پیام خراسان

آخرين مطالب

سياسي

ایران می‌خواهد میوه برجام را بچیند

پیام خراسان- یک تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: در دور هفتم مذاکرات ایران با تیمی که راهی وین کرده بود، نشان‌ داد قصد دارد میوه برجام را بچیند. ایران تیم بزرگی را به وین فرستاد که تعدادی از مسئولان اقتصادی نیز در آن عضو بودند.

طرح‌های تفصیلی نقشه راه توسعه شهرها هستند

پیام خراسان-سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: طرح‌های تفصیلی نقشه راه توسعه شهرهایند و از اهمیت ویژه ای برخوردارند از این رو کوشیدیم با سفر به شهر بجستان مسایل این شهر و ذینفعان محلی طرح تفصیلی آماده شده آن را از نزدیک بررسی کنیم.

برگزاری نشست بررسی طرح تفصیلی شهر بجستان

پیام خراسان - با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی جلسه بررسی طرح تفصیلی شهر بجستان در فرمانداری این شهر برگزار شد.

ضرورت جهش صنایع خراسان رضوی

پیام خراسان - استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان، در حوزه مدیریت صنایع نیاز به جهش داریم.

طرح امداد پزشکی فصل سرما در خراسان رضوی در حال اجراست

پیام خراسان - مشهد- رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طرح امدادرسانی در فصل سرما به منظور خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی تا ۲۵ اسفندماه در این استان ادامه دارد.

یک عضو شورا: ناسازگاری قوانین شوراها با قانون اساسی باید برطرف شود

پیام خراسان - مشهد- رییس شورای اسلامی خراسان رضوی با اشاره به ناسازگاری قوانین شوراها با اصول قانون اساسی، گفت: تغییر نیافتن قوانین ناسازگار شوراها بعد از ۲۳ سال موجب بروز مشکلاتی شده است، که ضروی است با اصلاح این قوانین، این حوزه سامان بگیرد.

بیماران اچ‌آی‌وی بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به سل هستند

پیام خراسان - مشهد - پزشک متخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماران اچ‌آی‌وی بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به سل هستند و با توجه به وجه مشترک درگیری ریه در بیماری سل و کووید ۱۹، لازم است این بیماران با دقت بیشتری از نظر ابتلا به کرونا مورد بررسی قرار گیرند.

رازوجرگلان خراسان شمالی؛ برخوردار اما همچنان محروم

پیام خراسان - بجنورد- شهرستان مرزی رازوجرگلان با وجود ظرفیت های فراوان در حوزه های مختلف هنری، کشاورزیٰ، نوغانداری و صنعت پرورش اسب همچنان از ریل توسعه عقب مانده و در اسناد ۳۱ شهرستان محروم و کمتر توسعه یافته وزرات کشور جای گرفته است.

۶ شهر خراسان جنوبی جامانده از طرح جهش مسکن

پیام خراسان - بیرجند- استاندار خراسان جنوبی بر جذب کامل سهمیه استان در طرح جهش تولید مسکن تأکید کرد و گفت: به دلیل کمبود زمین ۶ شهر استان هنوز وارد فاز اجرایی این طرح نشده است.

معاون استاندار: توزیع اعتبارات در خراسان جنوبی با نگاه عادلانه است

پیام خراسان - بیرجند - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بر نگاه عادلانه استان در توزیع اعتبارات و امکانات تاکید کرد و گفت: اعتبارات استان براساس شاخص‌های معین و طبق قانون به‌درستی بین شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

طرح نهضت ملی مسکن در ۶ شهر باقیمانده خراسان جنوبی پیگیری می‌شود

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: طرح نهضت ملی مسکن در ۶ شهر خراسان جنوبی به دلیل مشکل زمین هنوز اجرایی نشده است که این موضوع تا اختصاص سهمیه اجرای طرح به تمامی شهرهای استان پیگیری می‌شود.

