پیام خراسان

آخرين مطالب

سياسي

ایران می‌خواهد میوه برجام را بچیند

پیام خراسان- یک تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: در دور هفتم مذاکرات ایران با تیمی که راهی وین کرده بود، نشان‌ داد قصد دارد میوه برجام را بچیند. ایران تیم بزرگی را به وین فرستاد که تعدادی از مسئولان اقتصادی نیز در آن عضو بودند.

طرح‌های تفصیلی نقشه راه توسعه شهرها هستند

پیام خراسان-سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: طرح‌های تفصیلی نقشه راه توسعه شهرهایند و از اهمیت ویژه ای برخوردارند از این رو کوشیدیم با سفر به شهر بجستان مسایل این شهر و ذینفعان محلی طرح تفصیلی آماده شده آن را از نزدیک بررسی کنیم.

برگزاری نشست بررسی طرح تفصیلی شهر بجستان

پیام خراسان - با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی جلسه بررسی طرح تفصیلی شهر بجستان در فرمانداری این شهر برگزار شد.

ضرورت جهش صنایع خراسان رضوی

پیام خراسان - استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان، در حوزه مدیریت صنایع نیاز به جهش داریم.

طرح امداد پزشکی فصل سرما در خراسان رضوی در حال اجراست

پیام خراسان - مشهد- رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طرح امدادرسانی در فصل سرما به منظور خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی تا ۲۵ اسفندماه در این استان ادامه دارد.

یک عضو شورا: ناسازگاری قوانین شوراها با قانون اساسی باید برطرف شود

پیام خراسان - مشهد- رییس شورای اسلامی خراسان رضوی با اشاره به ناسازگاری قوانین شوراها با اصول قانون اساسی، گفت: تغییر نیافتن قوانین ناسازگار شوراها بعد از ۲۳ سال موجب بروز مشکلاتی شده است، که ضروی است با اصلاح این قوانین، این حوزه سامان بگیرد.

بیماران اچ‌آی‌وی بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به سل هستند

پیام خراسان - مشهد - پزشک متخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماران اچ‌آی‌وی بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به سل هستند و با توجه به وجه مشترک درگیری ریه در بیماری سل و کووید ۱۹، لازم است این بیماران با دقت بیشتری از نظر ابتلا به کرونا مورد بررسی قرار گیرند.

رازوجرگلان خراسان شمالی؛ برخوردار اما همچنان محروم

پیام خراسان - بجنورد- شهرستان مرزی رازوجرگلان با وجود ظرفیت های فراوان در حوزه های مختلف هنری، کشاورزیٰ، نوغانداری و صنعت پرورش اسب همچنان از ریل توسعه عقب مانده و در اسناد ۳۱ شهرستان محروم و کمتر توسعه یافته وزرات کشور جای گرفته است.

۶ شهر خراسان جنوبی جامانده از طرح جهش مسکن

پیام خراسان - بیرجند- استاندار خراسان جنوبی بر جذب کامل سهمیه استان در طرح جهش تولید مسکن تأکید کرد و گفت: به دلیل کمبود زمین ۶ شهر استان هنوز وارد فاز اجرایی این طرح نشده است.

معاون استاندار: توزیع اعتبارات در خراسان جنوبی با نگاه عادلانه است

پیام خراسان - بیرجند - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بر نگاه عادلانه استان در توزیع اعتبارات و امکانات تاکید کرد و گفت: اعتبارات استان براساس شاخص‌های معین و طبق قانون به‌درستی بین شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

طرح نهضت ملی مسکن در ۶ شهر باقیمانده خراسان جنوبی پیگیری می‌شود

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: طرح نهضت ملی مسکن در ۶ شهر خراسان جنوبی به دلیل مشکل زمین هنوز اجرایی نشده است که این موضوع تا اختصاص سهمیه اجرای طرح به تمامی شهرهای استان پیگیری می‌شود.

حدود ۱۰۰ درصد دام‌های خراسان شمالی هویت‌دار شد

پیام خراسان - بجنورد- مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: حدود ۱۰۰ درصد دام‌های این استان شامل گاو، گوسفند، بز و شتر پلاک‌کوبی و هویت‌گذاری شده و تنها تعداد محدودی از دام‌های تازه متولد شده هویت‌گذاری نشده‌اند.

شرط تکمیل ظرفیت ناوگان مسافری خراسان رضوی تزریق هر۲ دز واکسن کرونا است

پیام خراسان - مشهد- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در صورتی که همه مسافران ۲ دز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند، ناوگان مسافربری برون‌شهری می‌تواند با ظرفیت کامل مسافرگیری کند.

عضو شورا: شهردار مشهد باید در انتصابات به شان افراد توجه کند

پیام خراسان - مشهد- رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: عزل و نصب مدیران حق شهردار است، اما توجه وی را به این نکته جلب می‌کنیم که در این تغییرات باید به شان و جایگاه افراد نگاه ویژه‌ای بشود.

طرح هادی ۴۰ روستای شیروان در دست اجراست

پیام خراسان - بجنورد- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیروان گفت: اینک اجرای طرح هادی ۴۰ روستای این شهرستان خراسان شمالی در دست اجراست که پیش بینی می شود با تخصیص به موقع اعتبارات اواخر سال ۱۴۰۲ پایان یابد.

امام جمعه بیرجند: تبیین درست باعث جداسازی حق از باطل می‌شود

پیام خراسان - بیرجند - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مهمترین مساله‌ای که حق را از باطل جدا می‌کند، تبیین درست است و باید به‌صورت علمی، تخصصی و کارشناسی انجام شود.

