پیام خراسان

آخرين مطالب

گفتگو

نهضت ملی مسکن یکی از اولویت های دولت سیزدهم است/ خراسان جنوبی پیشرو در اَبَر پروژه طرح ملی مسکن

پیام خراسان - خراسان جنوبی رتبه دوم کشوری در اجرای طرح نهضت ملی مسکن که یکی از اولویت های مهم دولت سیزدهم است، را به خود اختصاص داده و تاکنون در اجرای این ابر پروژه جزو ...

صدور مجوز حفر ۶۰۰۰ حلقه چاه در دشت‌های ممنوعه خراسان

پیام خراسان-مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: علی‌رغم اینکه از سال ۱۳۴۸ دشت‌های خراسان ممنوعه اعلام شده‌ اما از آن سال تاکنون برای حدود ۶۰۰۰ حلقه چاه پروانه بهره‌برداری صادر شده است.

اعمال محدودیت عرضه نان به مشتریان در خراسان‌شمالی/ نانِ تازه، سر از نانِ خشکی در می‌آورد

پیام خراسان - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: نانی که در نانوایی پخت می‌شود بجای اینکه در سفره مردم باشد از نانِ خشکی سر در می آورد و به ...

۱۰۵ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند

پیام خراسان- رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ۴۴۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند که از این تعداد ۱۰۵ بیمار بدحال بوده و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانهای خراسان رضوی مراقبت می شوند

هوای مشهد سالم است

پیام خراسان-مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد در روز هفدهم مرداد ماه در وضعیت سالم قرار دارد.

وزش باد شدید پدیده غالب جوی در خراسان رضوی است

پیام خراسان-کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: وزش باد شدید بویژه در نواحی بادخیز این استان و هم‌چنین بارشهای پراکنده باران در برخی از مناطق خراسان رضوی تا پایان هفته جاری پیش‌بینی شده است.

خراسان رضوی ۱۷ کارخانه داروسازی دارد

پیام خراسان-معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:خراسان رضوی ۱۷ کارخانه داروسازی دارد و ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز در کشور فرموله و به قرص، کپسول، شیاف و سایر اشکال دارویی تبدیل و تنها سه درصد داروها فرموله و از خارج وارد کشور می‌شود.

۲۲ مرکز متخلف تهیه و توزیع مواد غذایی در خراسان رضوی مهر و موم شد

پیام خراسان- رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به شیوع مجدد کرونا، برنامه بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته و در یک هفته اخیر در بازدیدهای انجام شده ۲۲ مرکز متخلف مهر و موم شد.

شاخص کنونی هوای مشهد در شرایط پاک است

پیام خراسان-مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کنونی کیفیت هوای کلانشهر مشهد در شرایط پاک قرار دارد.

۴۵ ایستگاه پزشکی از راه دور در استانهای سه گانه خراسان فعال است

پیام خراسان-جانشین معاون‌ درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۴۵ ایستگاه پزشکی از راه دور در استانهای سه گانه خراسان فعال است که هر ایستگاه حدود ۳۰ تخصص را تحت پوشش قرار می‌دهد و به بیماران مبتلا به کرونا و غیر کرونا ارائه خدمت می‌کند.

قراردادهای ساخت بزرگراه در خراسان جنوبی ۲.۵ برابر افزایش یافت

پیام خراسان- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: ابتدای سال ۹۸ در مجموع ۲۳۰ کیلومتر پروژه باند دوم با حجم قرارداد هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان داشتیم که امسال با ۲.۵ برابر افزایش به ۵۸۰ کیلومتر با حجم قرارداد ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

۵ میلیارد تومان به محیط زیست طبیعی خراسان جنوبی اختصاص یافت

پیام خراسان - بیرجند- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی از تخصیص پنج میلیارد و ۶۰۵ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی سال ۱۴۰۰ به حوزه محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان خبر داد.