حدود ۱۰۰ درصد دام‌های خراسان شمالی هویت‌دار شد

پیام خراسان - بجنورد- مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: حدود ۱۰۰ درصد دام‌های این استان شامل گاو، گوسفند، بز و شتر پلاک‌کوبی و هویت‌گذاری شده و تنها تعداد محدودی از دام‌های تازه متولد شده هویت‌گذاری نشده‌اند.

شرط تکمیل ظرفیت ناوگان مسافری خراسان رضوی تزریق هر۲ دز واکسن کرونا است

پیام خراسان - مشهد- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در صورتی که همه مسافران ۲ دز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند، ناوگان مسافربری برون‌شهری می‌تواند با ظرفیت کامل مسافرگیری کند.

عضو شورا: شهردار مشهد باید در انتصابات به شان افراد توجه کند

پیام خراسان - مشهد- رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: عزل و نصب مدیران حق شهردار است، اما توجه وی را به این نکته جلب می‌کنیم که در این تغییرات باید به شان و جایگاه افراد نگاه ویژه‌ای بشود.

طرح هادی ۴۰ روستای شیروان در دست اجراست

پیام خراسان - بجنورد- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیروان گفت: اینک اجرای طرح هادی ۴۰ روستای این شهرستان خراسان شمالی در دست اجراست که پیش بینی می شود با تخصیص به موقع اعتبارات اواخر سال ۱۴۰۲ پایان یابد.

امام جمعه بیرجند: تبیین درست باعث جداسازی حق از باطل می‌شود

پیام خراسان - بیرجند - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مهمترین مساله‌ای که حق را از باطل جدا می‌کند، تبیین درست است و باید به‌صورت علمی، تخصصی و کارشناسی انجام شود.

چهار هزار هکتار زمین کشاورزی بجستان تعیین تکلیف شد

پیام خراسان - گناباد- مدیر جهاد کشاورزی بجستان گفت: در راستای اجرای قانون رفع تداخلات مقررات موازی، چهار هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان در یک‌سال گذشته تعیین تکلیف شده است.

۵۲ رشته هنری در مناطق محروم خراسان شمالی آموزش رایگان داده می‌شود

پیام خراسان - بجنورد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: ۵۲ رشته هنری با اجرای طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه‌ یافته و مرزی این استان آموزش داده می‌شود.

۳۰ درصد غلات خراسان شمالی به روش انتظاری کشت می‌شود

پیام خراسان - بجنورد- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه خشکسالی و نبود بارندگی موثر مانع کشت پاییزه به موقع شد گفت: پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۳۰ درصد اراضی این استان به روش انتظاری زیر کشت غلات برود.

مه‌گرفتگی شدید در فرودگاه مشهد

پیام خراسان - مشهد - به دلیل وضعیت نامساعد جوی و مه‌گرفتگی فرودگاه مشهد، احتمال دارد تمام پروازهای مشهد به مقصد تهران، امروز با تاخیر انجام شود.

شورای شهر مشهد از مطالبه‌گری دانشجویان حمایت می‌کند

پیام خراسان - مشهد- رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: روحیه مطالبه‌گری دانشجویان باید تقویت شود و شورای شهر خود را متعهد به حمایت از این روحیه می‌داند تا ناراستی‌ها به راستی‌ تبدیل شود.

ثبت نام بیش از ۳۰ هزار نفر از خراسان‌جنوبی در طرح جهش تولید مسکن

پیام خراسان - بیرجند-مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با اشاره به ثبت نام بیش از ۳۰ هزار نفر از خراسان‌جنوبی در طرح جهش تولید مسکن گفت: بیشترین ثبت نام مربوط به شهرستان بیرجند است.

ژئوپارک طبس به یونسکو رفت

پیام خراسان - مشاور ژئوپارک طبس گفت: پرونده این ژئوپارک به عنوان سومین ژئوپارک ایران برای عضویت در شبکه ژئوپارک‌های جهانی به یونسکو ارسال شد.

