پیام خراسان

آخرين مطالب

علمي

تاثیر رژیم غذایی بر سرعت رشد تومورها

پیام خراسان - محققان "دانشگاه ام آی تی" در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند آنچه افراد مصرف می‌کنند بر وضعیت تومورها تاثیر می‌گذارد و ...

کشف نقش حیاتی یک ژن در تولید اسپرم

پیام خراسان - پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان داده‌اند که عملکرد یک ژن خاص، نقش مهمی در تولید اسپرم دارد و نقص عملکرد آن ...

چاره‌ای جز پیشرفت علمی نداریم

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز عظمت ملت‌ها به پیشرفت و اقتدار علمی است و اگر می‌خواهیم کشورمان که به تازگی در این چند دهه روی پیشرفت و استقلال را دیده به این حرکت و اقدام خود ادامه دهد، چاره‌ای نداریم جز اینکه سرعت پیشرفت علمی خود را روز به روز افزایش دهیم.

امکانات میان‌رشته‌ای در دنیای امروز حرف اول را می‌زند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خطاب به نخبگان دانشگاهی عنوان کرد: انتظاری که جامعه امروز از دانشمندان علوم انسانی دارد، انتظاری نیست که ۱۰ سال گذشته از آن‌ها داشته است؛ این یعنی امروز توانمندی امکانات میان‌رشته‌ای حرف اول را خواهد زد؛ بنابراین شما باید خود را برای تاختن در مطالعات میان‌رشته‌ای که برای حل معضلات جدی نه تنها کشور بلکه مشکلات جهانی است، آماده و تقویت کنید.

نخبگان خود را فارغ‌التحصیل قلمداد نکنند زیرا علم‌آموزی پایان ندارد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس ستاد اقامه نماز خطاب به بنخبگان دانشگاهی گفت: نخبگان هیچ‌گاه نباید خود را فارغ‌التحصیل بدانند چراکه علم آموزی پایانی ندارد. همیشه نگاه‌تان به حجم ندانسته‌های‌تان باشد نه به دانسته‌ها تا دچار غرور نشوید.

توصیه‌های نفرات برتر کنکور ریاضی برای رسیدن به موفقیت

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی نخبگان و متخصصان سرمایه‌های هر کشور هستند. آن‌ها با تلاش و تفکر خود می‌توانند اندیشه مردم را بارور سازند و مسیر جامعه بشریت را تغییر دهند و برای کشور خود علوم و فنون، فرهنگ نو، ثروت، عزت و افتخار بیافرینند. بنابراین کشورهایی که در نخبه‌پروری، حفظ و حمایت‌ از آن‌ها می‌کوشند، در فرآیند جهانی شدن در بسیاری از زمینه‌ها پیشی می‌گیرند.

پاشنه آشیل کارگزاران فناوری نبود بازار است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان گفت: پاشنه آشیل فعالیت کارگزاران حوزه فناوری نبود بازار برای محصولات‌شان است.

سلول‌های چربی محافظ زنان در برابر بیماری‌های متابولیک

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقات دانشگاه سین سیناتی آمریکا نشان می‌دهد که میتوکندری در بافت چربی زنان بیشتر است و باعث محافظت بیشتر در برابر چاقی و بیماری‌های متابولیک می‌شود.

خوشحال نباشید که کرونا نمی‌گیرید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی متخصص بیماری‌های داخلی و رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند گفت: برخلاف تصور عموم افراد سیگاری هم دچار کرونا می‌شوند؛ اتفاقا بیشتر از دیگران چراکه بدنشان به علت مصرف سیگار ضعیف می‌شود.

راهکار احیاء مشاوره‌های روانشناسی در دوره کرونا

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر محصول یک استارت آپ گفت: محدودیت‌های متعدد امروز جامعه با توجه به وجود کرونا برای مراجعه حضوری و انجام مشاوره تهدیدی جدی برای مشاوره‌های روانشناسی است که یک تیم استارتاپی را بر آن داشت تا راهکاری برای آن بیاندیشد.

