پیام خراسان

آخرين مطالب

علمي

روبه‌رو شدن با چالش منابع انسانی با نبود جذابیت محیط کار

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره توسعه بازار و پروژه‌های پارک علم و فناوری خراسان گفت: اگر به موقع به موضوع جذاب‌سازی محیط‌ کار رسیدگی نشود، با چالش جدی منابع انسانی روبرو خواهیم شد. باوجود اینکه جوانان معتقدند کار نیست، ما از طرف شرکت‌ها بی‌نهایت درخواست نیرو داریم که توسط افراد مناسب پر نمی‌شود.

لباس‌هایی که زندگی معلولان را آسان می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی آیا تا به حال سعی کرده‌اید زیپ لباس را با یک دست بالا بکشید یا دکمه پیراهن را با یک دست ببندید و یا در حالی‌ که نشسته‌اید شلوار جین بپوشید؟

چرا سرقت علمی می‌کنیم؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی به دلیل گسترش فناوری اطلاعات، یکی از مهمترین عواملی که در سال‌های اخیر مانع اصلی تولید علم شده، سرقت علمی است و تحقیقات نشان می‌دهد که عوامل گوناگونی در میزان سرقت علمی تاثیرگذار هستند.

چرا علائم ابتلا به سویه اُمیکرون شبیه علائم سرماخوردگی است؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی به گفته محققان، سویه اُمیکرون ویروس کرونا، ویروسی که باعث بیماری کووید ۱۹می‌شود، احتمالا حداقل یکی از جهش‌های خود را با برداشتن قطعه‌ کوچک مواد ژنتیکی از یک ویروس دیگر(ویروس عامل سرماخوردگی) موجود در سلول‌های آلوده مشابه به دست آورده است.

افزایش نگران کننده جمعیت بانوان مبتلا به ایدز / پیشگیری شوخی نیست

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی کارشناس بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت خراسان جنوبی گفت: کل آمار موارد ایدز در استان در شش ماهه اول امسال مربوط به موارد جنسی است که خود زنگ خطری است و از این تعداد ۱۹ درصد زن و ۸۱ درصد مرد بوده‌اند، اما در شش ماهه اول امسال ۳۲ درصد زن و ۸۶ درصد مرد بوده‌اند که این خود نشان دهنده این است که آمار بانوان دو برابر افزایش یافته است.

ادغام دو وزارتخانه، فرصت دسترسی به استادان نخبه برای دانشجویان را فراهم می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در صورت اجتماع و تلفیق دو وزارت علوم و بهداشت، دسترسی به استادان نخبه برای دو حوزه فراهم می‌شود. دکتر محمد کافی ...

برخورداری از رویکرد فرهنگی جایگاه دانشگاه آزاد را در جامعه تقویت کرده است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: برخورداری از رویکرد فرهنگی و توجه به مسائل اجتماعی جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی را در فضای جامعه به شدت تقویت کرده است.

واکسن کووید-۱۹ برای مبتلایان به ایدز حیاتی است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی بر اساس به‌روزرسانی جهانی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در مورد اچ‌آی‌وی/ ایدز در سال ۲۰۲۰ مشخص شده است که افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی پیامدهای شدیدتر بیماری کووید را تجربه می‌کنند.

با این سلاح به جنگ افزایش وزن بروید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی محققان دانشگاه لیورپول دریافتند که خوردن آلو خشک به گروهی از افراد کمک کرد تا اشتهای خود را بهتر کنترل، کالری کمتری مصرف کنند و حتی کمی بیشتر از افرادی که میان وعده‌های دیگر را طی یک آزمایش ۱۲ هفته‌ای انتخاب کردند، وزن کم کنند.

آیا اُمیکرون کلید پایان همه‌گیری خواهد بود؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی اپیدمیولوژیست برجسته استرالیایی معتقد است که سویه اُمیکرون که اولین بار در ماه گذشته در آفریقای جنوبی کشف شده است می‌تواند کلید پایان همه‌گیری کووید-۱۹ باشد.

مهم‌ترین برنامه‌های سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی به مناسبت روز دانشجو

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیر شعبه سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، برنامه‌های سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی به مناسبت روز دانشجو را تشریح ...

۲ دانش آموز خراسان رضوی در جمع پژوهشگران برتر کشور

پیام خراسان - به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، مهدی قاسمی پور افزود: اسما نیک روش از خراسان رضوی با پژوهش تاثیر باران بر آلودگی هوا به عنوان ...

فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه با چه موانعی روبه‌رو است؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی انجام پژوهش نه تنها نشانه اعتلای کشورهاست بلکه یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه در دنیای امروزی محسوب می‌شود، راهبری تحقیقات از ارکان اصلی نظام آموزش عالی به شمار می‌رود و اهمیت دادن به امر تحقیقات خودکفایی و استقلال واقعی را به ارمغان می‌آورد در حالی که بی‌توجهی به آن، منجر به پرداخت هزینه گزاف نیز خواهد شد.

بسیج اساتید کشور، به شکل سایه‌ای درکنار نهاد علم حرکت می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام سازمان بسیج اساتید کشور گفت: سازمان بسیج اساتید کشور یک نهاد جنبشی و نهضتی است که به شکل سایه‌ای درکنار نهاد علم در کشور حرکت می‌کند.

دانشگاه فنی حرفه‌ای جزو تاثیرگذارترین دانشگاه‌های ایران در اشتغال است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: این دانشگاه جزو تاثیرگذارترین دانشگاه‌های ایران در اشتغال است. دانشگاهی که خلاء نیروی انسانی بین کارگر ساده و مهندس را با تربیت نیروی انسانی ماهر پر می‌کند.

کارآمدی باید به دانشگاه‌ها بازگردد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو گفت: کارآمدی باید به دانشگاه‌ها بازگردد تا اشتغال داشته‌باشیم، ارتباط دانشگاه باید با جامعه ایجاد شود و نقش دانشگاه‌ها در کارآمدی آن است.

تشخیص سرطان سینه با استفاده از مقاومت الکتریکی پوست

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی ماموگرافی روشی مطمئن و موثر برای تشخیص وجود سرطان سینه در زنان است اما پزشکان توصیه می‌کنند که اکثر خانم‌ها باید بعد از ۴۰ سالگی تحت ماموگرافی قرار گیرند زیرا این روش شامل دوزهای کمی از پرتوهای یونیزان (تابش یون‌ساز) است.

راه‌اندازی اولین سامانه آنلاین مواد تفکیکی و بازیافت در دانشگاه بیرجند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی سامانه آنلاین مواد تفکیکی و بازیافتی با رویکرد استارتاپی و با هدف خرید آنلاین مواد بازیافتی در محل و تفکیک از مبدا با امکانات سامانه هوشمند نرم‌افزاری و دارا بودن تمام مختصات و جزئیات در دانشگاه بیرجند به منظور گسترش علمی و عملی مدیریت سبز راه‌اندازی شد.

ساخت "کیت تشخیص هویت" برای نخستین بار در ایران

پیام خراسان - به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ زمانی که صحبت از جرم و راه‌های تشخیص جرم می‌شود، اسم پزشکی قانونی وسط می‌آید. در پزشکی قانونی برای انجام ...

میکروبیوم روده برای اولین‌بار در موش‌های زنده ویرایش ژنتیکی شد

پیام خراسان - به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از نیواطلس، در پژوهشی جدید باکتریوفاژ‌ها یا همان ویروس‌های شکارگر باکتری که با سیستم ویرایش ژن CRISPR مجهز شده بودند، برای اولین ...

آیا دوز تقویت‌کننده سپری در برابر سویه اُمیکرون است؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) به شواهد اولیه در مورد افزایش خطر ابتلا به عفونت مجدد با اُمیکرون، آخرین سویه ویروس کرونا که در ۲۶ نوامبر آن را یک نوع نگران‌کننده (VOC) نامید در مقایسه با سایر VOC ها استناد کرد. با این حال اظهار کرد که در حال حاضر اطلاعات پیرامون آن محدود است و در روزها یا هفته‌های آینده به روزرسانی خواهد شد.

دانشگاه بدون دانشجو مانند دریای بدون آب است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد خراسان رضوی گفت: دانشگاه بدون دانشجو مانند دریای بدون آب و باغ بدون گل است.

دانشگاه آزاد مشهد دارای ۳۰ هزار دانشجو و ۶۰۰ استاد برجسته است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد دارای ۳۰هزار دانشجو و ۶۰۰ استاد برجسته است که از بین این اساتید ۱۰ نفر از آن‌ها دانشمندان تراز جهانی هستند.

