پیام خراسان

آخرين مطالب

مقالات

زخم‌ آسفالت فرسوده بر جان شهر/شهروندان بجنوردی از وضعیت نامناسب آسفالت معابر گلایه دارند

پیام خراسان - آسفالت آسیب دیده و فرسوده در معابر شهر بجنورد نه تنها مشقت فراوانی برای مردم ایجاد کرده، بلکه آینه تمام نمای کم کاری‌ها و کم‌توجهی‌های مجموعه مدیریت شهری است ...

عامل ۱۰ درصد سرطان‌ها چیست؟

پیام خراسان- طبق گزارش آژانس محیط‌زیست اروپا، آلودگی با بیش از ۱۰ درصد موارد سرطان در اروپا مرتبط است.

کود و سم تقلبی، تهدیدی برای محصولات زراعی و باغی خراسان رضوی

پیام خراسان-ضعیف شدن تدریجی خاک به دلیل کشت مستمر، استفاده کشاورزان از انواع کودها و سموم زراعی را ضروری کرده است، اما در مقابل گرانی و افزایش قیمت نهاده های کشاورزی، موجب ورود سم و کودهای تقلبی به بازار شده است که این امر فعالان این حوزه را در خراسان رضوی، به ویژه شهرستان کاشمر آزار می‌دهد.

آشوب عصر «آل‌مؤید»

پیام خراسان - هرج و مرجی عجیب سراسر خاک ایران را در بر گرفت و هر کس که کمترین وابستگی به خاندان سلجوقی داشت، عَلَم طغیان بلند کرد. در چنین شرایطی همان‌ طور که پیشتر هم ...

دمای آسایش کولر، مرزی برای داشتن یا نداشتن برق

پیام خراسان-آغاز فصل گرما، استفاده از کولر، به‌ویژه کولرهای گازی را در منازل، ادارات و مکان‌های عمومی اجتناب‌ناپذیر کرده است، اما با تنظیم وسایل سرمایشی بر روی "دمای آسایش"، می توان از بسیاری خاموشی‌ها پیشگیری و زمینه بهره‌مندی دیگران از نیروی برق را نیز فراهم کرد.

اینجا دیار اترک خروشان و نوای طرقه میزبان رییس جمهور هستند

پیام خراسان- سرزمین اترک خروشان و نوای طرقه میزبان رییس جمهور و اعضای هیات دولت و ساکنان دیار فرهنگ ها، قومیت ها و مهربانانه آغوش باز کرده اند تا پذیرای آییت الله رییسی و هیات همراه باشند

آبی که بر باد رفت، آتشی که دامان خاک را گرفت

پیام خراسان- خشکسالی‌های پیاپی و کاهش بارندگی‌ها، وضعیت سفره‌های آب زیرزمینی را در کشور و به خصوص مناطق شرقی بسیار ناخوش کرده است و دیو تشنگی از چند سال پیش تنوره‌کشان بر این دیار، به ویژه سرزمین خورشید، چنگ انداخته است.

ضرورت تضمین غذای فردا با علم و فناوری

پیام خراسان-- ۷۵ درصد فرایند کشاورزی خراسان رضوی همچنان سنتی است و حال آنکه گسترش دامنه نفوذ دانش و فناوری، علاوه بر توسعه و ترویج کشاورزی اقتصادی و ارتقای اقتصاد کشاورزی، می‌تواند در افزایش بهره‎‌وری و تولید، تقویت کیفیت و کمیت و در نهایت تضمین امنیت غذایی تاثیر چشمگیری داشته باشد.

میزبانی بی منت ایرانیان برای پناهجویان افغان، مرهمی بر تبعیض نهادهای بین‌المللی

پیام خراسان- ایران به عنوان مقصد نخست مهاجران افغانستانی، به‌تنهایی بیش از همه کشورهای اروپایی و غربی در مقاطع بحرانی، آغوش بی‌منت خود را برای پذیرش پناهجویان همسایه شرقی گشوده است، در حالی که مدعیان حقوق پناهجویان، به رغم ادعاهای گزاف، سالهاست بی‌جاشدگان افغانستانی را در گرداب سرگردانی رها کرده اند.