نقش سرما در کاهش علائم بیماری "ام اس"

پیام خراسان - محققان "دانشگاه ژنو" سوئیس در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند سرما می‌تواند علائم بیماری خودایمنی "ام اس" را کاهش دهد.

اولویت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جذب حمایت‌های مادی و معنوی است

پیام خراسان- سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد جذب حمایت‌های مادی و معنوی جهت حوزه تحقیق و پژوهش را از اولویت‌های این معاونت عنوان کرد و گفت: با توجه به زیرساخت‌های بسیار مهم ایجاد شده از گذشته و ظرفیت‌های موجود در دانشگاه تلاش خواهیم کرد جایگاه و رتبه تحقیق و پژوهش دانشگاه را در سطح کشور ارتقا دهیم.

چه کسانی می‌توانند دوز تقویت‌کننده و چه کسانی باید دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی با پیشرفت‌های سریع در توسعه واکسن کووید ۱۹ درک واجد شرایط بودن برای دریافت دوز سوم و یا دوز تقویت‌کننده(بوستر) تا حدودی گیج‌کننده شده است.

بررسی خطرات کووید-۱۹ با یک "ماشین حساب"!

پیام خراسان - پژوهشگران استرالیایی، ابزاری شبیه به ماشین حساب ابداع کرده‌اند که می‌تواند خطر ابتلا به کووید-۱۹، مرگ و میر ناشی از آن و ...

شکل‌گیری همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در سازمان فنی و حرفه‌ای

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: هدف از برگزاری و اجرای اقدامات مشترک با پارک علم و فناوری این است که ما نیرو را برای بازار کار آموزش می‌دهیم و صنعت نیز در این آموزش با ما مشارکت دارد.

شرکت‌های دانش‌بنیان بخشی از اقتصاد شده‌اند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: در حال حاضر شرکت‌های دانش‌بنیان جزئی از روند اقتصاد است و نمی‌توان به همین سادگی آن‌ را نادیده گرفت. دانش‌ بنیانی‌ها قوت قلب ما هستند.

«نگارستان پردیس» در دانشگاه فردوسی مشهد راه‌اندازی می‌شود

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه دانشگاه فردوسی گفت: نگارستان پردیس با هدف بسترسازی فعالیت‌های داوطلبانه مرتبط با انجمن‌ها، کانون‌ها، تشکل‌های دانشجویی و نیز غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان مقیم در سراهای دانشجویی صورت می‌گیرد.

فضای دانشگاه فردوسی به انسان انگیزه و اراده می‌دهد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فردوسی گفت: فضا و پردیس دانشگاه فردوسی به گونه‌ای است که با ورود به این مجموعه انسان را بسیار با اراده می‌کند و فضا به نوعی ترسیم شده که هنگام ورود، انگیزه‌مندی دانشجویان برای کسب علم بیشتر می‌شود اما طی این ۲ سال از حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه محروم بودیم.

انتخابات انجمن‌های علمی دانشکده پیراپزشکی مشهد  به صورت مجازی برگزار شد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی انتخابات انجمن‌های علمی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت مجازی و با حضور ۷۶ کاندیدا از انجمن های علمی کار درمانی، فیزیوتراپی، اپتومتری، رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی، فناوری اطلاعات سلامت و فیزیوتراپی برگزار شد.

با این ماده غذایی فشار خون خود را کاهش دهید

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیقی نشان می‌دهد که خوردن محصولات لبنی مانند پنیر می‌تواند آسیب ناشی از نمک به بدن را از بین ببرد.

واکسیناسیون میزان آنتی‌بادی‌های کووید-۱۹ در مجاری تنفسی را افزایش می‌دهد

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی نتایج تحقیق انجام شده در سوئد نشان داده است، اگرچه آنتی‌بادی‌های کووید-۱۹ در پی عفونت با ویروس سارس-کوو-۲ در مجاری تنفسی کاهش می‌یابد اما با دریافت دو دوز واکسن این سطح آنتی‌بادی به شدت افزایش خواهد یافت.