بسیج معین مردم در روزهای سخت بوده است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس بسیج وزارت علوم کشور گفت: بسیج معین مردم، نظام و انقلاب در روزهای سخت بوده است. همچنین بسیج تمهیدکننده تمدن‌ نوین اسلامی در سطوح‌ و اقشار مختلف است.

تولید ۲ ماده درمانی در دانشکده دندانپزشکی مشهد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تولید ۲ ماده درمانی در این دانشگاه خبر داد که به زودی وارد بازار دندانپزشکی می‌شود.

۱۳ استاد دانشکده داروسازی مشهد جزو یک درصد دانشمندان پراستناد جهان هستند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی سرپرست دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۱۳ نفر از اعضای هیات علمی این دانشکده در لیست یک درصد دانشمندان پراستناد جهان قرار دارند.

مهارت‌آموزی بر آموزش‌های نظری اولویت یابد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: یکی از بهترین ساماندهی‌ها و آمایش‌ها در آموزش عالی کشور حرکت به سمت ارائه آموزش‌های مهارتی اولویت‌بخشی به آن است. در واقع این آموزش‌ها باید بر تعالیم نظری ارجحیت پیدا کند.

قاضی‌زاده: لزوم ایجاد یک کانون ارزیابی در دانشگاه شاهد / دانشگاه نسل پنجم، دانشگاهی مکتب‌ساز و تمدن‌ساز است

پیام خراسان - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم ایجاد یک کانون ارزیابی در دانشگاه شاهد تاکید کرد و گفت: دانشگاه شاهد باید بتواند دوره‌های کارآموزی برای مدیران برگزار ...

مشارکت بیش از ۴۰۰۰ نفر در مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد خراسان رضوی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای قرآن دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بیش از ۴۰۰۰ دانشجو، استاد و کارمند دانشگاه آزاد اسلامی استان در مسابقات قرآن و عترت این دانشگاه شرکت کردند.

بومی‌سازی دانش طراحی، ساخت و تست کنترل ولو برای اولین بار در ایران

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان عضو پارک علم و فناوری خراسان گفت: برای اولین بار در ایران توانستیم دانش طراحی، ساخت و تست کنترل ولو را بومی‌سازی کنیم.

آیا مرتب بودن در بهبود عملکرد مبتلایان به آلزایمر نقش دارد؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یافته‌ها حاکی از آن است که افراد مبتلا به بیماری آلزایمر متوسط زمانی که با بهم‌ریختگی‌های معمول خود احاطه شده‌اند، در کارهای روزانه عملکرد بهتری دارند.

نقش سلول‌های بنیادی در درمان بیماران اعصاب

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مسئول گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شیوه‌ها و روش‌های جدید درمانی برای بیماران صرعی شناسایی شده و ما در کشور خودمان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود بر روی روش‌های بالینی سلول‌های بنیادی برای درمان بیماران اعصاب کار می‌کنیم.

کدام واکسن کرونا در برابر سویه اُمیکرون موثر است؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید ۱۹ اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.

نقش دانشجویان در تحول و نوسازی نظام آموزش پزشکی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی همگان بر این اعتقاد هستند که دانشجویان حق مشارکت در تصمیماتی را که درباره آموزش آنان صورت می‌گیرد، دارند اگر قرار است تغییر و تحولی صورت بگیرد، باید دانشجویان نیز در آن مشارکت کنند و آن را درک نمایند، در غیر این صورت تغییرات از جانب آن‌ها مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد. از طرفی، تعهد استادان به اصلاحات، مشارکت و حمایت آنان نیز امری ضروری است.

امکان آغاز آموزش ترکیبی در دانشگاه بیرجند فراهم شد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معاون آموزشی دانشگاه بیرجند اظهار کرد: اکنون امکان برگزاری کلاس‌های دانشگاه بیرجند به‌ صورت ترکیبی یعنی تلفیق حضوری و مجازی فراهم شده است.

علائم ابتلا به سویه اُمیکرون چیست؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی آنجلیک کوتزی، رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی، در خصوص علائم ابتلا به سویه جدید کرونا اظهار کرد: سویه جدید اُمیکرون ویروس کرونا منجر به ابتلا به کرونای خفیف و بدون علائم شدید می‌شود.

رییس دانشگاه فردوسی: فناوری‌های نوین در دانشکده‌ها تشکیل شود

پیام خراسان - مشهد- رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با توجه به ایجاد اطلاعات و خوراک مناسب برای تکنولوژی‌های نوین همچون هوشی مصنوعی، باید در دپارتمان‌ها و دانشکده‌های قدیمی، فناوری‌های جدید مورد استفاده قرار گیرد.