چنگ‌اندازی مالچ‌ پلاستیکی بر گلوی کشتزارهای خراسان رضوی

پیام خراسان-بحران کمبود منابع آب، کشور را به سمت شیوه های نوین کشاورزی برده است و رواج استفاده از مالچ پلاستیکی در برخی مناطق، از جمله کاشمر خراسان رضوی، از پیامدهای ناگزیر آن است، حال آنکه همین خود می‌تواند به عنوان عاملی در نابودی خاک و آسیب رساندن به بنیان تولید نقش ایفا کند.

ماسک پَر، کرونا بر در/ رعایت پروتکل‌ها در خراسان رضوی به کمتر از نصف رسیده است

پیام خراسان- پاندمی کرونا هنوز پایان نیافته اما با کاهش آمار فوتی‌ها و مبتلایان به ویروس کووید ۱۹، بسیاری از شهروندان پروتکل های بهداشتی را به فراموشی سپرده و استفاده آنان از ماسک در مجامع و محافل، مهمانی‌ها و نیز وسائط حمل و نقل عمومی بسیار کمرنگ شده است.

خشکسالی و پرسه وحوش در نزدیکی سکونتگاه‌های خراسان شمالی

پیام خراسان- خشکسالی و کاهش بارندگی در خراسان شمالی سبب شده است تا وحوش در زیستگاه های طبیعی خود آب و غذا کم بیاورند و برای یافتن خوراک به نزدیکی روستاها و مناطق مسکونی آمده و پرسه بزنند.

بسک؛ اولین روستای ملی ابریشم‌کشی

پیام خراسان- یک کارشناس صنایع‌دستی گفت: سابقه تولید لباس و پارچه ابریشمی در ایران به قبل از اسلام می‌رسد. ثبت ابریشم‌کشی در فهرست میراث معنوی کشور و همچنین ثبت ملی‌ شدن این روستا اقدامی در راستای حمایت از فعالین این حوزه بود.

ازدواج و چالشی به نام لباس عروس

پیام خراسان-این روزها زوج‌های جوان حتی اگر بخواهند بر تورم افسار گسیخته هم غالب شوند در مسیر ازدواج با چالش‌های گوناگون از جمله تهیه لباس مناسب عروسی مواجه می‌شوند که خرید یا اجاره آن در خراسان شمالی سر به فلک کشیده است.

نخستین شرکت «اقتصاد مقاومتی» ایران در دوره قاجار

پیام خراسان - در اوایل دوره مظفری، خارجی‌ها اقتصاد ایران را قبضه کرده بودند و وضعیت این‌طوری بود که «جرج کرزن» سیاستمدار انگلیسی گزارش داده بود: «گذشته از اشیاء تجملی غربی‏ ...

روزنامه اطلاعات: باید به مردم حق داد که از مسئولان بپرسند چرا دایره امنیت تا این حد کوچک شده است؟

پیام خراسان - به گزارش جماران؛ روزنامه اطلاعات نوشت: وقایع و حوادث اخیر، از فروپاشی برج متروپل در آبادان، تا سرقت‌های مسلحانه و بزرگ در تهران و کرمان، و خروج قطار مشهد یزد ...

حمایت‌، لازمه گذر صنایع دستی خراسان از گردنه چالش‌ها

پیام خراسان - مشهد- صنایع دستی استان خراسان رضوی برای معرفی و بازپس‌گیری جایگاه ارزشمند خود در سبد کالای خانوار و عرصه زندگی روزمره، نیازی مبرم به حمایت و توانمند شدن برای خروج از گرداب چالش‌ها و گذر از موانع پیش رو دارد.

اجلاس صلح در روضه منوره

پیام خراسان - خراسان پس از حمله مغول، به ندرت رنگ آرامش را می‌دید. حتی زمانی که ایلخانان، دولت قدرتمندی به وجود آورده بودند هم شاهزادگان مغولی ماوراءالنهر، برای غارت و چپاول ...

نقش «زیارت» در ارتباطات میان فرهنگی

پیام خراسان - بسیاری معتقدند زیارت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و ظرفیت‌های آستان قدس رضوی می‌تواند به مجرای برقراری ارتباطات میان‌فرهنگی تبدیل شده و حتی در موضوعاتی چون ...

