پیام خراسان

آخرين مطالب

بزرگترین اسرار جهان در طول تاریخ / از اسرار هسته ای آمریکا تا مرگ مشکوک هیتلر مقالات

بزرگترین اسرار جهان در طول تاریخ / از اسرار هسته ای آمریکا تا مرگ مشکوک هیتلر
  بزرگنمايي:

پیام خراسان -

پیام خراسان


به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از ووندر لیست؛ هرچه بیشتر سعی کنید چیزی را مخفی کنید، بیشتر به آن توجه می‌شود. احتمالاً بسیاری از ما راز‌هایی داریم که آن‌ها را به گور می‌بریم، زیرا فاش شدن آن‌ها می‌تواند خیلی بد باشد. به عنوان مثال اگر کوکاکولا در مورد ماده مخفی که در نوشابه‌ها استفاده می‌کند به همه بگوید، دیگر کسی آن را دوست نخواهد داشت.
اسرار پس از مدت زمانی خاص به رمز و راز تبدیل می‌شوند و نمی‌توانیم در مورد آن‌ها فکر کنیم.
بیشتر بخوانید
آشنایی با 15 حقیقت تاریخی تازه منتشر شده در فضای مجازی در ادامه 10 راز بزرگ جهان در طول تاریخ را می‌خوانید:
اسرار هسته‌ای ایالات متحده

پیام خراسان

تأسیسات هسته‌ای به خودی خود یک راز است و فقط افراد خاصی می‌دانند که در کجا قرار دارند. کد‌های پرتاب هسته‌ای مخفیانه‌ترین اطلاعات دولت ایالات متحده است، به طوری که فقط مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا به این کد‌ها دسترسی دارند. میزان سلاح‌های هسته‌ای و نوع سلاح هسته‌ای که ایالات متحده در اختیار دارد هنوز برای عموم افشا نشده است. عموم مردم هرگز با اطلاعات هسته‌ای آشنا نخواهند شد.
محل ذخایر نفت در ایالات متحده آمریکا

پیام خراسان

مکان دقیق استخراج نفت نیز یک راز مهم دولتی در ایالات متحده است، اما چگونه دولت آن را مخفی نگه می‌دارد؟ شایعات حاکی از آن است که به محض یافتن ذخایر نفتی در زمین شما و گزارش آن، دولت زمین را خریداری می‌کند و شما باید قسم بخورید تا همیشه این مکان را مخفی نگه دارید. دلیل مخفی نگه داشتن مکان‌ها جلوگیری از خرید افراد ثروتمند برای حفر چاه شخصی و بدست آوردن پول‌های کلان از نفت است؛ بنابراین، اطلاعات مربوط به محل ذخایر نفتی توسط دولت آمریکا کاملاً مخفی نگه داشته می‌شود.
اسرار پزشکی در آمریکا

پیام خراسان

به استناد به قوانین ایالات متحده آمریکا، اطلاعات پزشکی هر بیمار قرار است مخفی بماند. به نظر می‌رسد این یک مورد آشکار از حریم خصوصی است، اما، اینطور است؟ بسیاری می‌گویند که برخی پزشکان حتی برای مخفی نگه داشتن گزارش پزشکی بیمار جان خود را به خطر می‌اندازند. دولت این قانون را تنظیم کرد تا از هر نوع تحقیری که می‌تواند بیماران را تحت تأثیر قرار دهد، جلوگیری کند. سوگندی که پزشکان برای مخفی نگه داشتن اطلاعات پزشکی بیماران می‌خورد به سوگند بقراط معروف است. اطلاعات پزشکی بیماران باید طبقه بندی شود مگر اینکه ایمنی بیمار یا ایمنی دیگران در میان باشد. بدین ترتیب، پرونده‌های پزشکی فقط در دسترس پرسنل مجاز قرار دارد و برای دسترسی به آن‌ها نیاز به تأیید قانونی یا پزشکی است؛ بنابراین، اسرار پزشکی ایالات متحده از بزرگترین اسرار جهان است.
تا زدن دستمال هاپسبورگ

پیام خراسان

از بین بزرگترین راز‌های جهان، آیا باور می‌کنید که تا زدن دستمال هاپسبورگ یک راز مهم دولتی در اتریش است؟ هر چقدر که به نظر خنده دار بیاید، این موضوع حقیقت دارد. در اتریش، تا زدن دستمال هاپسبورگ یک عمل سلطنتی است که شامل رهنمود‌های محرمانه نحوه تا زدن دستمال است.
جالب‌ترین واقعیت این است که بسیاری سعی کرده اند به این راز دست پیدا کنند، اما موفق نشده اند. روند تا زدن دستمال هابسبورگ شامل روال‌هایی است که فقط مقامات رسمی نزدیک و قابل اعتماد آن را می‌دانند. این افراد سوگند یاد می‌کنند که این طرح به هر قیمت مخفی باقی بماند. اما چرا این یک راز است؟ شایعات می‌گویند این یک فرهنگ سلطنتی است که قرار است برای همیشه یک راز باقی بماند.
دستور پخت KFC

