پیام خراسان

آخرين مطالب

علمي

روبه‌رو شدن با چالش منابع انسانی با نبود جذابیت محیط کار

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره توسعه بازار و پروژه‌های پارک علم و فناوری خراسان گفت: اگر به موقع به موضوع جذاب‌سازی محیط‌ کار رسیدگی نشود، با چالش جدی منابع انسانی روبرو خواهیم شد. باوجود اینکه جوانان معتقدند کار نیست، ما از طرف شرکت‌ها بی‌نهایت درخواست نیرو داریم که توسط افراد مناسب پر نمی‌شود.

لباس‌هایی که زندگی معلولان را آسان می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی آیا تا به حال سعی کرده‌اید زیپ لباس را با یک دست بالا بکشید یا دکمه پیراهن را با یک دست ببندید و یا در حالی‌ که نشسته‌اید شلوار جین بپوشید؟

چرا سرقت علمی می‌کنیم؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی به دلیل گسترش فناوری اطلاعات، یکی از مهمترین عواملی که در سال‌های اخیر مانع اصلی تولید علم شده، سرقت علمی است و تحقیقات نشان می‌دهد که عوامل گوناگونی در میزان سرقت علمی تاثیرگذار هستند.

چرا علائم ابتلا به سویه اُمیکرون شبیه علائم سرماخوردگی است؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی به گفته محققان، سویه اُمیکرون ویروس کرونا، ویروسی که باعث بیماری کووید ۱۹می‌شود، احتمالا حداقل یکی از جهش‌های خود را با برداشتن قطعه‌ کوچک مواد ژنتیکی از یک ویروس دیگر(ویروس عامل سرماخوردگی) موجود در سلول‌های آلوده مشابه به دست آورده است.

افزایش نگران کننده جمعیت بانوان مبتلا به ایدز / پیشگیری شوخی نیست

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی کارشناس بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت خراسان جنوبی گفت: کل آمار موارد ایدز در استان در شش ماهه اول امسال مربوط به موارد جنسی است که خود زنگ خطری است و از این تعداد ۱۹ درصد زن و ۸۱ درصد مرد بوده‌اند، اما در شش ماهه اول امسال ۳۲ درصد زن و ۸۶ درصد مرد بوده‌اند که این خود نشان دهنده این است که آمار بانوان دو برابر افزایش یافته است.

ادغام دو وزارتخانه، فرصت دسترسی به استادان نخبه برای دانشجویان را فراهم می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در صورت اجتماع و تلفیق دو وزارت علوم و بهداشت، دسترسی به استادان نخبه برای دو حوزه فراهم می‌شود. دکتر محمد کافی ...

برخورداری از رویکرد فرهنگی جایگاه دانشگاه آزاد را در جامعه تقویت کرده است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: برخورداری از رویکرد فرهنگی و توجه به مسائل اجتماعی جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی را در فضای جامعه به شدت تقویت کرده است.

واکسن کووید-۱۹ برای مبتلایان به ایدز حیاتی است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی بر اساس به‌روزرسانی جهانی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در مورد اچ‌آی‌وی/ ایدز در سال ۲۰۲۰ مشخص شده است که افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی پیامدهای شدیدتر بیماری کووید را تجربه می‌کنند.

با این سلاح به جنگ افزایش وزن بروید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی محققان دانشگاه لیورپول دریافتند که خوردن آلو خشک به گروهی از افراد کمک کرد تا اشتهای خود را بهتر کنترل، کالری کمتری مصرف کنند و حتی کمی بیشتر از افرادی که میان وعده‌های دیگر را طی یک آزمایش ۱۲ هفته‌ای انتخاب کردند، وزن کم کنند.

آیا اُمیکرون کلید پایان همه‌گیری خواهد بود؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی اپیدمیولوژیست برجسته استرالیایی معتقد است که سویه اُمیکرون که اولین بار در ماه گذشته در آفریقای جنوبی کشف شده است می‌تواند کلید پایان همه‌گیری کووید-۱۹ باشد.

مهم‌ترین برنامه‌های سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی به مناسبت روز دانشجو

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی مدیر شعبه سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، برنامه‌های سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی به مناسبت روز دانشجو را تشریح ...