چهار هزار هکتار زمین کشاورزی بجستان تعیین تکلیف شد

پیام خراسان - گناباد- مدیر جهاد کشاورزی بجستان گفت: در راستای اجرای قانون رفع تداخلات مقررات موازی، چهار هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان در یک‌سال گذشته تعیین تکلیف شده است.

۵۲ رشته هنری در مناطق محروم خراسان شمالی آموزش رایگان داده می‌شود

پیام خراسان - بجنورد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: ۵۲ رشته هنری با اجرای طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه‌ یافته و مرزی این استان آموزش داده می‌شود.

۳۰ درصد غلات خراسان شمالی به روش انتظاری کشت می‌شود

پیام خراسان - بجنورد- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه خشکسالی و نبود بارندگی موثر مانع کشت پاییزه به موقع شد گفت: پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۳۰ درصد اراضی این استان به روش انتظاری زیر کشت غلات برود.

مه‌گرفتگی شدید در فرودگاه مشهد

پیام خراسان - مشهد - به دلیل وضعیت نامساعد جوی و مه‌گرفتگی فرودگاه مشهد، احتمال دارد تمام پروازهای مشهد به مقصد تهران، امروز با تاخیر انجام شود.

شورای شهر مشهد از مطالبه‌گری دانشجویان حمایت می‌کند

پیام خراسان - مشهد- رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: روحیه مطالبه‌گری دانشجویان باید تقویت شود و شورای شهر خود را متعهد به حمایت از این روحیه می‌داند تا ناراستی‌ها به راستی‌ تبدیل شود.

ثبت نام بیش از ۳۰ هزار نفر از خراسان‌جنوبی در طرح جهش تولید مسکن

پیام خراسان - بیرجند-مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با اشاره به ثبت نام بیش از ۳۰ هزار نفر از خراسان‌جنوبی در طرح جهش تولید مسکن گفت: بیشترین ثبت نام مربوط به شهرستان بیرجند است.

ژئوپارک طبس به یونسکو رفت

پیام خراسان - مشاور ژئوپارک طبس گفت: پرونده این ژئوپارک به عنوان سومین ژئوپارک ایران برای عضویت در شبکه ژئوپارک‌های جهانی به یونسکو ارسال شد.

آلومینای ایران خواستار مجوز برای ذخیره سازی ۴۰ روزه سوخت دوم شد

پیام خراسان - بجنورد- مدیر مجتمع آلومینای ایران واقع در جاجرم خراسان شمالی گفت: باتوجه به محدود شدن مصرف گاز در صنایع ذخیره سازی مازوت به عنوان سوخت دوم در این واحد تولیدی انجام می شود و انتظار می رود مجوز برای ذخیره این فرآورده به میزان نیاز ۴۰ روز داده شود.

گمرک تخصصی لازمه صادرات فرش و زعفران خراسان جنوبی است

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به حجم قابل توجه تولیدات فرش و زعفران و به منظور صادرات محصولات استراتژیک از خراسان جنوبی، راه‌اندازی گمرک تخصصی فرش و زعفران در استان ضرورت دارد.

حرکت گام به گام، راهکاری عملیاتی برای حصول راحت‌تر توافق نهایی است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک تحلیلگر مسائل بین‌الملل با بیان اینکه در شرایطی که مذاکرات به دشواری به پیش می‌رود و طرفین امکان اقناع یکدیگر را ندارند، استفاده از رویکرد توافق گام به گام می‌تواند موثر باشد، گفت: یعنی در مورد یک مسئله‌ای توافقی انجام می‌شود و سپس در مورد سایر مسائل نیز توافقات گام به گام شکل می‌گیرد و کم‌کم طرف مقابل قانع می‌شود و کار برای دست‌یابی به توافق نهایی راحت‌تر می‌شود.

۴۵ زن سرپرست خانوار خراسان شمالی مزدوج شدند

پیام خراسان - بجنورد- مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: باهمت کمیته امداد ۴۵ زن مطلقه زندگی مشترک خود را در قالب طرح دوباره زندگی با ازدواجی آگاهانه آغاز کردند.

معابر ۸۵ روستای خراسان شمالی با قیر رایگان آسفالت شد

پیام خراسان - بجنورد- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: معابر ۸۵ روستای این استان ۸۶۳ هزار نفری به گستره ۲۳۰ هزار مترمربع با قیر رایگان آسفالت شد.

استاندار خراسان جنوبی روز دانشجو در جمع دانشجومعلمان استان حضور یابد

پیام خراسان - مسئول بسیج دانشجویی پردیس شهید باهنر بیرجند از استاندار خراسان جنوبی دعوت کرد تا روز دانشجو در جمع دانشجومعلمان استان حضور یابد و دغدغه‌های آنان را بشنود. به ...

مصوبات سفر رییس جمهوری در حوزه راه‌های خراسان جنوبی پیگیری شود

پیام خراسان - به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، جواد قناعت روز شنبه در نشست با فرمانده و معاونین فرماندهی انتظامی استان با اشاره به گزارش فرمانده انتظامی خراسان ...

فضای حاکم بر استان کار و تلاش باشد

پیام خراسان - به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، قناعت استاندار خراسان جنوبی در دیدار با نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، شهرداران و اعضای شورا‌های ...

سیاست دولت تقویت هنر ایرانی - اسلامی است

پیام خراسان - تربت حیدریه- مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیاست دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ و هنر، تقویت هنر اسلامی - ایرانی است و اوج هنر ما در این حوزه ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که وزارت ارشاد در دوره جدید از این فعالیت ها حمایت ویژه‌ای می‌کند.