پیام خراسان

آخرين مطالب

مقالات

آنچه روابط عمومی‌ها را از کالبدهای سنتی رها می‌کند

پیام خراسان- مدیر روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: جریان‌سازی در روابط عمومی یک حرکت و فرایند خلاقانه است، تا بتواند هم در طرح، ایده، تفکر و هم در اجرا و عمل، قالب‌های موجود و سنتی که دهه‌های متوالی است که بر تن وجان روابط عمومی‌ها تنیده شده را واپس زند و روابط عمومی را از قالب یک مجموعه منفعل بدون برنامه به یک سازمان رسانه‌ای مجهز و منسجم به تکنولوژی‌های نوین و بر اساس کارکرد ویژه رهنمون می‌شود.

خشکسالی، کهنه‌زخمی بر پیکر خطه کویری خراسان رضوی

پیام خراسان- زخم عمیق خشکسالی بیش از دو دهه است که بر پیکر خراسان رضوی نشسته که هر سال نیز این زخم عمیق‎‌تر شده و شمار شهرهای با وضعیت قرمز این استان از نظر شرایط آبی رو به افزایش است.

گیاهان خوراکی، هدیه بهاری طبیعت به خراسان شمالی

پیام خراسان - بجنورد- بهار که از راه می رسد همراه خود و با گام‌های پر خیر و برکتش گل‌ها و گیاهانی را به ارمغان می‌آورد که خراسان شمالی را به گوشه‌ای از بهشت و گنجینه‌ای از گیاهان دارویی و خوراکی تبدیل می‌کند و سفره‌های مردم با نقش خوش این گیاهان رنگین و سبز می‌شود.

تار و پود مشکلات در قالیچه دوروی ترکمن

پیام خراسان - بجنورد- قالیچه دوروی دویدوخ در رازوجرگلان خراسان شمالی با نقش و نگارهای منحصر به فرد که حاصل سرپنجه های هنرمندانه دختران این منطقه مرزی است، حال و روز خوشی ندارد و بافندگان با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند.

بارش‌های رگباری مشهد و داستان قدیمی آب‌افتادگی در شهر

پیام خراسان- بارش‌های رگباری که از ابتدای اردیبهشت‌ماه استان خراسان رضوی و نیز کلانشهر مشهد را فراگرفته، نگرانی از احتمال آب افتادن منازل را مهمان دل شهروندان کرده و این وضعیت، برای ساکنان برخی نواحی شهر شادمانی نزول باران رحمت الهی را به دلهره‌ای کابوس‌گونه بدل کرده است.

فرش؛ از سرگردانی مدیریت تا عدم راهبری درست تجارتی

پیام خراسان- طراح فرش، نویسنده و عضو پیوسته انجمن علمی فرش ایران با اشاره به عدم قدرت و توان راهبری امور هنری و تجارت فرش به صورت سیستمی، گفت: فرش ایرانی اکنون از سرگردانی مدیریت رنج می‌برد.

بازگشت به کار کارگران معدن ققنوس خواف/ نگاه عدالت‌محورانه در کاهش بیکاری

پیام خراسان- اشتغال و کارآفرینی از نیازهای اساسی جامعه است و دولت سیزدهم در قالب سفرهای استانی با بررسی تنگناها و مشکلات اقتصادی، برای رفع موانع فراروی توسعه مناطق تلاش می‌‎کند که از مصادیق بارز آن می‌توان به ایجاد اشتغال برای کارگران بیکار شده معدن ققنوس یک سنگانِ خواف در خراسان رضوی اشاره کرد.

چرا املاک مازاد دولتی در خراسان جنوبی به فروش نمی‌رسد؟

پیام خراسان-براساس آخرین آمار رسمی ۶۵ ملک مازاد دولتی از سال ۱۳۹۹ تاکنون در استان خراسان جنوبی شناسایی شده و فقط ۱۶ ملک به فروش رسیده است که در این گزارش به علل نبود فروش سایر املاک پرداختیم.

ابلاغ موافقت اجرای سایت مخابراتی در شهرک بعثت بیرجند

پیام خراسان - بیرجند- با پیگیری خبرگزاری مهر موافقت با اجرای سایت مخابراتی برای رفع مشکل پوشش اینترنت در شهرک بعثت بیرجند به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ابلاغ شد.

