پیام خراسان

آخرين مطالب

بزرگترین اسرار جهان در طول تاریخ / از اسرار هسته ای آمریکا تا مرگ مشکوک هیتلر مقالات

بزرگترین اسرار جهان در طول تاریخ / از اسرار هسته ای آمریکا تا مرگ مشکوک هیتلر
  بزرگنمايي:

پیام خراسان -

پیام خراسان


به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از ووندر لیست؛ هرچه بیشتر سعی کنید چیزی را مخفی کنید، بیشتر به آن توجه می‌شود. احتمالاً بسیاری از ما راز‌هایی داریم که آن‌ها را به گور می‌بریم، زیرا فاش شدن آن‌ها می‌تواند خیلی بد باشد. به عنوان مثال اگر کوکاکولا در مورد ماده مخفی که در نوشابه‌ها استفاده می‌کند به همه بگوید، دیگر کسی آن را دوست نخواهد داشت.
اسرار پس از مدت زمانی خاص به رمز و راز تبدیل می‌شوند و نمی‌توانیم در مورد آن‌ها فکر کنیم.
بیشتر بخوانید
آشنایی با 15 حقیقت تاریخی تازه منتشر شده در فضای مجازی در ادامه 10 راز بزرگ جهان در طول تاریخ را می‌خوانید:
اسرار هسته‌ای ایالات متحده

پیام خراسان

تأسیسات هسته‌ای به خودی خود یک راز است و فقط افراد خاصی می‌دانند که در کجا قرار دارند. کد‌های پرتاب هسته‌ای مخفیانه‌ترین اطلاعات دولت ایالات متحده است، به طوری که فقط مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا به این کد‌ها دسترسی دارند. میزان سلاح‌های هسته‌ای و نوع سلاح هسته‌ای که ایالات متحده در اختیار دارد هنوز برای عموم افشا نشده است. عموم مردم هرگز با اطلاعات هسته‌ای آشنا نخواهند شد.
محل ذخایر نفت در ایالات متحده آمریکا

پیام خراسان

مکان دقیق استخراج نفت نیز یک راز مهم دولتی در ایالات متحده است، اما چگونه دولت آن را مخفی نگه می‌دارد؟ شایعات حاکی از آن است که به محض یافتن ذخایر نفتی در زمین شما و گزارش آن، دولت زمین را خریداری می‌کند و شما باید قسم بخورید تا همیشه این مکان را مخفی نگه دارید. دلیل مخفی نگه داشتن مکان‌ها جلوگیری از خرید افراد ثروتمند برای حفر چاه شخصی و بدست آوردن پول‌های کلان از نفت است؛ بنابراین، اطلاعات مربوط به محل ذخایر نفتی توسط دولت آمریکا کاملاً مخفی نگه داشته می‌شود.
اسرار پزشکی در آمریکا

پیام خراسان

به استناد به قوانین ایالات متحده آمریکا، اطلاعات پزشکی هر بیمار قرار است مخفی بماند. به نظر می‌رسد این یک مورد آشکار از حریم خصوصی است، اما، اینطور است؟ بسیاری می‌گویند که برخی پزشکان حتی برای مخفی نگه داشتن گزارش پزشکی بیمار جان خود را به خطر می‌اندازند. دولت این قانون را تنظیم کرد تا از هر نوع تحقیری که می‌تواند بیماران را تحت تأثیر قرار دهد، جلوگیری کند. سوگندی که پزشکان برای مخفی نگه داشتن اطلاعات پزشکی بیماران می‌خورد به سوگند بقراط معروف است. اطلاعات پزشکی بیماران باید طبقه بندی شود مگر اینکه ایمنی بیمار یا ایمنی دیگران در میان باشد. بدین ترتیب، پرونده‌های پزشکی فقط در دسترس پرسنل مجاز قرار دارد و برای دسترسی به آن‌ها نیاز به تأیید قانونی یا پزشکی است؛ بنابراین، اسرار پزشکی ایالات متحده از بزرگترین اسرار جهان است.
تا زدن دستمال هاپسبورگ

پیام خراسان

از بین بزرگترین راز‌های جهان، آیا باور می‌کنید که تا زدن دستمال هاپسبورگ یک راز مهم دولتی در اتریش است؟ هر چقدر که به نظر خنده دار بیاید، این موضوع حقیقت دارد. در اتریش، تا زدن دستمال هاپسبورگ یک عمل سلطنتی است که شامل رهنمود‌های محرمانه نحوه تا زدن دستمال است.
جالب‌ترین واقعیت این است که بسیاری سعی کرده اند به این راز دست پیدا کنند، اما موفق نشده اند. روند تا زدن دستمال هابسبورگ شامل روال‌هایی است که فقط مقامات رسمی نزدیک و قابل اعتماد آن را می‌دانند. این افراد سوگند یاد می‌کنند که این طرح به هر قیمت مخفی باقی بماند. اما چرا این یک راز است؟ شایعات می‌گویند این یک فرهنگ سلطنتی است که قرار است برای همیشه یک راز باقی بماند.
دستور پخت KFC