۲ دانش آموز خراسان رضوی در جمع پژوهشگران برتر کشور

پیام خراسان - به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، مهدی قاسمی پور افزود: اسما نیک روش از خراسان رضوی با پژوهش تاثیر باران بر آلودگی هوا به عنوان ...

فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه با چه موانعی روبه‌رو است؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی انجام پژوهش نه تنها نشانه اعتلای کشورهاست بلکه یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه در دنیای امروزی محسوب می‌شود، راهبری تحقیقات از ارکان اصلی نظام آموزش عالی به شمار می‌رود و اهمیت دادن به امر تحقیقات خودکفایی و استقلال واقعی را به ارمغان می‌آورد در حالی که بی‌توجهی به آن، منجر به پرداخت هزینه گزاف نیز خواهد شد.

بسیج اساتید کشور، به شکل سایه‌ای درکنار نهاد علم حرکت می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی قائم مقام سازمان بسیج اساتید کشور گفت: سازمان بسیج اساتید کشور یک نهاد جنبشی و نهضتی است که به شکل سایه‌ای درکنار نهاد علم در کشور حرکت می‌کند.

دانشگاه فنی حرفه‌ای جزو تاثیرگذارترین دانشگاه‌های ایران در اشتغال است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: این دانشگاه جزو تاثیرگذارترین دانشگاه‌های ایران در اشتغال است. دانشگاهی که خلاء نیروی انسانی بین کارگر ساده و مهندس را با تربیت نیروی انسانی ماهر پر می‌کند.

کارآمدی باید به دانشگاه‌ها بازگردد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو گفت: کارآمدی باید به دانشگاه‌ها بازگردد تا اشتغال داشته‌باشیم، ارتباط دانشگاه باید با جامعه ایجاد شود و نقش دانشگاه‌ها در کارآمدی آن است.

تشخیص سرطان سینه با استفاده از مقاومت الکتریکی پوست

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی ماموگرافی روشی مطمئن و موثر برای تشخیص وجود سرطان سینه در زنان است اما پزشکان توصیه می‌کنند که اکثر خانم‌ها باید بعد از ۴۰ سالگی تحت ماموگرافی قرار گیرند زیرا این روش شامل دوزهای کمی از پرتوهای یونیزان (تابش یون‌ساز) است.

راه‌اندازی اولین سامانه آنلاین مواد تفکیکی و بازیافت در دانشگاه بیرجند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی سامانه آنلاین مواد تفکیکی و بازیافتی با رویکرد استارتاپی و با هدف خرید آنلاین مواد بازیافتی در محل و تفکیک از مبدا با امکانات سامانه هوشمند نرم‌افزاری و دارا بودن تمام مختصات و جزئیات در دانشگاه بیرجند به منظور گسترش علمی و عملی مدیریت سبز راه‌اندازی شد.

ساخت "کیت تشخیص هویت" برای نخستین بار در ایران

پیام خراسان - به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ زمانی که صحبت از جرم و راه‌های تشخیص جرم می‌شود، اسم پزشکی قانونی وسط می‌آید. در پزشکی قانونی برای انجام ...

میکروبیوم روده برای اولین‌بار در موش‌های زنده ویرایش ژنتیکی شد

پیام خراسان - به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از نیواطلس، در پژوهشی جدید باکتریوفاژ‌ها یا همان ویروس‌های شکارگر باکتری که با سیستم ویرایش ژن CRISPR مجهز شده بودند، برای اولین ...

آیا دوز تقویت‌کننده سپری در برابر سویه اُمیکرون است؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) به شواهد اولیه در مورد افزایش خطر ابتلا به عفونت مجدد با اُمیکرون، آخرین سویه ویروس کرونا که در ۲۶ نوامبر آن را یک نوع نگران‌کننده (VOC) نامید در مقایسه با سایر VOC ها استناد کرد. با این حال اظهار کرد که در حال حاضر اطلاعات پیرامون آن محدود است و در روزها یا هفته‌های آینده به روزرسانی خواهد شد.

دانشگاه بدون دانشجو مانند دریای بدون آب است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد خراسان رضوی گفت: دانشگاه بدون دانشجو مانند دریای بدون آب و باغ بدون گل است.