دانشجویان علوم قرآنی با تحقق نیافتن دغدغه‌های معنوی از قرآن سرخورده می‌شوند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی علوم قرآن و حدیث دانشگاه فردوسی مشهد گفت: فردی که با دغدغه‌های معنوی وارد رشته علوم قرآنی می‌شود و می‌خواهد آن‌ها را محقق کند اما محقق نمی‌شوند، از قرآن سرخورده می‌شود که خطرناک است و به این دلیل پاسخ من به افرادی که ناشناخته می‌خواهند این رشته را انتخاب کنند، منفی است.

تهدید دارویی سال ۲۰۵۰ را بشناسید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دانشمندان هشدار دادند که بدون تغییر مسیر کنونی، وجود چندین عفونت باکتریایی مقاوم به آنتی‌بیوتیک تا سال ۲۰۵۰ می‌تواند فاجعه‌بار شود.

چگونه می‌توان خیانت در زناشویی را بخشید؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مهم‌ترین فرض رابطه عاشقانه، منحصر به فرد بودن آن است، یعنی اعتقاد به اینکه هر دو نفر از نظر مسائل عاطفی و جنسی به یکدیگر متعهد هستند.

رییس دانشگاه تربت حیدریه:نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند

پیام خراسان - تربت حیدریه- رییس دانشگاه تربت حیدریه گفت: بسیاری از مشکلات کشور از قبیل کمبودهای معیشتی و اقتصادی با استفاده از توان و ظرفیت نخبگان قابل رفع است و دولت سیزدهم در این خصوص نگاه مثبتی دارد و باید از فرصت ایجاد شده به درستی استفاده کرد.

مزیت ادغام وزارت بهداشت و علوم با گفت‌وگو مشخص می‌شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اگر پای خیر و صلاح ملی در میان باشد، نباید سیاست‌گذاران مصلحت اندیش، مباحث بخشی را وسط بیاورند. انتظار این است در یک فضای حرفه‌ای گفت‌وگو آغاز و به دور از احساسات، تمام زوایای مسئله بررسی و اقدام شود.

داروهای رایجی که مانع درمان سرطان ریه می‌شوند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی بر اساس نتایج تحقیقات جدید دانشگاه فلیندرز استرالیا داروی رایجی که برای درمان ریفلاکس، سوزش قلب و زخم استفاده می‌شود می‌تواند اثربخشی داروهای ایمنی درمانی سرطان ریه را کاهش دهد.

دانشگاه‌ها باید بودجه خود را از ارتباط با صنعت تامین کنند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: دانشگاهی که با پول دولت کار می‌کند هیچ تعاملی با جامعه خود ندارد. برای تغییر این اکوسیستم ابتدا باید تفکرات را تغییر و آن‌ها را به سمت نوآوری‌ها سوق داد و این تحول تنها به دست خود این افراد صورت می‌گیرد.

راهکاری برای کاهش خطرات ابتلا به کووید-۱۹ در دندانپزشکی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقی ازدانشگاه ایلینوی شیکاگو آمریکا مشخص کرد که افزودن مقدار کمی پراکسید هیدروژن به آب در جرمگیرهای اولتراسونیک که برای تمیز کردن دندان‌ها استفاده می‌شود می‌تواند به کاهش خطر شیوع بیماری‌های منتقله از هوا از جمله کووید-۱۹ در محیط‌های بالینی دندانپزشکی کمک کند.

واکسن جدید کرونا ایمنی طولانی‌تری ایجاد می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که واکسن جدید کووید-۱۹ که برای ایجاد سلول‌های تی (T) طراحی شده است نسبت به واکسن‌هایی که در حال حاضر استفاده می‌شوند، پاسخ ایمنی بهتری ایجاد می‌کند.