۵۷۳ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند

پیام خراسان- رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با افزایش مراجعان سرپایی و بستری مبتلا به کرونا، هم اکنون تعداد افراد بستری شده در بیمارستانهای استان خراسان رضوی به ۵۷۳ نفر افزایش یافته است.

انجام پنج هزار بازدید نظارتی از نانوایی‌های خراسان رضوی در یک ماه گذشته

پیام خراسان-مدیر نظارت و بازرسی محصولات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت:هم اکنون اجرای طرح هوشمندسازی فروش آرد و نان در ۸۰ درصد نانوایی‌های این استان با نصب دستگاه کارتخوان هوشمند در حال اجراست و طی یک ماه گذشته از اجرای این طرح پنج هزار بازدید نظارتی از نانوایی‌های استان انجام شده است.

تعریف اعتبارت سفر هیات دولت به نام طرح ها، امکان جابه جایی را به صفر رسانده است

پیام خراسان-سرپرست فرمانداری فاروج گفت: یکی از مزایایی اختصاص اعتبار از سفر هیات دولت به استان، تعریف رقم به نام هر طرح است که امکان جا به جایی اعتبارات را به صفر رسانده و در جای خود هزینه می شود.

۶۵ هزار متقاضی سفر اربعین حسینی در خراسان رضوی ثبت نام کردند

پیام خراسان-مدیر حج و زیارت استان خراسان رضوی گفت: با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین پیش ثبت‌نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر ماه در سامانه سماح آغاز شده است که تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین حسینی در این استان پیش ثبت نام کرده‌اند.

سفرهای ریلی در مسیر مشهد حدود ۸۰ درصد افزایش یافت

پیام خراسان- مدیر کل راه آهن خراسان گفت: سفرهای ریلی از شهرهای مختلف کشور در مسیر رفت و برگشت به مشهد طی بهار سال جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۹ درصد افزایش یافت.

سالک در مشهد به رایگان درمان می شود

پیام خراسان- رییس گروه مبارزه با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: درمان بیماری سالک با تزریق موضعی یا سیستمیک دارو با تشخیص پزشک به صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت منتخب تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام می شود.

کیفیت هوای مشهد سالم است

پیام خراسان- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد در روز بیست و هشتم تیر ماه در شرایط سالم قرار دارد

۴۰،۵ درصد مردم خراسان جنوبی دز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

پیام خراسان - غلامرضا شریف‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین تاکنون ۲ هزار و ۸۱۶ نفر معادل نیم درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان موفق به تزریق دُز چهارم ...

"کودکان همیشه گرسنه"، بیمارانی با رنجِ سختِ غذا نخوردن

پیام خراسان-"کودکان همیشه گرسنه" لقبی است که انجمن‌های حمایتی و خانواده به دلیل داشتن احساس مداوم گرسنگی به آنها داده‌اند. بیماران مبتلا به فنیل کتونوری (پی‌کی‌یو) نه به دلیل فقر که به علت کمبود نوعی آنزیم در بدن، امکان هضم غذا ندارند و برای آنها رژیم‌های خاص غذایی تعریف شده است

معاون وزیر ارتباطات: شبکه ملی اطلاعات دسترسی به اینترنت را امن می‌کند

پیام خراسان- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: شبکه ملی اطلاعات با توجه به الزاماتی که در تعریف این شبکه وجود دارد می تواند به خدمت پایدار و امن به مردم کمک کند تا آنها برای دریافت خدمات مورد نیاز با امنیت و اطمینان به اینترنت مراجعه کنند.

خشکسالی، دست کشاورزی سرخس را از آب سد دوستی کوتاه کرد

پیام خراسان-مدیر امور منابع آب سرخس خراسان رضوی گفت: به علت خشکسالی بی‌سابقه، امسال تخصیص آب سد دوستی به بخش کشاورزی این شهرستان امکانپذیر نیست و کشاورزان منطقه باید از کشت محصولات پرآب‌طلب مانند یونجه و هندوانه خودداری کنند.