اُفت و خیز کلاس‌های غیرحضوری و آموزش مجازی

پیام خراسان- با توجه به شیوع ویروس کرونا و مرگ و میرهای ناشی از آن و تعطیلی مدارس موجب ادامه روند آموزش به صورت غیر حضوری و در بستر شاد شد که این وضعیت تحصیل دانش آموزان را با اُفت و خیزهایی مواجه کرد.

لزوم نجات گردشگری سلامت از گرداب چالش‌ها/ مشهد بهشت توریسم‌درمانی

پیام خراسان- گردشگری سلامت، که به زبانی ارزآورترین و درآمدزاترین شاخه از صنعت گردشگری است، در جریان همه‌گیری کرونا همچون تمامی حوزه‌ها و عرصه‌های فعالیتی کشور و جهان خسارات جبران‌ناپذیر و آسیب‌های فراوانی را تجربه کرد و تپش نبض حیات آن به پایین‌ترین درجه ممکن رسید.

صادرات ۱۰۵ میلیون دلاری تعاونی‌های خراسان رضوی، ظرفیتی پنهان در بخش اشتغال

پیام خراسان- تشکیل تعاونی در ایران قدمتی نزدیک به ۹۰ ساله دارد و هم‌اینک بیش از هفت هزار تعاونی در خراسان رضوی فعال هستند که نقش مهمی در اشتغالزایی و در حوزه صادرات این استان ایفا می‌کنند به طوری که سال گذشته ۱۰۵ میلیون دلار صادرات داشتند.

ماکارونی کالای کمیاب در بازار

پیام خراسان- این روزها به هر فروشگاهی که مراجعه می‌کنیم یا ماکارونی وجود ندارد یا اگر هم ماکاونی موجود است، سهمیه‌بندی شده یا قیمت روی محصول با قیمت فروش آن متفاوت است. فروشندگان مدعی هستند که «ماکارونی گران شده» و حتی محصول با تاریخ تولید سال قبل را با قیمت جدید خریداری کرده و به فروش می‌رسانند.

قونیه، شهری آرام در دل ترکیه

پیام خراسان- ترکیه با داشتن آثار باستانی و چشم‌اندازهای طبیعی یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری جهان به شمار می‌رود. این کشور بین دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته و دارای فرهنگی غنی و تاریخی درخور است.

عطر آرامش محمدی در قمصر خراسان رضوی

پیام خراسان-روستای فَرُّخَد در نزدیکی مشهد، که از آن به عنوان "قمصر خراسان" یا "پدر گل محمدی خراسان" یاد می‌شود، به دلیل رونق گل محمدی و میزبانی از بیش از ۹۰ درصد سطح زیر کشت این گل، جایگاه خاصی در استان دارد اما همچنان حمایت، توجه و مهرورزی به آن برای حمایت از گلکاران نیاز است.

ضرب آهنگی که هیچ گاه از ذهن‌ها پر نمی‌کشد

پیام خراسان- قرن‌هاست که مردم دیار کویری خراسان جنوبی برای خود سازهایی ساخته و آواهایی را تولید می‌کنند تا مرهمی شود بر روزهای سخت خشکسالی؛ سازهایی که گاه همراه مراسم شادیشان می‌شود و گاه آوایی می‌شود برای فرار از تنهایی در کویر بی جان.

مسیل‌های رسوب گرفته بجنورد؛ تهدیدی که جدی گرفته نشده است

پیام خراسان-اطراف شهر بجنورد، حدود ۹ کیلومتر کانال وجود دارد که در سال‌های اخیر دچار رسوب شده و این امر تهدیدی برای آبگرفتگی در بارندگی‌های سیل آسا است؛ خطری که هنوز از سوی متولیان امر جدی گرفته نشده است.

دو روایت از حراج فیروزه نیشابور خراسان رضوی

پیام خراسان-حراج سنگ فیروزه نیشابور در خراسان رضوی دو روایت دارد که یکی، حراج آن بین سنگ‌تراشان را عادلانه خوانده و دیگری آن را ظلم به فیروزه‌تراشان مشهد می‌داند، اما بدون شک بالا رفتن پرچم ژئوتوریسم معدن فیروزه، بر این اوضاع سایه انداخته و به بازار این سنگِ قیمتی رونقی دیگر خواهد بخشید.