دانشگاه آزاد مشهد دارای ۳۰ هزار دانشجو و ۶۰۰ استاد برجسته است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد دارای ۳۰هزار دانشجو و ۶۰۰ استاد برجسته است که از بین این اساتید ۱۰ نفر از آن‌ها دانشمندان تراز جهانی هستند.

بسیج معین مردم در روزهای سخت بوده است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس بسیج وزارت علوم کشور گفت: بسیج معین مردم، نظام و انقلاب در روزهای سخت بوده است. همچنین بسیج تمهیدکننده تمدن‌ نوین اسلامی در سطوح‌ و اقشار مختلف است.

تولید ۲ ماده درمانی در دانشکده دندانپزشکی مشهد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تولید ۲ ماده درمانی در این دانشگاه خبر داد که به زودی وارد بازار دندانپزشکی می‌شود.

۱۳ استاد دانشکده داروسازی مشهد جزو یک درصد دانشمندان پراستناد جهان هستند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی سرپرست دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۱۳ نفر از اعضای هیات علمی این دانشکده در لیست یک درصد دانشمندان پراستناد جهان قرار دارند.

مهارت‌آموزی بر آموزش‌های نظری اولویت یابد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: یکی از بهترین ساماندهی‌ها و آمایش‌ها در آموزش عالی کشور حرکت به سمت ارائه آموزش‌های مهارتی اولویت‌بخشی به آن است. در واقع این آموزش‌ها باید بر تعالیم نظری ارجحیت پیدا کند.

قاضی‌زاده: لزوم ایجاد یک کانون ارزیابی در دانشگاه شاهد / دانشگاه نسل پنجم، دانشگاهی مکتب‌ساز و تمدن‌ساز است

پیام خراسان - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم ایجاد یک کانون ارزیابی در دانشگاه شاهد تاکید کرد و گفت: دانشگاه شاهد باید بتواند دوره‌های کارآموزی برای مدیران برگزار ...

مشارکت بیش از ۴۰۰۰ نفر در مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد خراسان رضوی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای قرآن دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بیش از ۴۰۰۰ دانشجو، استاد و کارمند دانشگاه آزاد اسلامی استان در مسابقات قرآن و عترت این دانشگاه شرکت کردند.

بومی‌سازی دانش طراحی، ساخت و تست کنترل ولو برای اولین بار در ایران

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان عضو پارک علم و فناوری خراسان گفت: برای اولین بار در ایران توانستیم دانش طراحی، ساخت و تست کنترل ولو را بومی‌سازی کنیم.

آیا مرتب بودن در بهبود عملکرد مبتلایان به آلزایمر نقش دارد؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یافته‌ها حاکی از آن است که افراد مبتلا به بیماری آلزایمر متوسط زمانی که با بهم‌ریختگی‌های معمول خود احاطه شده‌اند، در کارهای روزانه عملکرد بهتری دارند.

نقش سلول‌های بنیادی در درمان بیماران اعصاب

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مسئول گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شیوه‌ها و روش‌های جدید درمانی برای بیماران صرعی شناسایی شده و ما در کشور خودمان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود بر روی روش‌های بالینی سلول‌های بنیادی برای درمان بیماران اعصاب کار می‌کنیم.

کدام واکسن کرونا در برابر سویه اُمیکرون موثر است؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید ۱۹ اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.

نقش دانشجویان در تحول و نوسازی نظام آموزش پزشکی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی همگان بر این اعتقاد هستند که دانشجویان حق مشارکت در تصمیماتی را که درباره آموزش آنان صورت می‌گیرد، دارند اگر قرار است تغییر و تحولی صورت بگیرد، باید دانشجویان نیز در آن مشارکت کنند و آن را درک نمایند، در غیر این صورت تغییرات از جانب آن‌ها مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد. از طرفی، تعهد استادان به اصلاحات، مشارکت و حمایت آنان نیز امری ضروری است.

امکان آغاز آموزش ترکیبی در دانشگاه بیرجند فراهم شد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معاون آموزشی دانشگاه بیرجند اظهار کرد: اکنون امکان برگزاری کلاس‌های دانشگاه بیرجند به‌ صورت ترکیبی یعنی تلفیق حضوری و مجازی فراهم شده است.