منابع بانک‌های خراسان شمالی حدود ۲ درصد افزایش یافت

پیام خراسان-دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی گفت: منابع ۱۳ بانک عضو کمیسیون هماهنگی بانک های استان بهار امسال به ۱۷۸ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال با ۱.۸۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

برآورد برداشت ۲۶ هزار تن گندم در فاروج

پیام خراسان- مدیر جهاد کشاورزی فاروج گفت: کارشناسان، برداشت گندم در شهرستان را ۲۶ هزار تن برآورد کرده اند که البته باید دید مردم چقدر از این محصول را تحویل مراکز خرید دولتی می دهند.

مرز دوغارون برای استقبال از زائران کشور عراق آماده است

پیام خراسان-فرماندار تایباد گفت: مرز دوغارون در شرق خراسان رضوی به عنوان یکی از مهمترین معبرهای ورود اتباع کشور افغانستان برای شرکت در عزاداری ماه‌های محرم و صفر و نیز حضور در راهپیمایی اربعین حسینی عراق آماده استقبال از زائران است.

ناخرسندی شهروندان مشهدی از افزایش کرایه نقدی اتوبوس/ شهرداری: از من‌کارت استفاده کنید

پیام خراسان - ترغیب شهروندان به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، به منظور کاهش آلودگی هوا و ترافیک از مهمترین وظایف شهرداری‌هاست و باید تلاش کرد تا سهم ۷۵ ...

۶۷ میلیارد ریال اعتبار به حساب دهیاری‌های خراسان جنوبی واریز شد

پیام خراسان - عالیه خواجوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: همچنین ۸۰۸ میلیارد ریال سال گذشته از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده در اختیار دهیاری‌های ...

آغاز ساخت ۱۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی

پیام خراسان- مسوول سامانه نهضت ملی مسکن در اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: ساخت ۹۱ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در این استان قطعی شده که تاکنون ساخت ۱۷ هزار واحد آن آغاز شده است

افزون بر ۶.۵ تن گندم در سبزوار خریداری شد

پیام خراسان- مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: از ابتدای طرح خریداری گندم در سال جاری تاکنون ۶ هزار و ۶۴۹ تُن گندم در این شهرستان خریداری شده است.

سرای خاتون مشهد، مرکزی برای پشتیبانی از بانوان سرپرست خانوار

پیام خراسان- بازارچه‌های سرای خاتون با هدف اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار و ارائه تولیدات بانوان کارآفرین ۲ سال است که توسط مرکز بانوان و امور خانواده بنیاد کرامت رضوی کار خود را در مشهد آغاز کرده است تا کمکی به این قشر و مقدمه‌ای برای کارهای بزرگتر آنان باشد.

۳۰ میلیارد تومان به فرودگاه بجنورد اختصاص یافت

پیام خراسان - بجنورد- مدیر فرودگاه بجنورد گفت: در سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی، ۳۰ میلیارد تومان اعتبار ملی به استان برای بهسازی و توسعه فرودگاه بجنورد مصوب شد.

ساير مطالب

تولید 120 میلیارد تومان فرش دستباف در خراسان جنوبی

پرداخت 55 درصد مطالبات گندمکاران خراسان شمالی

شبکه های برق رسانی نیمه تمام معادن خراسان شمالی تکمیل می شود

افزایش 3 برابری خرید تضمینی گندم در اسفراین

‍ خرید تضمینی بیش از 17هزارتن گندم از کشاورزان اسفراین

تأمین 17 هزار تن انواع کود کشاورزی در خراسان شمالی طی امسال

قیمت‌ میوه و تره‌بار امروز شنبه 8 مردادماه 1401

افزون بر 134 هزار تن کالا از گمرک دوغارون به افغانستان صادر شد

1403؛ سال تکمیل طرح نهضت ملی مسکن در خراسان جنوبی

لزوم تصمیم گیری درمورد فعالیت 8 واحد بدون مجوز بند امیرشاه بیرجند

طرح نهضت ملی مسکن مسکنی بر درد مستأجران خراسان جنوبی

آمادگی وزارت اقتصاد برای پشتیبانی همه‌جانبه از سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی

کالاها باید با قیمت مندرج مصرف‌کننده به فروش برسد

تپش دوباره نبض زندگی در رگ افسرده صنعت خراسان رضوی

دولت 215 میلیارد تومان اعتبار به عشایر خراسان‌شمالی اختصاص داد

تحقق مصوبه سفر رئیس جمهور برای تامین مالی پروژه راه‌آهن بیرجند

توسعه کشت بهاره در خراسان شمالی

معاون وزیر امور خارجه:صادرات دانش بنیان کشور در بهار امسال به 836 میلیون دلار رسید

توزیع کود شیمیایی در خراسان جنوبی امسال 11 برابر شد

مطالبات 40 میلیارد تومانی شرکت آب و فاضلاب خراسان‌شمالی از مشترکین

تمامی واحدهای راکد استان امسال تعیین تکلیف خواهند شد

آغاز خرید حمایتی دام در خراسان رضوی

ارزآوران طلای سرخ خراسان به گشایش گره‌های صادرات امید بسته‌اند

حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری و صنایع دستی

بررسی درخواست انجام مطالعات 4 محور اصلی در خراسان شمالی

خراسان رضوی در کشت هیدروپونیک رتبه دوم کشور را دارد

تشکیل کمیته پایش تولید و سرمایه‌گذاری در خراسان‌جنوبی

تحقق شعار سال با حمایت از تولید کنندگان امکان‌پذیر است

12 هزار تن گندم در سبزوار تولید شد

صرفه‌جویی 3.5 مگاواتی مصرف برق در طبس

خریداری 400 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان سرایانی

خرید تضمینی گندم در خراسان جنوبی 3.5 برابر افزایش یافت

بیش از 76 هزار تن خرید تضمینی گندم در خراسان شمالی

کشت محصولات استراتژیک به جای محصولات آب طلب در خراسان شمالی

یک کنسرسیوم انرژی روسی به دنبال ترانزیت تولیدات خود از مرز سرخس است

40 میلیارد ریال برای تجهیز چاه های آب شیروان هزینه شد

صنعتگران خراسان رضوی نقشی پیش رو در تمدن اسلامی دارند

افزایش 1.1 درصدی نرخ بیکاری در خراسان رضوی

پایان خرید تضمینی کلزا در خراسان شمالی

گره گشایی از ترانزیت کالا به آسیای مرکزی

ذی‌حسابان مشاوران امین مدیران دستگاه‌های اجرایی

افتتاح نیروگاه خورشیدی 100 کیلوواتِ سد غلامان

عدم رعایت قانون برگزاری مناقصات در خراسان شمالی/80 درصد از پیمانکاران دست از کار کشیده اند

دغدغه فعالان اقتصادی خراسان جنوبی برای رفع موانع صادرات

مدیر کل امور مالیاتی: پیگیر شرکتهای صوری در خراسان رضوی هستیم

توسعه اقتصاد دیجیتال نیازمند توجه جدی به فناوری اطلاعات است

عمده بار ترانزیتی قزاقستان از طریق راه‌آهن سرخس وارد ایران خواهد شد

دلسردی سرمایه گذاران از گرانی سرسام آور زمین

گمانه‌زنی‌های تازه از بخشنامه وزارت اقتصاد/ سرنوشت مالیات علی‌الحساب واردات تولیدی‌ها، واحدهای بازرگانی و کارتهای یک بار مصرف چه خواهد شد؟

تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد خوشاب خراسان رضوی 2.5 برابر شد

چندنرخی بودن ارز، گلوی صادرکنندگان را می‌فشارد