فرودگاه گناباد دریچه‌ای فرآروی توسعه جنوب خراسان رضوی

پیام خراسان-توسعه حمل و نقل در بخش‌های مختلف و از جمله هوایی، ریلی و زمینی از ارکان مهم توسعه و رونق اقتصادی است و از آن میان ایجاد فرودگاه می‌تواند نقشی مهم و اثرگذاری در توسعه هر منطقه ایفا کند که تکمیل شدن فرودگاه گناباد در جنوب خراسان رضوی نیاز اساسی در این زمینه است.

بازسازی ۱۲۸ قنات رهاورد سفر رییس جمهور به خراسان جنوبی

پیام خراسان - بیرجند - رییس جمهور در سومین سفر استانی خود که شهریور ۱۴۰۰ به خراسان جنوبی انجام شد، دستور تشکیل ستاد احیا و بازسازی قنوات استان را صادر کرد که با تشکیل این ستاد و از محل اعتبارات سفر استانی، مرمت و بازسازی ۱۲۸ رشته قنات در دست اجراست.

گریز نیروهای متخصص تهدید خاموش اقتصاد گردشگری خراسان رضوی

پیام خراسان-خراسان رضوی با داشتن ظرفیت‌های بالا در حوزه گردشگری و اثرگذاری بی‌نظیر این صنعت در اقتصاد استان، جایگاه والایی در این بخش دارد به گونه‌ای که توسعه این صنعت می‌تواند به عنوان بستری جهش‌آفرین برای اقتصاد منطقه عمل کند، منوط به اینکه چالش‌های ناشی از کرونا بگذارند.

از یادگارهای امام هشتم در ایران چه می‌دانید؟

پیام خراسان- امام رضا(ع) در سفر تاریخی خود به خراسان که از محرم(مرداد سال ۲۰۰ هجری قمری) تا ابتدای شوال (اردیبهشت ۲۰۱ هجری قمری) به طول انجامید، از مدینه رهسپار بصره و از آنجا به خوزستان وارد شد؛ آنگاه با عبور از فارس و یزد به خراسان رسید و از راه نیشابور، توس و سرخس وارد مرو، مرکز حکومت مامون، شد.

چشم‌انداز صادراتی امسال خراسان رضوی؛ توسعه تجارت فرامنطقه‌ای

پیام خراسان- رشد ۱۷ درصدی تجارت خارجی خراسان رضوی در سال ۱۴۰۰، با وجود مشکلات فراوان به ویژه تغییر و تحولات سیاسی کشور افغانستان و محدودیتهای کرونایی ترکمنستان، نقطه امید همراه با لزوم اتخاذ تدبیر برای فعالان اقتصادی این بخش است تا امسال دامنه تجارت خود را از کشورهای همسایه به فرامنطقه‌ای توسعه دهد.

نجوای "فزت و رب الکعبه" در دومین شب قدر حرم انیس‌النفوس

پیام خراسان-همزمان با دومین شب از شب‌های قدر که مصادف با سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) است، نجوای "فزت و رب الکعبه" در بارگاه انیس‌النفوس، حضرت امام رضا (ع) پیچید و حُزن‌ تاریخی شیعیان در مظلومیت نخستین شهید محراب بر فضای دل‌های ماتمزده مستولی شد.

غریو "الهی العفو" زائران شب قدر زیر سایه شمس الشموس

پیام خراسان- همزمان با نوزدهمین شب از شبهای ماه رمضان که مقارن با نخستین شب از لیالی قدر است، اشک و فریاد "الهی العفو" زائران و مجاوران حرم ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) زیر سایه شمس الشموس به آسمان رسید و درهای رحمت ایزدی به روی مشهدالرضا گشوده شد.

غیبت انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان خراسان رضوی/ دفاع از حقوق مردم چه می‌شود

پیام خراسان-انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان به عنوان یک تشکل مردمی مطابق با قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان به وجود آمده است اما حضور چنین انجمنی در خراسان رضوی، به ویژه مشهد، در هیچ یک از زنجیره‌های تولید تا مصرف احساس نمی‌شود و در واقع مصرف کنندگان بی‌پناه مانده‌اند.

تربت‌حیدریه، پایتخت ابریشم ایران/ پروانه‌های بومی گرفتار در پیله‌های غیربومی

پیام خراسان- اگر ابریشم را از مولفه‌های هویت ایرانی بدانیم، به بیراهه نرفته‌ایم و اگر بگوییم قلب این هویت در "بایگ" تربت‌ حیدریه خراسان رضوی می‌تپد، حرفی به گزاف نگفته‌ایم، اگرچه امروز ضربان این قلب به شماره افتاده و برای بازآفرینی آن به "بومی‌سازی تصمیم‌سازان" نیاز است.