زیارتی که به دل لیلا نشست

پیام خراسان - خبرگزاری فارس - معصومه درخشان - ساعت ۱۰شب بود تازه از زیارت برگشته بودم در لابی هتل صدای جرو بحث مادر و دختری توجهم را به خود جلب کرد، مادر مدام می گفت" ...

انقراض صنعت فرش دستباف محتمل است

پیام خراسان-صنایع دستی با توجه به شرایط محیطی غالب از همان روزهای اولیه بشر وجود داشته و اولین مصادیق آن ضروریاتی مانند حفاظ یا پوشش بود که بعدها با توجه به شرایط محیطی بهبود یافت و در نهایت به «سنت» تبدیل و به‌ عنوان هنر پذیرفته شد و حس هنری، احساسات و ویژگی‌های فرهنگی یک جامعه را منعکس می‌کند.

موزه، دریچه‌ معرفی فرهنگ ملی و هویت‌بخش نسل جوان

پیام خراسان- کارشناسان و صاحبنظران حوزه گردشگری فرهنگی بر این باورند که موزه می‌تواند دریچه‌های نوینی از شناخت و توسعه پایدار را بر روی جوامع باز کرده و هویت ملی را در نسل‌های جوان تقویت کند.

لباس رزم، رخت دامادی شد

پیام خراسان - افراد زیادی هستند که در زمان جنگ تحمیلی، خالصانه پا به عرصه وجود گذاشتند و روانه جبهه شدند. برای خیلی از این شهدا، سن و سال مهم نبود و مجرد‌ها و متأهل‌ها در ...

امام خمینی(ره)، الگویی برای همه زمانها

پیام خراسان - مشهد- نیمه خرداد یادآور داغی بزرگ بر جان مردم کشورمان است، ایران اسلامی در این ایام با رهبر فرزانه خود وداع کرد و هر ساله همگام با سالروز این فراق جانکاه به سوگ می‌نشیند.طرح ویژگیهای بارز امام خمینی (ره) و بازخوانی راه و روش ایشان به عنوان جهاد تبیین از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مردم‌سالاری دینی در نگاه امام خمینی (ره)

پیام خراسانامام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی، حکومتی دینی با اصول مردم‌سالاری را به عنوان شکل جدیدی از حکومت به دنیا معرفی کرد که در آن جمهوریت و حاکمیت مردم را بر اساس دین قرار داد و نقش ویژه‌ای برای مردم قائل بود.

سهم‌خواهی از معادن تربت‌حیدریه، مطالبه‌ای بی‌پاسخ

پیام خراسان- مدتی است در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌های رسمی تربت‌حیدریه موضوع سهم‌خواهی از معادن و به خصوص مجتمع معدنی و صنعتی طلای زرمهر در نشانه‌گاه خبری قرار گرفته، اما تاکنون از سوی هیچ مقامی در خصوص این مطالبه عمومی، پاسخ روشنی ارایه نشده است.

خشت اضافی در ساختمان، به قیمت جان دیگران

پیام خراسان-هنوز داغ حادثه پلاسکوی تهران التیام نیافته که در آبادان داغی بر دل ایران نشست، حادثه ای که زاییده فساد و سودجویی بود، تخلف و زد و بندی که به متروپل خلاصه نمی‌شود و بدون شک در دیگر نقاط کشور از جمله در خراسان رضوی نیز، ده‌ها متروپل، چون تهدیدی در سایه بی‌نظارتی‌ها قد برافراشته‌اند.

۷ خردادماه؛ افتتاح اولین دوره‌ مجلس شورای اسلامی

پیام خراسان-اولین گام در خصوص برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، تدوین قانون انتخابات مجلس بود. لذا تیمی در وزارت کشور مشغول تهیه این قانون شدند و پس از تهیه آن، این قانون به تصویب شورای انقلاب رسید. بعد از تأسیس نظام جمهوری اسلامی، انتخابات متعددی برگزار شد که انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی در مورخه ۱۳۵۸.۱۲.۲۴ برگزار شد، که نشان‌دهنده ثبات کامل و پویای نظام جمهوری اسلامی بود.

