تعداد دو هزار و 113 حامی بسیجی حمایت از سه هزار و 676 فرزند یتیم و محسنین را برعهده گرفته‌اند.
لطفی اظهار کرد: از این تعداد دو هزار و 286 نفر حمایت شده دارای درآمد می‌باشند و درصد تحقق برنامه 17 درصد بوده است.

لینک کوتاه:
https://www.payamekhorasan.ir/Fa/News/432933/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.