ایجاد حالت جدیدی از ماده با ۴ الکترون!

پیام خراسان - فیزیکدانان حالت جدیدی از ماده را با چهار الکترون ایجاد کرده‌اند که می‌تواند زمینه جدیدی را در فیزیک برای دانشمندان ایجاد ...

خطر تشعشعات فضای عمیق بر مغز مردان

پیام خراسان - تحقیقات جدید نشان می‌دهد که قرار گرفتن طولانی مدت در فضا برای موش‌ های نر مناسب نیست و تشعشعات فضای عمیق ممکن است برای ...

تأثیر بیماری کرونا بر ریشه‌کنی فلج اطفال

پیام خراسان - در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های بسیاری در زمینه از بین بردن فلج‌ اطفال انجام شده است اما کرونا این تلاش‌ها را تا اندازه‌ای ...

کدام کشورها بیشترین برندگان نوبل را دارند؟

پیام خراسان - جایزه نوبل معتبرترین جایزه در حوزه‌های علمی است که سالانه به دانشمندان اهدا می‌شود. برخی از کشورها سهم زیادی در دریافت ...

چرا اندازه مغز انسان کاهش یافت؟

پیام خراسان - در حال حاضر اندازه مغز انسان‌ها از اندازه مغز اجدادشان کوچک‌تر است. البته این کاهش اندازه مغز انسان حتی برای انسان ...

داده‌های بهتر، زندگی بهتر

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر گروه آمار دانشگاه فردوسی مشهد گفت: به وسیله داده‌هایی که درست ثبت شده باشند و صحت آن‌ها تایید شده باشد می‌توان با همه دنیا ارتباط برقرار کرد.

زیرساخت‌های آموزش مجازی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسعه یافته است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مدیر مرکز تخصصی آموزش الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به توسعه زیرساخت‌های آموزش مجازی در این دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت کلاس و وبینار دانشگاه در حدی است که می‌تواند تمام کلاس‌های درسی را پوشش دهد و آموزش مجازی به ۲ شکل همزمان و غیرهمزمان ارائه شود.

تحول در خدمات‌ درمانی به کمک فناوری‌های هوشمند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی مراقبت‌های بهداشتی جهانی با چالش‌هایی از جمله عدم دسترسی به خدمات اولیه و کمبود کارکنان مواجه است و تحول‌ دیجیتالی مراقبت‌های بهداشتی مانند استفاده از فناوری ۵G (فایو جی) از راه دور، هوش‌ مصنوعی و پوشیدنی‌ها می‌تواند به جبران این مسائل کمک کند و شرکت‌های فناوری با راه‌حل‌هایی برای بهبود عملکرد و نتایج مراقبت‌های بهداشتی جامعه عادلانه‌تر ایجاد خواهد کرد.

استفاده از گل ساعتی برای درمان بی‌خوابی

پیام خراسان - به گزارش ایسنا، مهندس حسین راغ آرا، مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: گل ساعتی که با نام گل ساعت نیز شناخته می‌شود، گیاهی با ...

ساير مطالب

کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد

بازیابی حس بویایی مبتلایان به کووید 19 با بوییدن روغن‌های معطر

"ساعتی"؛ گلی با خاصیت دیازپام!

وجه تمایز رتبه‌های برتر با دیگران طی 4 سال تحصیل دانشگاه مشخص می‌شود

یکی از ویژگی‌های دوران دانشجویی آموختن تعامل و تحمل آرای دیگران است

دانشجویان دانش خود را به امام رضا(ع) گره بزنند

بازیابی حس بویایی مبتلایان به کووید 19 با بوییدن روغن‌های ضروری

سازمان دانشجویان وفاداری بلندمدتی نسبت به فعالان خود دارد

سازمان دانشجویان بایستی روی پیوندهای اجتماعی و تقویت عیار اجتماعی کار کند

دانشجویان می‌توانند به عنوان یک نقاد تاثیرگذار، به بهبود وضعیت جامعه کمک کنند

ابداع یک ایمپلنت مغزی که امکان دیدن برخی تصاویر را برای افراد نابینا فراهم می‌کند