پیام خراسان

تا به حال فکر کردید که KFC هنگام تهیه وعده‌های غذایی خود از چه دستورالعملی استفاده می‌کند؟ شما هرگز نخواهید فهمید. این دستورالعمل یک راز برتر جهانی است که از زمان راه اندازی این شرکت تاکنون فاش نشده است.
دستور پنهانی توسط هرلند سندرز در سال 1930 در کنتاکی تهیه شده است. غذای معروف مرغ او آنقدر خوشمزه بود که همه در مورد آن صحبت می‌کردند. با این موفقیت، تجارت سندرز آنقدر سریع رشد کرد که مجبور شد یک رستوران زنجیره‌ای در سراسر جهان تشکیل دهد. امروزه KFC در میان بزرگترین رستوران‌های جهان قرار دارد. شاید بتوان این را به دستور پنهانی آن نسبت داد که به عنوان یک رمز و راز برای عموم مردم باقی مانده است. دستور العمل به طور مخفیانه در مقر شرکت نگهداری و از آن محافظت می‌شود.
منطقه 51

پیام خراسان

در اعماق صحرای نوادا، منطقه 51 نهفته است، یک پایگاه بزرگ CIA در این صحرا وجود دارد که وجود آن تقریبا 60 سال توسط دولت ایالات متحده رد میشد تا اینکه در آگوست 2013، سرانجام CIA اعتراف کرد که این مکان واقعی است. این یک مرکز نظامی نیروی هوایی آمریکا است که مورد توجه همه قرار دارد. در واقع، به غیر از افراد داخل این مقر، هیچ کس نمی‌داند چه چیزی در آن محیط اتفاق می‌افتد.
بالای منطقه 51 یکی از محدودترین فضای هوا در کره زمین است. اما چرا دولت ایالات متحده این همه تلاش می‌کند مردم را بیرون نگه دارد؟ براساس گزارش CIA، منطقه 51 در سال 1955 برای یک هدف ایجاد شد، تا یک پروژه فوق العاده مخفی هواپیما را با نام رمز Aquaton" آزمایش کند. این هواپیما برای جاسوسی از اتحاد جماهیر شوروی بود.
آدولف هیتلر

پیام خراسان

تاریخ می‌گوید که در 30 آوریل 1945، آدولف هیتلر خود را در پناهگاه زیرزمینی خود کشت. آیا این واقعاً درست است یا اینکه شوروی‌ها به دنیا دروغ گفتند؟ شواهد موجود در اسناد جدید طبقه بندی نشده FBI نشان می‌دهد که دولت اطلاعاتی در مورد زنده بودن هیتلر پس از جنگ جهانی دوم داشته است.
آیا هیتلر می‌توانست مرگ خودش را مخفی کند؟ انتشار اسناد FBI به وضوح نشان می‌دهد که خودکشی هیتلر کاملاً جعلی بوده است. این موضوع کاملا واقعی به نظر می‌رسد، زیرا او منفورترین مرد جهان در آن زمان بود بنابراین مجبور شد راهی برای فرار از آلمان جنگ زده برای زنده ماندن خود پیدا کند. آنچه تکان دهنده‌تر است این است که FBI همه این‌ها را می‌دانسته، اما به صورت مخفی نگه داشته می‌شود.
ایدز

پیام خراسان

از دهه 1980 بحث‌های زیادی در مورد منشا اچ آی وی وجود داشته و نظریه‌های زیادی در این باره تدوین شده است. بسیاری از افراد معتقدند که HIV / AIDS از آفریقا نشأت گرفته، اما آیا واقعاً درست است؟ برخی معتقدند که این بیماری کشنده در آزمایشگاه توسط دانشمندان ساخته شده است! گویا این کافی نیست، نظریه پردازان توطئه همچنین بر این باورند که درمان HIV / AIDS پیدا شده است.
فرمول کوکاکولا

پیام خراسان

آیا می‌دانستید فرمول‌های تهیه کوکاکولا یکی از راز‌های بسیار محرمانه در جهان است؟ این موضوع کاملاً محرمانه است، این شرکت مجبور شد فعالیت خود را در هند لغو کند، زیرا مجبور شده بود فرمول مواد تشکیل دهنده خود را به دولت این کشور ارائه دهد. در حقیقت، فقط تعداد کمی از کارمندان از مواد تشکیل دهنده کوکاکولا اطلاع دارند. فقط دو کارمند در یک زمان مجاز به دانستن فرمول‌های مخفی هستند. این چند کارمند باید سوگند یاد کنند که از اطلاعات محافظت می‌کنند و به هر روشی لازم آن را مخفی نگه می‌دارند.
گزارش از مائده زمان فشمی
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payamekhorasan.ir/Fa/News/361815/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