کلنگ تخریب بر پیکره خاطرات خراسان شمالی

پیام خراسان - بجنورد- ۱۰۰ بنای تاریخی شناسایی شده در خراسان شمالی وجود دارد که تاکنون کلنگ تخریب بر پیکره آنها فرود نیامده، اما زمزمه‌های مبنی بر فروریختن این آثار با ارزش به علت گرانی زمین و مسکن شنیده می‌شود.

جاده‌ای که دلبرانه‌هایش را گرفته‌اند

پیام خراسان-وارد محور کاشمر به کوهسرخ که می‌شدی، دلت می‌خواست کنار رودخانه‌ بنشینی و از مناظر زیبا لذت ببری اما متاسفانه برخلاف گذشته‌های نه‌ چندان دور کافه‌ها و باغ‌ویلاهای حاشیه رودخانه شرایط را دشوار کرده‌ و این منظره زیبا را هر روز آسیب دیده‌تر می‌کنند.

استکانی از طراوت گل‌های تازه دم

پیام خراسان - بجنورد- بهار که می شود و زمین ردای رنگارنگ بر تن می کند؛ این استکانی تازه دم از گیاهان است که روان را آرام و تبسم را بر لبان مردمان خراسان شمالی هدیه می دهد.

جان‌بخشی دریای جنوب به رگ‌های خشک شرق کشور

پیام خراسان - مشهد- شرق کشور سالیان متمادی است که با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند و مردمان این دیار کمتر از ساکنان بسیاری از نقاط کشور از نعمت آب برخوردارند که اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس به شرق کشور مرهمی بر این زخم چند ده ساله است.

توان خراسان رضوی در تامین امنیت غذایی/ ۷۵ درصد کشاورزی استان همچنان سنتی است

پیام خراسان- افزایش روزافزون جمعیت و نیاز مبرم به فرآورده‌های کشاورزی، می‌طلبد که نیاز غذایی این جمعیت از زمین و بخش کشاورزی به صورت چندبرابری تامین شود و با توجه به بحران غذایی موجود در دنیا، بخش کشاورزی از اهمیتی به مراتب بالاتر نسبت به گذشته برخوردار شده است.

امیدوارم ذهنیت برخی از مردم نسبت به جایگاه زن در جامعه تغییر کند

پیام خراسان- «زهرا جهان‌فرد تنها راننده زن ناوگان اتوبوس‌رانی جاده‌ای شهرستان خلیل‌آباد و حتی منطقه ترشیز است که از سال ۹۵ فعالیت رسمی‌ خود را به‌ عنوان راننده اتوبوس آغاز کرده و تا امروز در کنار همسرش جاده‌های دور و نزدیک کشور را طی کرده است. او با سرسختی خود در برابر قضاوت‌های سطحی‌انگارانه برخی از مردم تلاش کرده حضورش را در جامعه روزبه‌روز جدی‌تر کند.

آبادی‌های بدون آب

پیام خراسان- اینجا روستاهای "کلاته حسین" و "یکه درخت" بخش مرکزی بیرجند در استان خراسان جنوبی است که در نزدیکی خط انتقال مجتمع آبرسانی بهدان قرار دارند اما مردم آن از آب پایدار محروم هستند.

بی‌رغبتی باغداران خلیل‌آباد خراسان رضوی به برداشت برگ تاکستان‌ها

پیام خراسان-بارش تگرک در اردیبهشت‌ماه جاری و خسارات وارد آمده به تاکستان‌های خلیل‌آباد خراسان رضوی، موجب شده است تا باغداران این شهرستان امسال رغبت چندانی به برداشت برگ انگور نشان ندهند.

شرق ایران در چنبره خشکسالی/ راهکارهایی برای عبور از بحران آب

پیام خراسان - موضوع خشکسالی به بحرانی جدی برای شرق کشور تبدیل شده است که در این راستا کارشناسان و مسئولان استان های شرقی راهکارهایی را برای عبور از این بحران پیشنهاد کرده اند.

رویای آب در سرزمین هزاران چشمه

پیام خراسان - بجنورد- روزهایی که خراسان شمالی به سرزمین هزاران چشمه معروف بود به خاطره می پیوندد و خشکسالی در این دیار به قدری ملموس است که به عقیده کارشناسان ۸۴ درصد این خطه با این بحران رونده مواجه است.