جبهه فضایی جهادگر می‌طلبد/ خوداتکایی؛ عامل رشد فناوری فضایی

افسردگی و اضطراب تعیین کننده نوع زایمان است

رسالت دانشجویان نخبه، تکمیل کاستی‌ها است

بهبود آلزایمر و پارکینسون با درمان 6 دقیقه‌ای

بازیابی اقلیم زمین با چه سرعتی رخ می‌دهد؟

دانشگاه‌ها، پتانسیل ایده‌پردازی برای حل نیازهای جامعه را دارند

افراد واکسینه‌نشده هر 16 ماه به عفونت مجدد مبتلا خواهند شد

حل مشکل آلودگی پلاستیکی با کمک یک باکتری!

پیوند کلیه حیوان به انسان برای نخستین بار در جهان

ابداع یک حسگر زیستی که فعالیت کلسیم را در سلول بررسی می‌کند

آزمایشی که احتمال بستری شدن افراد در اثر کرونا را محاسبه می‌کند

طرح پژوهشی پیامدهای تربیتی گسترش فضای مجازی در شرایط کرونا اجرایی می‌شود

آیین افتتاحیه رتبه‌های برتر آزمون سراسری در گروه ریاضی برگزار شد

محققان روش جدیدی برای ‌شناسایی سرطان ابداع کردند

همه بخش‌های کشور باید تسهیل‌گر کار پژوهش باشند

کانون کارآفرینی دانشگاه فردوسی مشهد دنبال رفع دغدغه اشتغال دانشجویان است

رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر 2022 در اقتصادهای نوظهور

جنسیت جنین پاسخ ایمنی مادر به واکسن کووید را تغییر می‌دهد

تعداد وعده‌های غذایی کمتر، بیش از میزان کالری لاغر می‌کند

بررسی دی‌ان‌ای پدر علم ژنتیک دنیا پس از نبش قبر

توانایی باکتری‌ها برای ایجاد ایمنی قوی در برابر ویروس‌ها

آنفلوآنزا هم مزمن می‌شود

رشد نوآوری در گرو ارتباط نزدیک فضای آکادمیک با جامعه است

«آیین ورود» ویژه دانشجویان نو ورود دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود

7 عضو هیات‌ علمی دانشگاه فردوسی مشهد در فهرست یک درصد دانشمندان پراستناد

معرفی برترین مدارک تحصیلی دانشگاهی 2022

اگر دوز دوم واکسن کووید-19 را دریافت نکنید، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

احیای مغز بچه قورباغه‌ها با تزریق جلبک!

تعداد وعده‌ های غذایی کمتر بیش از میزان کالری لاغر می‌کند

چرا توانمندی خوک‌‌ ها در انجام بازی‌ های ویدئویی برای دانشمندان مهم شده است؟

کریسپر؛ "خیاط ژنتیکی" قیچی به دست/ انقلابی که در درمان بیماری‌های لاعلاج به پا خواهد شد

چاپ مقاله عضو هیات علمی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در مجله ISI کشاورزی انگلستان

دریافت خون بندناف در زایمان طبیعی آسان‌تر است یا سزارین؟

9 عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در فهرست دانشمندان پراستناد