تداوم مرگ در جاده‌های غفلت/ مگر عامل انسانی دست به کار شود

پیام خراسان - مشهد- تصادفات رانندگی از دیرباز به عنوان عامل دوم و سوم مرگ و میر در کشور مطرح بوده است. جاده، خودرو و عامل انسانی دست به دست هم داده‌اند تا در هر ساعت جان ۲ نفر از هموطنانمان را بگیرند و حال آنکه عامل انسانی، در صورت رعایت قوانین، می‌تواند نقش مهمی در کاهش این آمار داشته باشد.

شمشیر دو لبه سفرهای نوروزی/ چرخ اقتصاد چرخید اما مقاصد گردشگری آسیب دید

پیام خراسان-رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران گفت: نوروز امسال با سونامی گردشگری مواجه بودیم که علاوه بر تاثیر مثبت بر چرخه اقتصادی صنعت گردشگری، تاثیرات مخرب بر مقاصد گردشگری نیز داشت.

کشاورزی دانش‌بنیان راه رسیدن به امنیت غذایی/حرکت خراسان رضوی با ۳۵۰ شرکت

پیام خراسان- کشاورزی دانش‌بنیان و گرایش به سمت استفاده از فناوری‌های نوین درحوزه تولید محصولات کشاورزی و دامی در سال"تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین" در حقیقت دوری از برخورد منفعلانه در زمینه تامین امنیت غذایی و اقتدار است که ۳۵۰ شرکت در حوزه های مختلف در خراسان رضوی در مسیر پیشرفت حرکت می‌کنند.

ریه‌های سرخس از گردوخاک پاک می‌شود؟ / امید مردم به اقدام مسوولان

پیام خراسان- شهرستان سرخس در شمال‌شرق خراسان رضوی اصلی‌ترین جولانگاه پدیده گردوخاک و ریزگردها در این استان است و به نظر می‌رسد سفر اخیر رییس جمهور به این شهرستان مرزی، امید مردم را برای اقدام عملی و موثر مسوولان محلی و استانی برای مهار این معضل افزایش داده است.

گرفتار در بن‌بست قوانین/ دغدغه های مهندسان خراسانی

پیام خراسان- جامعه مهندسی خراسان رضوی که برای اعتلای مردم و بهسازی ساخت و سازها در مسیر توسعه پایدار گام برمی‌دارد، دغدغه‌هایی از جنس قانون دارد و تنها راه گره‌گشایی از این مشکلات و مسائل را در بازنگری در قوانین و مقررات کلی می‌بیند.

گرانترین کشورها در فرزندآوری کدامند؟

پیام خراسان-هزینه‌های بچه‌دار شدن بالاست و مهم نیست در کجای جهان زندگی می‌کنید اما بدانید چین به یکی از گران‌ترین مکان‌ها برای بزرگ‌کردن فرزندان تبدیل شده است.

اشک بی‌مهری‌ بر اشک مریم

پیام خراسان- اگر چه چهار فصل خراسان شمالی زیباست اما طبیعت بکر استان در بهار ویژگی‌هایی دارد که شاید در دیگر فصول نتوان آن ها را دید و جلوه‌گری لاله‌های واژگون یکی از کمیاب‌ترین گل‌های جهان در ارتفاعات این خطه از کشور بهارانه و عیدی به دوست‌داران طبیعت است.

بازگشایی مدارس، ضرورت امروز برای تضمین فردای آموزش

پیام خراسان- بازگشایی حضوری مدارس براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در سراسر کشور در پایان تعطیلات نوروزی رقم خورد، اتفاقی که با بیم و امیدهای فراوانی نیز همراه است و البته ضرورت‌های فراوانی برای این تصمیم وجود دارد که مهمترین آن تعمیق امر تعلیم و تربیت است.

مشهد و جابه‌جایی میلیونی زائر در نوروز ۱۴۰۱/ تجربه‌ای که خواهد ماند

پیام خراسان- یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد مشهدالرضا (ع) در نوروز هر سال پذیرش میلیون‌ها زائر و گردشگر است که البته این عملیات بزرگ حمل و نقلی در کنار توفیقات حاصله، تجربیات جدیدی نیز برای مدیران این حوزه به همراه دارد.