آلومینای ایران خواستار مجوز برای ذخیره سازی ۴۰ روزه سوخت دوم شد

پیام خراسان - بجنورد- مدیر مجتمع آلومینای ایران واقع در جاجرم خراسان شمالی گفت: باتوجه به محدود شدن مصرف گاز در صنایع ذخیره سازی مازوت به عنوان سوخت دوم در این واحد تولیدی انجام می شود و انتظار می رود مجوز برای ذخیره این فرآورده به میزان نیاز ۴۰ روز داده شود.

گمرک تخصصی لازمه صادرات فرش و زعفران خراسان جنوبی است

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به حجم قابل توجه تولیدات فرش و زعفران و به منظور صادرات محصولات استراتژیک از خراسان جنوبی، راه‌اندازی گمرک تخصصی فرش و زعفران در استان ضرورت دارد.

حرکت گام به گام، راهکاری عملیاتی برای حصول راحت‌تر توافق نهایی است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک تحلیلگر مسائل بین‌الملل با بیان اینکه در شرایطی که مذاکرات به دشواری به پیش می‌رود و طرفین امکان اقناع یکدیگر را ندارند، استفاده از رویکرد توافق گام به گام می‌تواند موثر باشد، گفت: یعنی در مورد یک مسئله‌ای توافقی انجام می‌شود و سپس در مورد سایر مسائل نیز توافقات گام به گام شکل می‌گیرد و کم‌کم طرف مقابل قانع می‌شود و کار برای دست‌یابی به توافق نهایی راحت‌تر می‌شود.

۴۵ زن سرپرست خانوار خراسان شمالی مزدوج شدند

پیام خراسان - بجنورد- مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: باهمت کمیته امداد ۴۵ زن مطلقه زندگی مشترک خود را در قالب طرح دوباره زندگی با ازدواجی آگاهانه آغاز کردند.

معابر ۸۵ روستای خراسان شمالی با قیر رایگان آسفالت شد

پیام خراسان - بجنورد- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: معابر ۸۵ روستای این استان ۸۶۳ هزار نفری به گستره ۲۳۰ هزار مترمربع با قیر رایگان آسفالت شد.

استاندار خراسان جنوبی روز دانشجو در جمع دانشجومعلمان استان حضور یابد

پیام خراسان - مسئول بسیج دانشجویی پردیس شهید باهنر بیرجند از استاندار خراسان جنوبی دعوت کرد تا روز دانشجو در جمع دانشجومعلمان استان حضور یابد و دغدغه‌های آنان را بشنود. به ...

مصوبات سفر رییس جمهوری در حوزه راه‌های خراسان جنوبی پیگیری شود

پیام خراسان - به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، جواد قناعت روز شنبه در نشست با فرمانده و معاونین فرماندهی انتظامی استان با اشاره به گزارش فرمانده انتظامی خراسان ...

فضای حاکم بر استان کار و تلاش باشد

پیام خراسان - به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، قناعت استاندار خراسان جنوبی در دیدار با نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، شهرداران و اعضای شورا‌های ...

سیاست دولت تقویت هنر ایرانی - اسلامی است

پیام خراسان - تربت حیدریه- مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیاست دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ و هنر، تقویت هنر اسلامی - ایرانی است و اوج هنر ما در این حوزه ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که وزارت ارشاد در دوره جدید از این فعالیت ها حمایت ویژه‌ای می‌کند.