کسب نشان درجه عالی توسط بیمارستان فوق تخصصی رضوی

آغاز نام‌نویسی دوره‌ خبرنگاری ایسنا خراسان رضوی

رفت و آمد دانشجویان بجنوردی با بازگشایی دانشگاه ها در دست انداز مشکلات

ترفندهای ساده برای پیشگیری از زوال عقل مرگبار

رشد و توسعه نظام آموزشی در گرو پذیرش تفکر انتقادی

موفقیت دانشگاه فردوسی مشهد در جدیدترین نتایج رتبه‌بندی نظام بین‌المللی تایمز

منتظر ابلاغیه‌های جدید آموزش حضوری هستیم

ساماندهی منظم تسهیلات در صندوق غیر دولتی پژوهش و فناوری

سال 2500، انسان‌ها چهره دیگر زمین را خواهند دید

اندازه‌گیری سیگنال‌های پیاز بویایی انسان با کمک محقق ایرانی در سوئد

توانایی فکری و تاب‌آوری دانشجو؛ شرط لازم برای پذیرش در مقطع دکتری

درس‌های مهمی که باید از برندگان نوبل بیاموزیم

کشف جنبه جدیدی از نقش سلول‌های ایمنی در محافظت از مغز در برابر آلزایمر

دانشگاه فردوسی در دسته برترین‌های جهان قرار گرفت

کاهش فشار خون با یک گیاه دارویی

دانشگاه فردوسی مشهد جزء برترین‌های جهان

عرضه همبرگر مصنوعی "مک دونالد" از 12 آبان

روش جدیدی برای آزمایش فوری و یک مرحله‌ای کووید-19

دانشگاه فردوسی جزء برترین‌های جهان قرار گرفت

مشکل جدی دانشجویان دانشگاه های بجنورد با سرویس‌های ایاب و ذهاب بعد از بازگشایی دانشگاه ها

برترین‌های کنکور از تجربیات خود می‌گویند

مراجعه به مراکز مشاوره قبل از ازدواج تا چه اندازه مهم است؟

نقش پررنگ ژن‌ها در اثر بخشی ورزش

توسعه زیرساخت‌های مجازی در دانشگاه پیام نور خراسان رضوی همزمان با کرونا

عمل جراحی دیسک کمر و چند باور اشتباه

جلسه «آشنایی با نانوفناوری و چالش‌های پیش رو» برگزار شد

واکسن‌های کرونا جان چند نفر را در آمریکا نجات داده‌اند؟

خطر ابتلای مجدد به کووید 19 در چه کسانی بیشتر است؟

اولویت آموزش حضوری در دانشگاه کوثر بجنورد با دانشجویان تحصیلات تکمیلی است

دانشگاه آزاد قوچان قطعات آساک‌دوچرخ را تامین می‌کند

امکان ترمیم پوست افراد مسن با افزایش تحرک سلول‌های بنیادی

مغز ما «اثر انگشت» دارد!

مشکلات دوران کودکی با مرگ زودرس مرتبط است

افزایش 2 برابری قبولی دانش‌آموزان خوسفی در کنکور

آبروی بیرجند روی دست گسل

جایگاه دانشگاه ایران در رتبه‌بندی 2022 دانشگاه‌های اقتصاد و تجارت جهان

کشف نوعی ریتم شبانه‌روزی موثر بر عملکرد روزانه قلب

درمان درد مزمن بدون قرص مُسَکِن و عوارض جانبی

پروژه ای برای ابداع آزمایش خانگی کووید-19 با دقت بیش از 90 درصد

صندلی خالی در دانشگاه کوثر وجود ندارد

مشکلات دوران‌کودکی با مرگ زودرس مرتبط است

دانشمندان واکسنی طراحی کردند که همه‌گیری‌ها را متوقف می‌کند

چرا زنان از نوبل 2021 سهمی نداشتند؟!

اثر فوق العاده دمنوش گل میمونی سازویی در کاهش فشار خون

تلگرام از مرز یک میلیارد بار دانلود عبور کرد

دشمن با سلب هویت ملی می‌خواهد قدرت را از ایران بگیرد

دانشجویان نخبه مسئولیت بیشتری بر گردن دارند

آخرین تلاش سازمان جهانی بهداشت برای کشف منشاء ویروس کرونا؟

چرا مقاومت برخی افراد به طور طبیعی در برابر کرونا کم است؟

همایش رتبه‌های برتر کنکور ریاضی، انسانی و هنر برگزار می‌شود

جاده موفقیت هیچ وقت سر راست نیست

ردیابی بیش از 35 درصد کالاهای مفقودی و سرقتی

حال و هوای برترین‌های کنکور در حرم مطهر رضوی

ارتباط ویژگی‌های شخصیتی و علائم بیماری آلزایمر

رتبه‌بندی 2022 دانشگاه‌های حقوق جهان