علائم ابتلا به سویه اُمیکرون چیست؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی آنجلیک کوتزی، رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی، در خصوص علائم ابتلا به سویه جدید کرونا اظهار کرد: سویه جدید اُمیکرون ویروس کرونا منجر به ابتلا به کرونای خفیف و بدون علائم شدید می‌شود.

رییس دانشگاه فردوسی: فناوری‌های نوین در دانشکده‌ها تشکیل شود

پیام خراسان - مشهد- رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با توجه به ایجاد اطلاعات و خوراک مناسب برای تکنولوژی‌های نوین همچون هوشی مصنوعی، باید در دپارتمان‌ها و دانشکده‌های قدیمی، فناوری‌های جدید مورد استفاده قرار گیرد.

دانشجویان علوم قرآنی با تحقق نیافتن دغدغه‌های معنوی از قرآن سرخورده می‌شوند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی علوم قرآن و حدیث دانشگاه فردوسی مشهد گفت: فردی که با دغدغه‌های معنوی وارد رشته علوم قرآنی می‌شود و می‌خواهد آن‌ها را محقق کند اما محقق نمی‌شوند، از قرآن سرخورده می‌شود که خطرناک است و به این دلیل پاسخ من به افرادی که ناشناخته می‌خواهند این رشته را انتخاب کنند، منفی است.

تهدید دارویی سال ۲۰۵۰ را بشناسید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دانشمندان هشدار دادند که بدون تغییر مسیر کنونی، وجود چندین عفونت باکتریایی مقاوم به آنتی‌بیوتیک تا سال ۲۰۵۰ می‌تواند فاجعه‌بار شود.

چگونه می‌توان خیانت در زناشویی را بخشید؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مهم‌ترین فرض رابطه عاشقانه، منحصر به فرد بودن آن است، یعنی اعتقاد به اینکه هر دو نفر از نظر مسائل عاطفی و جنسی به یکدیگر متعهد هستند.

رییس دانشگاه تربت حیدریه:نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند

پیام خراسان - تربت حیدریه- رییس دانشگاه تربت حیدریه گفت: بسیاری از مشکلات کشور از قبیل کمبودهای معیشتی و اقتصادی با استفاده از توان و ظرفیت نخبگان قابل رفع است و دولت سیزدهم در این خصوص نگاه مثبتی دارد و باید از فرصت ایجاد شده به درستی استفاده کرد.

مزیت ادغام وزارت بهداشت و علوم با گفت‌وگو مشخص می‌شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اگر پای خیر و صلاح ملی در میان باشد، نباید سیاست‌گذاران مصلحت اندیش، مباحث بخشی را وسط بیاورند. انتظار این است در یک فضای حرفه‌ای گفت‌وگو آغاز و به دور از احساسات، تمام زوایای مسئله بررسی و اقدام شود.

داروهای رایجی که مانع درمان سرطان ریه می‌شوند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی بر اساس نتایج تحقیقات جدید دانشگاه فلیندرز استرالیا داروی رایجی که برای درمان ریفلاکس، سوزش قلب و زخم استفاده می‌شود می‌تواند اثربخشی داروهای ایمنی درمانی سرطان ریه را کاهش دهد.

دانشگاه‌ها باید بودجه خود را از ارتباط با صنعت تامین کنند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: دانشگاهی که با پول دولت کار می‌کند هیچ تعاملی با جامعه خود ندارد. برای تغییر این اکوسیستم ابتدا باید تفکرات را تغییر و آن‌ها را به سمت نوآوری‌ها سوق داد و این تحول تنها به دست خود این افراد صورت می‌گیرد.

راهکاری برای کاهش خطرات ابتلا به کووید-۱۹ در دندانپزشکی

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقی ازدانشگاه ایلینوی شیکاگو آمریکا مشخص کرد که افزودن مقدار کمی پراکسید هیدروژن به آب در جرمگیرهای اولتراسونیک که برای تمیز کردن دندان‌ها استفاده می‌شود می‌تواند به کاهش خطر شیوع بیماری‌های منتقله از هوا از جمله کووید-۱۹ در محیط‌های بالینی دندانپزشکی کمک کند.

واکسن جدید کرونا ایمنی طولانی‌تری ایجاد می‌کند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که واکسن جدید کووید-۱۹ که برای ایجاد سلول‌های تی (T) طراحی شده است نسبت به واکسن‌هایی که در حال حاضر استفاده می‌شوند، پاسخ ایمنی بهتری ایجاد می‌کند.