پیام خراسان

تا به حال فکر کردید که KFC هنگام تهیه وعده‌های غذایی خود از چه دستورالعملی استفاده می‌کند؟ شما هرگز نخواهید فهمید. این دستورالعمل یک راز برتر جهانی است که از زمان راه اندازی این شرکت تاکنون فاش نشده است.
دستور پنهانی توسط هرلند سندرز در سال 1930 در کنتاکی تهیه شده است. غذای معروف مرغ او آنقدر خوشمزه بود که همه در مورد آن صحبت می‌کردند. با این موفقیت، تجارت سندرز آنقدر سریع رشد کرد که مجبور شد یک رستوران زنجیره‌ای در سراسر جهان تشکیل دهد. امروزه KFC در میان بزرگترین رستوران‌های جهان قرار دارد. شاید بتوان این را به دستور پنهانی آن نسبت داد که به عنوان یک رمز و راز برای عموم مردم باقی مانده است. دستور العمل به طور مخفیانه در مقر شرکت نگهداری و از آن محافظت می‌شود.
منطقه 51

پیام خراسان

در اعماق صحرای نوادا، منطقه 51 نهفته است، یک پایگاه بزرگ CIA در این صحرا وجود دارد که وجود آن تقریبا 60 سال توسط دولت ایالات متحده رد میشد تا اینکه در آگوست 2013، سرانجام CIA اعتراف کرد که این مکان واقعی است. این یک مرکز نظامی نیروی هوایی آمریکا است که مورد توجه همه قرار دارد. در واقع، به غیر از افراد داخل این مقر، هیچ کس نمی‌داند چه چیزی در آن محیط اتفاق می‌افتد.
بالای منطقه 51 یکی از محدودترین فضای هوا در کره زمین است. اما چرا دولت ایالات متحده این همه تلاش می‌کند مردم را بیرون نگه دارد؟ براساس گزارش CIA، منطقه 51 در سال 1955 برای یک هدف ایجاد شد، تا یک پروژه فوق العاده مخفی هواپیما را با نام رمز Aquaton" آزمایش کند. این هواپیما برای جاسوسی از اتحاد جماهیر شوروی بود.
آدولف هیتلر

پیام خراسان

تاریخ می‌گوید که در 30 آوریل 1945، آدولف هیتلر خود را در پناهگاه زیرزمینی خود کشت. آیا این واقعاً درست است یا اینکه شوروی‌ها به دنیا دروغ گفتند؟ شواهد موجود در اسناد جدید طبقه بندی نشده FBI نشان می‌دهد که دولت اطلاعاتی در مورد زنده بودن هیتلر پس از جنگ جهانی دوم داشته است.
آیا هیتلر می‌توانست مرگ خودش را مخفی کند؟ انتشار اسناد FBI به وضوح نشان می‌دهد که خودکشی هیتلر کاملاً جعلی بوده است. این موضوع کاملا واقعی به نظر می‌رسد، زیرا او منفورترین مرد جهان در آن زمان بود بنابراین مجبور شد راهی برای فرار از آلمان جنگ زده برای زنده ماندن خود پیدا کند. آنچه تکان دهنده‌تر است این است که FBI همه این‌ها را می‌دانسته، اما به صورت مخفی نگه داشته می‌شود.
ایدز

پیام خراسان

از دهه 1980 بحث‌های زیادی در مورد منشا اچ آی وی وجود داشته و نظریه‌های زیادی در این باره تدوین شده است. بسیاری از افراد معتقدند که HIV / AIDS از آفریقا نشأت گرفته، اما آیا واقعاً درست است؟ برخی معتقدند که این بیماری کشنده در آزمایشگاه توسط دانشمندان ساخته شده است! گویا این کافی نیست، نظریه پردازان توطئه همچنین بر این باورند که درمان HIV / AIDS پیدا شده است.
فرمول کوکاکولا

پیام خراسان

آیا می‌دانستید فرمول‌های تهیه کوکاکولا یکی از راز‌های بسیار محرمانه در جهان است؟ این موضوع کاملاً محرمانه است، این شرکت مجبور شد فعالیت خود را در هند لغو کند، زیرا مجبور شده بود فرمول مواد تشکیل دهنده خود را به دولت این کشور ارائه دهد. در حقیقت، فقط تعداد کمی از کارمندان از مواد تشکیل دهنده کوکاکولا اطلاع دارند. فقط دو کارمند در یک زمان مجاز به دانستن فرمول‌های مخفی هستند. این چند کارمند باید سوگند یاد کنند که از اطلاعات محافظت می‌کنند و به هر روشی لازم آن را مخفی نگه می‌دارند.
گزارش از مائده زمان فشمی
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payamekhorasan.ir/Fa/News/361815/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