ساير مطالب

تقویم کوچ عشایر خراسان شمالی تغییر می یابد/ افزایش سهمیه آرد عشایر

نیاز هر شهرستان خراسان شمالی به یک مجتمع نان صنعتی

افزایش هزار نفری اشتغال با اجری 44 طرح صنعتی در خراسان شمالی

حق ‌نوار مرزی‌ کارکنان‌ دولت‌ به خراسان‌شمالی بازگشت

اختصاص بیش از 400 میلیارد تومان اعتبارات محرومیت‌زدایی به خراسان شمالی

کاهش 70 درصدی عملکرد زعفران در بجستان

یارانه معیشتی آذرماه 1400 امشب واریز می‌شود

واگذاری مدیریت 2 هزار هکتار از مراتع نهاوند به بهره‌برداران

جایگزینی من کارت با پرداخت موبایلی

جایگزینی من کارت با پرداخت موبایلی در آینده نزدیک

ایجاد نیروگاه خورشیدی در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی

صدور مجوز برداشت 4 میلیارد مترمکعب آب از دریای عمان

تولید ورق‌های فولای API 5LX80PSL2 برای اولین‌بار در خاورمیانه

موجودی بازار میوه شب یلدا کافی است؟

دردسرهای اجرای یک مصوبه برای کارخانه‌های آرد

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی نسبت به احتمال افت فشار گاز هشدار داد

شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی ملزم به بررسی امکان ایجاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر شدند

میوه شب یلدا به مقدار کافی موجود است

کشت پاییزه در بیش از 251 هزار هکتار از اراضی خراسان رضوی/کاهش کشت دیم در سال جاری

شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند خواسته‌های شرکت گاز را تامین کنند