ساير مطالب

تقویم کوچ عشایر خراسان شمالی تغییر می یابد/ افزایش سهمیه آرد عشایر

نیاز هر شهرستان خراسان شمالی به یک مجتمع نان صنعتی

افزایش هزار نفری اشتغال با اجری 44 طرح صنعتی در خراسان شمالی

حق ‌نوار مرزی‌ کارکنان‌ دولت‌ به خراسان‌شمالی بازگشت

اختصاص بیش از 400 میلیارد تومان اعتبارات محرومیت‌زدایی به خراسان شمالی

کاهش 70 درصدی عملکرد زعفران در بجستان

یارانه معیشتی آذرماه 1400 امشب واریز می‌شود

واگذاری مدیریت 2 هزار هکتار از مراتع نهاوند به بهره‌برداران

جایگزینی من کارت با پرداخت موبایلی

جایگزینی من کارت با پرداخت موبایلی در آینده نزدیک

ایجاد نیروگاه خورشیدی در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی

صدور مجوز برداشت 4 میلیارد مترمکعب آب از دریای عمان

تولید ورق‌های فولای API 5LX80PSL2 برای اولین‌بار در خاورمیانه

موجودی بازار میوه شب یلدا کافی است؟

دردسرهای اجرای یک مصوبه برای کارخانه‌های آرد

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی نسبت به احتمال افت فشار گاز هشدار داد

شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی ملزم به بررسی امکان ایجاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر شدند

میوه شب یلدا به مقدار کافی موجود است

کشت پاییزه در بیش از 251 هزار هکتار از اراضی خراسان رضوی/کاهش کشت دیم در سال جاری

شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند خواسته‌های شرکت گاز را تامین کنند