آنچه روابط عمومی‌ها را از کالبدهای سنتی رها می‌کند

پیام خراسان- مدیر روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: جریان‌سازی در روابط عمومی یک حرکت و فرایند خلاقانه است، تا بتواند هم در طرح، ایده، تفکر و هم در اجرا و عمل، قالب‌های موجود و سنتی که دهه‌های متوالی است که بر تن وجان روابط عمومی‌ها تنیده شده را واپس زند و روابط عمومی را از قالب یک مجموعه منفعل بدون برنامه به یک سازمان رسانه‌ای مجهز و منسجم به تکنولوژی‌های نوین و بر اساس کارکرد ویژه رهنمون می‌شود.

خشکسالی، کهنه‌زخمی بر پیکر خطه کویری خراسان رضوی

پیام خراسان- زخم عمیق خشکسالی بیش از دو دهه است که بر پیکر خراسان رضوی نشسته که هر سال نیز این زخم عمیق‎‌تر شده و شمار شهرهای با وضعیت قرمز این استان از نظر شرایط آبی رو به افزایش است.

گیاهان خوراکی، هدیه بهاری طبیعت به خراسان شمالی

پیام خراسان - بجنورد- بهار که از راه می رسد همراه خود و با گام‌های پر خیر و برکتش گل‌ها و گیاهانی را به ارمغان می‌آورد که خراسان شمالی را به گوشه‌ای از بهشت و گنجینه‌ای از گیاهان دارویی و خوراکی تبدیل می‌کند و سفره‌های مردم با نقش خوش این گیاهان رنگین و سبز می‌شود.

تار و پود مشکلات در قالیچه دوروی ترکمن

پیام خراسان - بجنورد- قالیچه دوروی دویدوخ در رازوجرگلان خراسان شمالی با نقش و نگارهای منحصر به فرد که حاصل سرپنجه های هنرمندانه دختران این منطقه مرزی است، حال و روز خوشی ندارد و بافندگان با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند.

بارش‌های رگباری مشهد و داستان قدیمی آب‌افتادگی در شهر

پیام خراسان- بارش‌های رگباری که از ابتدای اردیبهشت‌ماه استان خراسان رضوی و نیز کلانشهر مشهد را فراگرفته، نگرانی از احتمال آب افتادن منازل را مهمان دل شهروندان کرده و این وضعیت، برای ساکنان برخی نواحی شهر شادمانی نزول باران رحمت الهی را به دلهره‌ای کابوس‌گونه بدل کرده است.

فرش؛ از سرگردانی مدیریت تا عدم راهبری درست تجارتی

پیام خراسان- طراح فرش، نویسنده و عضو پیوسته انجمن علمی فرش ایران با اشاره به عدم قدرت و توان راهبری امور هنری و تجارت فرش به صورت سیستمی، گفت: فرش ایرانی اکنون از سرگردانی مدیریت رنج می‌برد.

بازگشت به کار کارگران معدن ققنوس خواف/ نگاه عدالت‌محورانه در کاهش بیکاری

پیام خراسان- اشتغال و کارآفرینی از نیازهای اساسی جامعه است و دولت سیزدهم در قالب سفرهای استانی با بررسی تنگناها و مشکلات اقتصادی، برای رفع موانع فراروی توسعه مناطق تلاش می‌‎کند که از مصادیق بارز آن می‌توان به ایجاد اشتغال برای کارگران بیکار شده معدن ققنوس یک سنگانِ خواف در خراسان رضوی اشاره کرد.