جایزه‌ای به نام "استادزاده" برای ترویج زبان و ادبیات فارسی

پیام خراسان-نخستین دورة اعطای جایزة دکتر زهرا استادزاده (بانوی ترویج زبان فارسی) در مراسم اختتامیة شانزدهمین همایش انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران در دانشگاه بیرجند با حضور رئیس این انجمن و نیز رئیس آن دانشگاه برگزار شد

موج‌ سنگین اقامت زائران نوروزی در مشهد/ بحرانی که مدیریت شد

پیام خراسان-پس از ۲ سال محدودیت و ممنوعیت تردد و سفر ناشی از شیوع ویروس کرونا، بار دیگر رونق سفر و گردشگری در نخستین نوروز قرن پانزدهم شمسی، آن‌هم به مقصد دلهای عاشق، مشهدالرضا (ع)، رقم خورد که البته با چالش‌هایی نیز همراه بود.

ماه رمضان از دریچه آداب و رسوم مردم جنوب خراسان رضوی

پیام خراسان-مردم نقاط مختلف کشور با آداب و رسوم خاصی به استقبال ماه رمضان و فصل مهمانی خدا می‌روند که این آیین‌ها در شهرستان گناباد، در جنوب استان خراسان رضوی نیز رنگ و بوی ویژه خود را دارد و با حال و هوای خاصی برگزار می‌شود.

رخدادهای تلخ و شیرین خراسان شمالی در سال پایانی سده چهاردهم

پیام خراسان - بجنورد- خراسان شمالی سال پایانی سده چهاردهم را با مجموعه ای از رخدادهای تلخ و شیرینی پشت سر گذاشت که زلزله ویرانگر، خشکسالی، حضور پرشور مردم در انتخابات ۲۸ خرداد و پایان روزهای سیاه کرونایی از مهم‌ترین آنها است.

منزل به منزل در خراسان شمالی با زنگ کاروان‌های جاده ابریشم

پیام خراسان- از مجموع کاروانسرای جاده ابریشم در مسیر نیشابور تا جرجان(گرگان) هفت کاروانسرا در خراسان شمالی واقع است که مسافران نوروزی به هنگام بازدید از این اماکن، گذر تاریخ و کاروانهای تجاری و هیاهوی آنها را در اذهان خود تداعی می‌کنند.

ارگ نادری؛ نگینی درخشان بر تارک خراسان شمالی

پیام خراسان- تپه تاریخی ارگ شیروان عظیم‌ترین محوطه باستانی شمال شرق کشور مربوط به هزاره پنجم پیش از میلاد و از کهن‌ترین مراکز فرهنگ و تمدن بر تارک خطه شمالشرق کشور می‌درخشد.

گشایش افق‌های توسعه تجارت خراسان رضوی نیازمند توجه دولت مردمی

پیام خراسان- موقعیت راهبردی و جغرافیای ویژه خراسان رضوی مزیت بزرگی برای حوزه تجاری این استان است و توجه دولت مردمی برای برداشته شدن برخی موانع و اتخاذ تدابیر ویژه، می‌تواند زمینه توسعه این منطقه بخصوص در ارتباط با کشورهای همسایه را فراهم کند.

خطه خراسان، قبله‌گاه دل‌های عاشقان زیارت و سیاحت

پیام خراسان-- ۲ سال پس از محدودیت‌ها، محرومیت‌ها و تلخی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، بار دیگر با فراگیری واکسیناسیون همگانی و کنترل نسبی بیماری کووید۱۹، شاهد رونق سفرها و اقبال پرشور عاشقان به زیارت بارگاه منور رضوی در نوروز ۱۴۰۱ در خطه زرخیز خراسان هستیم.