وضعیت دیم زارهای گندم و جو در خراسان شمالی بحرانی است

قوچ مستی بهترین زمان سوءاستفاده شکارچیان شکارکش

نیاز آبی صنعت از طریق بازار آب در استان باید رفع شود

دپوی 14 هزار تن شن و نمک برای بازگشایی راه های خراسان شمالی

بیکاری 80 درصد از تولیدکنندگان صنایع دستی خراسان شمالی در صورت عدم حمایت بانک ها

جزئیات توزیع اینترنتی کالاهای اساسی در خراسان رضوی اعلام شد

شناسایی معادن بوکسیت کم عیار توسط آلومینای جاجرم در مراحل پایانی

رونق تجارت بین الملل از طریق خراسان جنوبی دور نیست

مشترکان پرمصرف گاز منتظر قبض‌های نجومی باشند

آغاز کشت قراردادی گندم در بیش از 2000 هکتار از اراضی خراسان رضوی

ابطال و تعلیق 31 پروانه کاربرد علامت استاندارد در خراسان شمالی

غوغای اقتصادی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خراسان جنوبی

تأمین زمین برای 7 هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن

لزوم فعال تر شدن حوزه تولید

استاندار خراسان جنوبی: زرشک مانده روی دست مردم را به فروش می‌رسانیم

مطالعات طرح انتقال آب از خلیج فارس به خراسان جنوبی 30 درصد پیشرفت داشته است

25 تفاهم نامه سرمایه گذاری در قالب ستاد توسعه خاوران به امضا رسید

آمادگی کامل بخش خصوصی برای تجهیز خطوط هوایی ویژه خراسان جنوبی

ستاد توسعه خاوران به فعالیت‌های اقتصادی خراسان جنوبی نظم داد

گاز ادارات پرمصرف خراسان شمالی قطع می شود

نگاه دولت بر فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی است

خرید توافقی 254 تن وش پنبه در خراسان شمالی

تولید 125 هزار تن گوشت مرغ در خراسان رضوی از ابتدای سال

کمترین‌ و‌ بیشترین نرخ‌ تورم مربوط به کدام استان‌هاست؟

انتقال وظایف تنظیم و نظارت بر بازار محصولات به جهاد کشاورزی

دستگاه قضا حمایت حقوقی و قضایی از سرمایه‌گذاران را در دستور کار دارد

حتی یک واحد صنعتی در خراسان رضوی نباید تعطیل شود

بیش از 83 هزار و 500 تن کود شیمیایی یارانه‌ای در خراسان رضوی توزیع شد

حدود 87 درصد تاسیسات گردشگری رسمی خراسان رضوی فعال است

دور باطل وضع قوانین در حوزه کسب و کار

درخواست ابطال پروانه آرایشگاه زنانه از صدور آن پیشی گرفته است

درخواست ابطال پروانه آرایشگاه‌های زنانه از صدور آن پیشی گرفته است

2000 واحد مسکن مهر در خراسان رضوی خالی است

زیرساخت‌های شهرک صنعتی مشهد تکمیل شود

عجز ستاد رفع موانع تولید کشور در رفع مشکل مصوبات خراسان شمالی

کرونا، مکالمه تلفنی مردم خراسان شمالی را 32 میلیون دقیقه افزایش داد

شناسایی 16 انبار متخلف روغن موتور، برنج، لاستیک و شکر در خراسان شمالی

95 هزار تن نهاده دامی در سبزوار توزیع شد

افزایش هزینه‌های تولید از مشکلات فراروی توسعه صنعت و معدن گناباد است

حداقل قیمت هر کیلوگرم زعفران 230 میلیون ریال است

200 سازه آبخیزداری امسال در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

تولید مرغ در خراسان رضوی افزایش می‌یابد

افزایش حجم تسهیلات اشتغال‌زایی و تولید در خراسان رضوی طی سال 1400

راه‌اندازی میزخدمت در شهرک صنعتی فریمان و دیگر اخبار کوتاه خراسان رضوی

خراسان شمالی آماده انجام نیازهای ارزی تجار و تولید کنندگان

صدور مجوز نخستین صرافی بخش خصوصی خراسان شمالی از سوی بانک مرکزی

ترسیم نقشه توسعه استان با نگاه ویژه به مصوبات سفر رئیس جمهوری

معدنکاران خراسان رضوی 1100 میلیارد تومان حقوق دولتی پرداخت کردند

گمرک افغانستان در مرز یزدان خراسان‌ جنوبی مستقر می‌شود

وزارت صمت برای احداث واحدهای فرآوری معدنی تسهیلات حمایتی پرداخت می‌کند

ادامه ماجرای قاچاق طلای سرخ ایران...

بارش‌ باران در خراسان رضوی طی سال زراعی کنونی کاهش یافته است

منابع طبیعی شیروان گیاهان دارویی را در 400 هکتار کشت می‌کند

زیرساخت مشترک گردشگری گناباد و بجستان در رونق اقتصاد منطقه موثر است

جذب 59 هزار میلیارد ریال سرمایه در خراسان جنوبی

ادامه ماجرای قاچاق طلای سرخ ایران...

اجرای طرح تفکیک لاشه‌های دام نر و ماده به منظور کنترل کشتار دام مولد

کاهش 90 درصدی مصرف آب با احداث واحدهای جدید در نیروگاه مشهد

بهینه‌سازی پرورش دام در خراسان رضوی نیازمند تقویت مولفه‌های تولید است

خروج ارزش افزوده تولید شمش از خراسان شمالی

پارکینگ ماشین آلات سنگین شهرداری بجنورد راه اندازی می‌شود

تسهیلات خرید نهاده به کشاورزان جوینی در خراسان رضوی اختصاص یافت

ضرر 3000 میلیارد تومانی بیابان‌زایی به اقتصاد ایران در 1 سال/ آب را مدیریت نکردیم

اعتبار آبخیزداری از صندوق توسعه ملی قطع شد!/ سالانه به‌اندازه حجم سد کرج خاک از دست می‌دهیم

نیازهای فناورانه 10 واحد شهرک های صنعتی خراسان شمالی شناسایی شد

بهره برداری از 4 طرح قرارگاه پیشرفت و آبادانی بخش سرداران نهبندان

تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی ملک‌آباد، اسکل آباد و گونک

روان‌سازی و تسهیل فرآیندها در مرز و گمرک دوغارون

چگونه برای دوران بازنشستگی آرامش اقتصادی را فراهم کنیم؟

مرز؛ پنجره‌ای برای ایجاد نشاط در محورهای توسعه‌ای

کدام مناطق مشهد اجاره ارزان‌تری دارند؟

سیگنال برجام برای بازار ارز/ پرداخت های نامتعارف قابل تحمل نیست/ راز فشار تقاضا در جهان خودرو

برداشت بیش از 2 تن شیره باریجه در خراسان شمالی

ضرورت افزایش بهره‌وری در حوزه کشاورزی و دامی/ هیچ واحد تولیدی نباید تعطیل شود/ وظیفه دستگاه‌ها، مانع‌زدایی و تسهیل مسیر واحدهای تولیدی

رکورد تولید مجتمع صنعتی اسفراین شکست

ضرورت راه اندازی صنایع پایین دستی در خراسان شمالی برای جلوگیری از خام فروشی شمش های فولادی

لوله گستر اسفراین رکورد تولید خود را شکست

اعزام هیات تجاری از خراسان شمالی به 3 کشور همسایه تا پایان امسال

عقد قرارداد موقت برای شغل دائم استثمار کارگر به حساب می‌آید

300 هکتار از عرصه جنگلی خراسان شمالی با مشارکت مردم احیا شد