ساير مطالب

اعزام محدود زائران از هفته‌های آینده به سوریه آغاز می‌شود

طلبگی امتداد مسیر انبیا و ائمه اطهار (ع) است

پیش بینی تعطیلی 60 درصدی آژانس های گردشگری خراسان شمالی تا سال آینده

سی و یکمین جشنواره تئاتر رضوی در قوچان آغاز به کار کرد

نگاهی به معیار سنجش ارزش آدمیان بر اساس آموزه‌های اسلام

عناوین روزنامه‌های هشتم آذر ماه خراسان رضوی

سی و یکمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی آغاز به کار کرد

یک جامعه‌شناس: سواد رسانه‌ای موجب پیشگیری از آسیبهای اجتماعی می‌شود

برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در خراسان شمالی

اعلام برنامه اجراهای جشنواره تئاتر خراسان رضوی

رتبه دوم خراسان رضوی در طرح پاییزه کتاب

عناوین روزنامه‌های هفتم آذر ماه خراسان رضوی

جشنواره تئاتر خراسان رضوی بدون بلیت‎‌فروشی برگزار می‌شود

نمایندگان خراسان رضوی در مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن معرفی شدند

تئاتر بیشترین آسیب را از کرونا دید

رمانتیسم عماد و طوبا در سینماهای مشهد

بزرگداشت آیت‌الله سیدجواد حسینی خامنه‌ای در مشهد برگزار می‌شود

آیا صداوسیما متحول می‌شود؟

پایان شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی با معرفی برترین ها

گذری بر رویدادهای فرهنگ و هنر خراسان رضوی در هفته‌ای که گذشت

عناوین روزنامه‌های ششم آذر ماه خراسان رضوی

پایان شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی با معرفی برترین ها

روضه‌خوانی‌ها با قرآن مانوس باشد

جلسات قرآن باید احیاگر جامعه باشد

لیست پخش برنامه های سیمای خراسان رضوی

32 درصد هدفگذاری دوره سوادآموزی عشایری خراسان شمالی محقق شد

راز حروف مقطعه در ابتدای سوره‌های قرآن چیست؟

حجت‌الاسلام نیک‌بین: گردشگران اروپایی با مشاهده فرهنگ مسلمانان جذب اسلام می‌شوند

برخی بناهای تاریخی بجستان در خراسان رضوی نیازمند مرمت فوری است

دادگستری البرز حکم تخریب 2 مدرسه محمدشهر را متوقف کرد

قیامت بی حسین غوغا ندارد/ شفاعت بی حسین معنا ندارد

شرایط زیارت در روضه منوره و اماکن متبرکه حرم رضوی تسهیل می‌شود

تسهیل شرایط زیارت در روضه منوره و اماکن متبرکه حرم رضوی

آخر این هفته به کدام گالری مشهد برویم؟

"بازگشت" پس از 12 سال غیبت!

اعزام زائر به عتبات عالیات از سرگرفته می شود

جلسات قرآنی باید منجر به قیام شود

هدف‌گذاری برای 5 میلیون جلسه خانگی قرآن

سی و دومین جشنواره تئاتر خراسان شمالی آغاز شد

کارگردان تئاتر شیر تو شیر: نمایش باید شادی را به مردم منتقل کند

راهیابی فیلم ساز خراسان شمالی به پانزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت

طراحی گرافیک همچون سفری هیجان انگیز است

یک فروشنده کتاب: در طرح «فصل کتاب» به اندازه یک‌ ماه کتاب می‌فروشیم

داریوش ارجمند: نقش مالک اشتر در سریال امام علی(ع) پاداش زندگی جوانی من بود

جامعه کبیره، تجدید بیعتی با اولیای الهی

راز موفقیت «تن‌تن»!