گشایش بازارچه طلای سرخ در فاروج

کارت بازرگانی 4 صادرکننده خراسان شمالی رفع تعلیق شد

کشف آرد قاچاق در روستا‌های مرزی راز و‌جرگلان

هشدار مدیریت بحران خراسان جنوبی در پی وقوع سرما و یخبندان

مردم خراسان جنوبی تمایلی به واکسن زدن ندارند

توقیف 6 تُن چوب طاق قاچاق در کاشمر

زخم شیشه رنگی‌های وارداتی برقلب گره‌چینان خراسان جنوبی

مانع منطقه ویژه اقتصادی بر سر راه کامیون‌داران

انگور خراسان جنوبی صنعت فرآوری ندارد

هیچ مدرسه‌ای د خراسان جنوبی حق شروع آموزش حضوری بدون مجوز را ندارد

حکایت بانوی کارآفرین در خراسان جنوبی

تخم مرغ در خراسان جنوبی خیال ارزانی ندارد

هواشناسی خراسان جنوبی هشدار سطح نارنجی صادر کرد

خام فروشی بلای جان معادن کوهسرخ

صادرات عسل از طرقبه_شاندیز به بحرین

خراسان رضوی بزرگترین تولیدکننده زعفران کشور

کودک مرگ مغزی نیشابوری به 5 بیمار زندگی دوباره بخشید

راه‌اندازی هنرستان هنر‌های زیبا ویژه دختران در مشهد

«پدیده» اشک همه را درآورد

رگبار و باد شدید خراسان رضوی را فرا می‌گیرد

32میلیارد ریال غرامت دام و طیور در سبزوار پرداخت شد

یک خراسانى نایب رئیس فدراسیون جهانی کشتی چوخه‬ شد

علی نجفی برای 4 سال دیگر شهردار شهرآباد شد

خراسان رضوی سرد می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان البرز: رضایتمندی خدمت گیرندگان و مددجویان اولویت کاری بهزیستی البرز

برگزاری سی و سومین جشنواره (ملی و استانی) امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان قم

بیش از 2400 نفر در چهارمحال و بختیاری آموزش‌های مشاغل خانگی را فراگرفتند

پانزدهمین دوره مسابقات قرآن ویژه جامعه کار و تلاش استان قزوین برگزار شد

37 هزار فرصت شغلی در سال 1400 در کرمانشاه ایجاد شد

3 هزار نفر از جامعه کارگری سیستان و بلوچستان در دوره های آموزشی شرکت کردند

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: قطعاً با حمایت از کارآفرینان و ایده های خوب توسعه شکل خواهد گرفت

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان البرز: مشاغل خانگی بهترین راهکار برای کاهش نرخ بیکاری در استان

مدیرکل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی هرمزگان: طرح مشوق بیمه کارفرمایی گامی مهم جهت حمایت از ‌‌فارغ التحصیلان جویای کار است

افتخار آفرینی کارگران ورزشکار اصفهانی در سومین دوره مسابقات کمپانی های جهان

بررسی بیش از 300 پرونده مشاغل سخت و زیان آور در شش ماهه نخست سال در خراسان شمالی

مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده منصوب شد

حضور بازیکنان بومی لذت صعود را چندین برابر کرد

اجرای طرح منابع آب ژرف خراسان جنوبی اعتبار می خواهد

بارش های نرمال در انتظار خراسان جنوبی/ میانگین بارش پارسال 61 میلی متر بوده است

40 سایت توسعه شبکه ملی اطلاعات در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

بازگشت فعالیت کتابخانه‌ها به روال عادی

راه اندازی 40 سایت توسعه شبکه ملی اطلاعات در خراسان جنوبی

تصادف در کاروان عروسی 8 مصدوم برجا گذاشت

ترک لب های تشنه کویر نیازمند مرهم/دولتمردان آتش تشنگی را فروبنشانند

کاروانسراهای خراسان جنوبی از تک و تا نمی‌افتند

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی بیرجند با سازمان اکتشافات معدنی به امضا رسید

«عشق‌آباد» میزبان بیست و ششمین کنفرانس بین‌المللی نفت و گاز ترکمنستان

ساعت بازی تیم‌های فوتسال گیتی پسند با فردوس قم تغییر کرد

54 درصد افراد فوت شده بر اثر کرونا واکسن دریافت نکرده بودند

چهار هزار کودک زیر 5 سال زیر چتر حمایت کمیته امداد‌