ساير مطالب

راه اندازی واحد پیله خشک کنی در بجنورد/ نیاز 80 درصد از تلمبارهای خراسان شمالی به بهسازی

آغاز عرضه تخم‌ مرغ تنظیم بازار در بازارهای شهرداری مشهد

حدود 8.5 میلیون راس دام خراسان رضوی پلاک‌گذاری شد

عرضه تخم مرغ تنظیم بازار در بازارچه های شهرداری مشهد آغاز شد

شرکت گاز خراسان رضوی 52 میلیارد ریال قرارداد دانش بنیان امضا کرده است

13 هزار خودرو در خراسان رضوی به‌طور رایگان گازسوز شدند

افزایش 11 درصدی مصرف گاز سی ان جی در خراسان شمالی

اهمیت سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش بنیان خراسان شمالی در بخش معدن

نیاز بیش از 2000 خانوار عشایری خراسان شمالی به پنل های خورشیدی

صادرات کالا از گناباد 74 درصد افزایش یافت

800 تن گندم بذری در خراسان شمالی خریداری شد

طلب 149 میلیارد تومانی توزیع برق خراسان رضوی از مشترکان

5 معدن راکد در شهرستان طبس تعیین تکلیف شد

نظارت و بررسی 177 مورد صلاحیت علمی و فنی مدیران کنترل کیفیت در استاندارد خراسان شمالی

79 درصد حجم مخزن سد بارزو شیروان خالی است

شرکت‌های دانش‌بنیان در مشهد مشکل زمین دارند/ لزوم مساعدت آستان قدس رضوی

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در روند سرمایه‌گذاری و صادرات

امسال هایما S8 در خراسان تولید می‌شود

برداشت گیاهان دارویی در عرصه های ملی خراسان شمالی ممنوع شد

خروج غیرمجاز گیاهان دارویی در خراسان شمالی در سایه کمبود نیروهای منابع طبیعی

باران و تگرگ به محصولات باغی و زراعی خراسان شمالی خسارت زد

صنایع غذایی کشور نقشه راه مشخصی ندارد/2

ضرورت بهسازی و مقاوم‌سازی مساکن با اولویت مناطق روستایی

نظارت بر بازار در قالب طرح ضیافت در خراسان شمالی تشدید شد

درج قیمت مصرف کننده از ابتدای اردیبهشت‌ماه الزامی است/ فاصله 20 تا 70 درصدی قیمت تولید تا مصرف

خراسان شمالی تبدیل به قطب تولید نهال توت در شمال شرق کشور می شود

دیم کاران خراسان شمالی انگیزه ای برای مبارزه با آفات در مزارع ندارند

10 هزار هکتار از اراضی خراسان شمالی به کشت پنبه اختصاص می‌یابد

قیمت کالا در خراسان رضوی نباید از میانگین کشوری بالاتر باشد

توزیع بیش از 185 تن برنج تنظیم بازار در مشهد

رنگ زرد گوجه دوباره به قرمزی رفت

اعلام نرخ مصوب جدید شله و حلیم در مشهد

راه اندازی مجتمع های تولید نان در خراسان شمالی نیازمند حمایت سوپرمارکتی ها

توزیع اقلام اساسی ماه رمضان در خراسان شمالی

رفع موانع تولید در سنگان، نیاز بزرگترین معدن جهان با یک میلیارد تن ذخیره سنگ آهن

امسال پرداخت تسهیلات به کشاورزان 20 درصد افزایش خواهد داشت/انتشار نام 20 بدهکار بزرگ

توزیع بیش از 950 تن مرغ منجمد و گرم در مشهد

اعتبار سفر رییس جمهور برای طرح آبرسانی به بیرجند اختصاص یافت

111 هزار هکتار از اراضی کشور برای کشت پنبه آماده شد

خراسان جنوبی‌ها بیش از 7 میلیارد تومان به عتبات عالیات کمک کردند

پرداخت مطالبه چغندرکاران تا 20 روز آینده

علت افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در مشهد چه بود؟

بهره‌برداری از ظرفیت‌های اقتصادی استان با استفاده بهینه از توان شرکت‌های دانش‌بنیان

اعلام آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از واحدهای اقتصادی

پرداخت بیش از 16 هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در خراسان رضوی

بازار داخلی فروش زعفران رونق گرفته است/صادرات همچنان دچار روند کاهشی است

معدوم سازی 47 تن فرآورده خام دامی در خراسان شمالی طی اجرای طرح تشدید کنترل بهداشتی

گمرکات خراسان جنوبی بیش از 723 میلیون دلار ارزآوری داشت

تامین کالاهای اساسی مورد نیاز ماه رمضان در خراسان جنوبی

بخش زیادی از نیازهای کشاورزی کشور می‌تواند از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان تامین شود