فراخوان جشنواره هنرهای شهری مشهد منتشر شد

کشف جدید باستان‌شناسان ایران و فرانسه در شمال خراسان

2 سینمای مشهد در میان 10 سینمای پرفروش کشور

بوی ماه‌مهر این بار در آذر/ دانش‌آموزان بعد از 21 ماه خانه‌نشینی راهی مدرسه شدند

نام 4 اثر حوزه هنری بین برگزیدگان جشنواره کتاب سال خراسان شمالی

عناوین روزنامه‌های اول آذر ماه خراسان رضوی

مجمع بین‌المللی حافظان قرآن کریم کشور در مشهد تشکیل شد

جذب نیروی خرید خدمت آموزش‌و پرورش طبق قانون است

لیست پخش برنامه های سیمای خراسان رضوی

توسعه گردشگری مذهبی راهی برای تبدیل بنای چهارطاقی به مرکز گردشگری در شیروان

رونمایی از کتاب مجتبی گلستانی پس از درگذشتش

فعالیت‌های فرهنگی آستان قدس منطبق با نیازهای روز جامعه تدوین می‌شود

سالانه در خراسان شمالی 45 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس نوشته می‌شود

چوب حراج به خانه تاریخی سالاری

چهره جدید عطاران که دیشب رونمایی کرد

برگزاری همایش مجاهدان سایبری در خراسان جنوبی

گام برداشتن شهرداری در توسعه آموزش و پرورش

برگزاری عصر شعر درانتظار خورشید در محمدشهر

جادوی آب و خاک در سفالینه‌هایی ایرانی / سرانگشتانی که به خاک جان می‌دهند

چشمه دوزی، هنری دشوار اما زیبا

حوض و آب انبارهای تاریخی فردوس در انتظار مرمت

امیدبخشی، اعتمادسازی و افزایش سرمایه اجتماعی 3 محور فعالیت‌های رسانه‌ای آستان قدس رضوی

«پاییزه کتاب» در 8 کتابفروشی خراسان شمالی آغاز شد

مدرسه خیرساز در شیروان به بهره برداری رسید

بر صحنه نمایش مشهد چه می‌گذرد؟

عناوین روزنامه‌های بیست و نهم آبان‌ ماه خراسان رضوی

گذری بر فرهنگ و هنر خراسان رضوی در هفته گذشته

پایان سومین جشنواره انتخاب کتاب سال خراسان شمالی با معرفی برترین‌ها

کمک 145 میلیارد تومانی خیران به تجهیز مدارس

نیاز ویژه گلستان به پرواز گرگان قم/ گلستان مهد ارادتمندان اهل بیت(ع) است

خبر مهم برای حاجی‌های ایرانی/زائران چه واکسنی باید بزنند؟

لزوم توجه به افزایش سرانه کتابخوانی و حمایت از ناشران

کتابخانه‌های حوزه‌های علمیه با 80 هزار جلد کتاب جدید تجهیز می‌شود

ثواب زیارت «آل یاسین» در جمعه‌های انتظار

63 درصد دانش آموزان خراسان شمالی دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند

چشم‌ها می‌شنوند!

در گالری‌های مشهد چه خبر است؟

«حکم تجدیدنظر» در سینماهای مشهد

حضور 15 فعال قرآنی خراسان شمالی در اجلاسیه مدرسین نهضت قرآنی نورالثقلین

اجرای طرح پاییزه در 117 کتابفروشی خراسان رضوی

تجلیل آستان قدس رضوی از خادمان و واقفان کتاب و کتاب‌خوانی

کتاب «عناب، از کاشت تا فرآوری» نوشته پژوهشگران مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

آغاز نخستین رویداد تولید محتوای فضای مجازی در خراسان شمالی

کتاب، علم و فرهنگ از عرصه‌های ضروری برای وقف است

جشنواره تولید محتوای فضای مجازی امید در خراسان شمالی برگزار می‌شود

خراسان باید قطب سینمای مذهبی کشور باشد

عدم پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه ها توسط شهرداری های خراسان شمالی

استان‌ها محور سیاست‌های وزارت ارشاد است/دنبال به‌ کار گیری مدیران جوان و انقلابی هستیم

متعهد به هنر پاک و انقلابی هستم

پایانی بر سال‌های گمنامی و چشم به راهی/ خلیل در آغوش مادر آرام گرفت

نهمین نمایشگاه چاپ در مشهد امروز آغاز به کار می‌کند

نرخ باسوادی در خراسان شمالی 97 درصد است

ترک تحصیل دانش آموزان یک روستا در سایه نبود دبیرستان و مشکلات مخابراتی

عناوین روزنامه‌های بیست و ششم آبان‌ماه خراسان رضوی