شاخص اهدای عضو در خراسان جنوبی از میانگین کشوری فراتر رفت

تبیین حساب 100 امام با حضور ائمه جماعات شهر بجنورد در بنیاد مسکن

راز پویایی هنر انقلاب بارور شدن اندیشه انقلابی است

یک کشته در حادثه واژگونی خودروی حامل سوخت قاچاق در محور خواف به قاین

پرونده تخلف رئیس اتحادیه نانوایان مشهد به دادسرا رسید

پیشرفت 70 درصدی ساخت مسکن ملی مهرگان مشهد

سفیر سوییس بعد از «وعده صادق» برای نخستین بار به سپاه احضار شد

جبران کمبود 5هزار کلاس درس در خراسان رضوی تا سه سال آینده

تشکیل کمیته های تخصصی شورای سلامت کیش / تشکیل اولین کمیته تخصصی دندانپزشکان در راستای اجرای طرح سلامت پایدار هم زمان با روز دندانپزشک

برق هیچ چاه مجاز دارای اضافه برداشت در خراسان شمالی شارژ نمی شود

77 درصد حجم سدهای استان خراسان شمالی خالی است

استطاعت جسمی بیش از 65000 زائر حج تمتع تأیید شد

راه‌ اندازی پایگاه ملی عطارشناسی در مشهد

قیمت قارچ در میادین تره بار شهرداری تهران کاهش یافت

خراسان رضوی در جایگاه دوم انجام پایش های نظارتی در کشور

کلاهبرداری 2 میلیاردی با ترفند فروش طلا در سایت واسطه‌گر

اجرای طرح جدید شورای نماز در روستا‌های همدان برای اولین بار در کشور

کسب رتبه دوم خراسان رضوی در پایش‌ های زیست محیطی کشور

بازدید استاندار خراسان رضوی از طرح تعریض پل دهرود

واژگونی و حریق خودروی حامل سوخت قاچاق در خواف/ راننده جان باخت

تحویل واحدهای مسکن ملی مهرگان در مشهد تا پایان سال

2446 واحد مسکونی در شهرک مهرگان مشهد در حال ساخت است

رسیدگی به پرونده تخلف رئیس اتحادیه نانوایان مشهد در دادسرا

برای اولین‌بار در تاریخ؛ داور تکواندوی ایرانی به پارالمپیک دعوت شد

بیانیه جمعی از جامعه قرآنی مشهد در حمایت از عملیات«وعده صادق»

ترامپ بار دیگر دادگاهی شد

صدور 96 جواز تاسیس واحدهای صنعتی و تولیدی در تربت حیدریه

تشییع پیکر ابوالشهداء حاج رجبعلی دهنوی در مشهد+عکس

محکومیت یک میلیارد ریالی جریمه عرضه خارج از شبکه کود شیمیایی در نهاوند

معرفی برگزیدگان مسابقات بوچیا جام برکت و کرامت در مشهد

برنامه ریزی برای راه اندازی بازار میوه و تره‌بار و ایجاد میدان عرضه دام در فیروزکوه

سامانه بارشی در راه خراسان جنوبی

مانده 1280 میلیارد تومانی اعتبارات تملک دارایی‌های خراسان جنوبی

700 واحد مسکن روستایی خراسان شمالی بهره برداری شد

قتل خانوادگی در شیروان/ دستگیری قاتل در کمتر از یک ساعت

چالش تامین کودهای کشاورزی در خراسان شمالی

سه طرح هادی در شیروان افتتاح شد

قاتل شهروند شیروانی دستگیر شد

چه تعداد زائر تهرانی عازم عربستان می‌شود؟

63 درصد اعتبارات جهاد کشاورزی خراسان شمالی جذب شد

77 درصد حجم سدهای استان خراسان شمالی خالی است + فیلم

کشف جاساز بیش از یک تن شیشه در بار 23 تنی سنگ

خراسان رضوی در پایش‌های زیست محیطی کشور دوم شد

جشنواره محصولات بومی‌محلی استان گلستان برگزار می‌شود

قیمت قارچ در میادین و بازار‌های میوه و تره بار کاهش یافت

طغیان رودخانه کندر آسمینون شهرستان منوجان

اعضای کودک خردسال مشهدی جان 5 نفر را نجات داد

تداوم ساخت 2446 واحد مسکونی در شهرک مهرگان مشهد

تکمیل مسکن ملی مهرگان دو تا پایان سال

افزایش 30درصدی مستمری مددجویان بهزیستی خراسان رضوی