مصوبات و دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور به خراسان رضوی

وزرای صمت و اقتصاد در آستانه استیضاح/ تیم اقتصادی دولت منفصل عمل می‌کند

تشکیل 801 پرونده تخلف صنفی در خراسان شمالی طی اجرای طرح نوروزی

کاهش 8.6 درصدی جابجایی مسافر با ناوگان عمومی خراسان شمالی طی تعطیلات نوروز

افزایش 130 درصدی قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری

سهم 2 درصد ناشی از فروش معادن، حق مردم طبس است

تردد بیش از 7 میلیون وسیله نقلیه در خراسان شمالی طی تعطیلات نوروزی

لازمه فعالیت دانش بنیان تولید دانش جدید و رقابت در بازار است

تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین ساختار اقتصادی را پویا می‌کند

کشف 117 کیسه آرد قاچاق در مرکز خراسان شمالی

پیشنهاد اعتبار 3 هزار میلیاردی برای راه‌های اصلی و روستایی خراسان شمالی

نحوه فعالیت واحدهای صنفی در ماه رمضان/ فروش حلیم و کباب تنها به صورت بیرون بر مجاز است

جزای 22 میلیارد ریالی؛ جریمه متهم قاچاق سیگار در طبس

گلایه از کیفیت میوه تنظیم بازار در بیرجند و پاسخ مسوولان

قطار سریع‌السیر تهران مشهد در دستور کار دولت قرار گرفته است

صندوق حمایت از توسعه زعفران در خراسان رضوی آغاز به کار خواهد کرد

سفر وزیر جهاد کشاورزی به ششتمد

توقیف حدود 2 تن تخم مرغ در یک منزل مسکونی در پنج تن مشهد

وزیر صمت: سرمایه‌گذاری 12 هزار مگاوات برق در کشور آغاز شده است

یکهزار میلیارد تومان برای قطار شهری مشهد تامین می شود

سیاست دولت سیزدهم پاسخگویی مستقیم به مطالبات مردم است

آبرسانی پایدار از برنامه های اولویت‌دار خراسان شمالی طی امسال

همه توان وزارت نیرو در خراسان در اختیار مردم استان قرار گرفته است

بهره برداری پروژه آبرسانی حسین آباد شیروان

ثبت بیش از 16000 تخلف غیرمجاز در محورهای خراسان شمالی

100 کیلوگرم زعفران غیرمجاز در زیرکوه کشف شد

هموار شدن مسیر تولید با رفع چالش‌های صنعت و معدن خراسان رضوی

خرید حمایتی زرشک با رویه‌ای جدید در 1401 دنبال می‌شود

ثبت 4000 سفارش شهروندان خراسان شمالی از سامانه بازرگام

اختصاص دو هزار میلیارد اعتبار از محل صندوق عدالت به خراسان جنوبی

افزایش قیمت گندم در سال 1401/ تأمین نهاده‌های دامی با قیمت مناسب

بسیج سازندگی 40 هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد می سازد

اولویت ما حمایت از تولیدات دانش بنیان است

توسعه تولید دانش‌بنیان نیازمند جذب سرمایه و برنامه‌ریزی هدفمند است

توقیف 20 تن شکر در بازار حافظ مشهد

استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیان شرط اصلی برای رقابت‌پذیر شدن تولیدات داخلی است

دستمزد کارگران تنها 12 درصد بر روی هزینه تولید تاثیر دارد

جا به جایی مسافر نوروزی با قطار در مسیر مشهد 105 درصد افزایش یافت

پلمب سه واحد نانوایی متخلف در مشهد با دستور مقام قضایی

ایمن سازی روستاهای خراسان شمالی 413 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

تردد بیش از 2 میلیون وسیله نقلیه در محورهای خراسان شمالی

خلع ید و رفع تصرف 373 هکتار از اراضی ملی در خراسان شمالی

حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین راهبرد اصلی صنعت کشور است

زیر ساخت‌های لازم در حوزه دانش بنیان باید در کشور تقویت شود

50 بازارچه صنایع دستی در خراسان جنوبی فعال است

کشف محموله گوشت تاریخ گذشته در بازرسی گشت نوروزی در مشهد

تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین؛ نقشه راه 365روزِ سال

سال تولید ؛ دانش بنیان ، اشتغال آفرین

سرما یک هزار و 400 میلیارد ریال به بخش کشاورزی و دامی شیروان خسارت زد

نصب بیش از 20 هزار انواع کنتور هوشمند در خراسان رضوی