ساير مطالب

چرا املاک مازاد دولتی در خراسان جنوبی به فروش نمی‌رسد؟

ابلاغ موافقت اجرای سایت مخابراتی در شهرک بعثت بیرجند

اُفت و خیز کلاس‌های غیرحضوری و آموزش مجازی

لزوم نجات گردشگری سلامت از گرداب چالش‌ها/ مشهد بهشت توریسم‌درمانی

شیر الاغ لیتری 300 تا 400 هزار تومان؛ افزایش قیمت الاغ به دلیل قاچاق سوخت

صادرات 105 میلیون دلاری تعاونی‌های خراسان رضوی، ظرفیتی پنهان در بخش اشتغال

ماکارونی کالای کمیاب در بازار

قونیه، شهری آرام در دل ترکیه

عطر آرامش محمدی در قمصر خراسان رضوی

ضرب آهنگی که هیچ گاه از ذهن‌ها پر نمی‌کشد

سرزمین خورشید تشنه است/ آب‌رسانی به 85 روستای مشهد با تانکر

مسیل‌های رسوب گرفته بجنورد؛ تهدیدی که جدی گرفته نشده است

دو روایت از حراج فیروزه نیشابور خراسان رضوی

فرودگاه گناباد دریچه‌ای فرآروی توسعه جنوب خراسان رضوی

بازسازی 128 قنات رهاورد سفر رییس جمهور به خراسان جنوبی

گریز نیروهای متخصص تهدید خاموش اقتصاد گردشگری خراسان رضوی

از یادگارهای امام هشتم در ایران چه می‌دانید؟

موج گرانی در سایه نبود نظارت/ سفره‌های رمضان کوچک‌تر پهن می‌شود

چشم‌انداز صادراتی امسال خراسان رضوی؛ توسعه تجارت فرامنطقه‌ای

نجوای "فزت و رب الکعبه" در دومین شب قدر حرم انیس‌النفوس

غریو "الهی العفو" زائران شب قدر زیر سایه شمس الشموس

غیبت انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان خراسان رضوی/ دفاع از حقوق مردم چه می‌شود

تربت‌حیدریه، پایتخت ابریشم ایران/ پروانه‌های بومی گرفتار در پیله‌های غیربومی

تداوم مرگ در جاده‌های غفلت/ مگر عامل انسانی دست به کار شود

شمشیر دو لبه سفرهای نوروزی/ چرخ اقتصاد چرخید اما مقاصد گردشگری آسیب دید

کشاورزی دانش‌بنیان راه رسیدن به امنیت غذایی/حرکت خراسان رضوی با 350 شرکت

افکار عطار نیشابوری، راه‌حل بحران‌های معرفتی جهان مدرن

ریه‌های سرخس از گردوخاک پاک می‌شود؟ / امید مردم به اقدام مسوولان

گرفتار در بن‌بست قوانین/ دغدغه های مهندسان خراسانی

گرانترین کشورها در فرزندآوری کدامند؟

اشک بی‌مهری‌ بر اشک مریم

بازگشایی مدارس، ضرورت امروز برای تضمین فردای آموزش

مشهد و جابه‌جایی میلیونی زائر در نوروز 1401/ تجربه‌ای که خواهد ماند

جایزه‌ای به نام "استادزاده" برای ترویج زبان و ادبیات فارسی

موج‌ سنگین اقامت زائران نوروزی در مشهد/ بحرانی که مدیریت شد

ماه رمضان از دریچه آداب و رسوم مردم جنوب خراسان رضوی

رخدادهای تلخ و شیرین خراسان شمالی در سال پایانی سده چهاردهم

ماجرای داغ زلزله طبس؛ زمین لرزه ای به بزرگی 7.8

منزل به منزل در خراسان شمالی با زنگ کاروان‌های جاده ابریشم

ارگ نادری؛ نگینی درخشان بر تارک خراسان شمالی

گشایش افق‌های توسعه تجارت خراسان رضوی نیازمند توجه دولت مردمی

خطه خراسان، قبله‌گاه دل‌های عاشقان زیارت و سیاحت

یک سال پر رویداد در خراسان جنوبی

کلات نادری با کاخ خورشید و آبشار گرم در دامن طبیعتی بکر

آبشار رودمعجن، شاهکاری از خلقت در تربت‌حیدریه

کم رونقی بازارهای بجنورد در آستانه نوروز/توان خرید کاهش یافته است

استقبال مسافران از اقامتگاه‌های بوم‌گردی خراسان رضوی

ساماندهی سگ‌ های بی‌صاحب در بیرجند به کجا رسید؟

عطر و بوی بهار در سرزمین خورشید

زخم یادگارنویسی بر تن میراث 500 ساله مرزنشینان خراسان شمالی

مشهد، آماده میزبانی از زائران نوروزی

مخالفت محیط‌ زیست با ادامه فعالیت باغ پرندگان مشهد

عقب راندن امیکرون با پیشروی واکسیناسیون در خراسان شمالی

دنیای ناشناخته جرگلان

عید مبعث پیام‌های وحدت‌آفرین دارد