وضعیت دیم زارهای گندم و جو در خراسان شمالی بحرانی است

قوچ مستی بهترین زمان سوءاستفاده شکارچیان شکارکش

نیاز آبی صنعت از طریق بازار آب در استان باید رفع شود

دپوی 14 هزار تن شن و نمک برای بازگشایی راه های خراسان شمالی

بیکاری 80 درصد از تولیدکنندگان صنایع دستی خراسان شمالی در صورت عدم حمایت بانک ها

جزئیات توزیع اینترنتی کالاهای اساسی در خراسان رضوی اعلام شد

شناسایی معادن بوکسیت کم عیار توسط آلومینای جاجرم در مراحل پایانی

رونق تجارت بین الملل از طریق خراسان جنوبی دور نیست

مشترکان پرمصرف گاز منتظر قبض‌های نجومی باشند

آغاز کشت قراردادی گندم در بیش از 2000 هکتار از اراضی خراسان رضوی

ابطال و تعلیق 31 پروانه کاربرد علامت استاندارد در خراسان شمالی

غوغای اقتصادی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خراسان جنوبی

تأمین زمین برای 7 هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن

لزوم فعال تر شدن حوزه تولید

استاندار خراسان جنوبی: زرشک مانده روی دست مردم را به فروش می‌رسانیم

مطالعات طرح انتقال آب از خلیج فارس به خراسان جنوبی 30 درصد پیشرفت داشته است

25 تفاهم نامه سرمایه گذاری در قالب ستاد توسعه خاوران به امضا رسید

آمادگی کامل بخش خصوصی برای تجهیز خطوط هوایی ویژه خراسان جنوبی

ستاد توسعه خاوران به فعالیت‌های اقتصادی خراسان جنوبی نظم داد

گاز ادارات پرمصرف خراسان شمالی قطع می شود

نگاه دولت بر فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی است

خرید توافقی 254 تن وش پنبه در خراسان شمالی

تولید 125 هزار تن گوشت مرغ در خراسان رضوی از ابتدای سال

کمترین‌ و‌ بیشترین نرخ‌ تورم مربوط به کدام استان‌هاست؟

انتقال وظایف تنظیم و نظارت بر بازار محصولات به جهاد کشاورزی

دستگاه قضا حمایت حقوقی و قضایی از سرمایه‌گذاران را در دستور کار دارد

حتی یک واحد صنعتی در خراسان رضوی نباید تعطیل شود

بیش از 83 هزار و 500 تن کود شیمیایی یارانه‌ای در خراسان رضوی توزیع شد

حدود 87 درصد تاسیسات گردشگری رسمی خراسان رضوی فعال است

دور باطل وضع قوانین در حوزه کسب و کار

درخواست ابطال پروانه آرایشگاه زنانه از صدور آن پیشی گرفته است

درخواست ابطال پروانه آرایشگاه‌های زنانه از صدور آن پیشی گرفته است

2000 واحد مسکن مهر در خراسان رضوی خالی است

زیرساخت‌های شهرک صنعتی مشهد تکمیل شود

عجز ستاد رفع موانع تولید کشور در رفع مشکل مصوبات خراسان شمالی

کرونا، مکالمه تلفنی مردم خراسان شمالی را 32 میلیون دقیقه افزایش داد

شناسایی 16 انبار متخلف روغن موتور، برنج، لاستیک و شکر در خراسان شمالی

95 هزار تن نهاده دامی در سبزوار توزیع شد

افزایش هزینه‌های تولید از مشکلات فراروی توسعه صنعت و معدن گناباد است

حداقل قیمت هر کیلوگرم زعفران 230 میلیون ریال است

200 سازه آبخیزداری امسال در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

تولید مرغ در خراسان رضوی افزایش می‌یابد

افزایش حجم تسهیلات اشتغال‌زایی و تولید در خراسان رضوی طی سال 1400

راه‌اندازی میزخدمت در شهرک صنعتی فریمان و دیگر اخبار کوتاه خراسان رضوی

خراسان شمالی آماده انجام نیازهای ارزی تجار و تولید کنندگان

صدور مجوز نخستین صرافی بخش خصوصی خراسان شمالی از سوی بانک مرکزی

ترسیم نقشه توسعه استان با نگاه ویژه به مصوبات سفر رئیس جمهوری

معدنکاران خراسان رضوی 1100 میلیارد تومان حقوق دولتی پرداخت کردند

گمرک افغانستان در مرز یزدان خراسان‌ جنوبی مستقر می‌شود

وزارت صمت برای احداث واحدهای فرآوری معدنی تسهیلات حمایتی پرداخت می‌کند

ادامه ماجرای قاچاق طلای سرخ ایران...

بارش‌ باران در خراسان رضوی طی سال زراعی کنونی کاهش یافته است

منابع طبیعی شیروان گیاهان دارویی را در 400 هکتار کشت می‌کند

زیرساخت مشترک گردشگری گناباد و بجستان در رونق اقتصاد منطقه موثر است

جذب 59 هزار میلیارد ریال سرمایه در خراسان جنوبی

ادامه ماجرای قاچاق طلای سرخ ایران...

اجرای طرح تفکیک لاشه‌های دام نر و ماده به منظور کنترل کشتار دام مولد

کاهش 90 درصدی مصرف آب با احداث واحدهای جدید در نیروگاه مشهد

بهینه‌سازی پرورش دام در خراسان رضوی نیازمند تقویت مولفه‌های تولید است

خروج ارزش افزوده تولید شمش از خراسان شمالی

پارکینگ ماشین آلات سنگین شهرداری بجنورد راه اندازی می‌شود

تسهیلات خرید نهاده به کشاورزان جوینی در خراسان رضوی اختصاص یافت

ضرر 3000 میلیارد تومانی بیابان‌زایی به اقتصاد ایران در 1 سال/ آب را مدیریت نکردیم

اعتبار آبخیزداری از صندوق توسعه ملی قطع شد!/ سالانه به‌اندازه حجم سد کرج خاک از دست می‌دهیم

نیازهای فناورانه 10 واحد شهرک های صنعتی خراسان شمالی شناسایی شد

بهره برداری از 4 طرح قرارگاه پیشرفت و آبادانی بخش سرداران نهبندان

تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی ملک‌آباد، اسکل آباد و گونک

روان‌سازی و تسهیل فرآیندها در مرز و گمرک دوغارون

چگونه برای دوران بازنشستگی آرامش اقتصادی را فراهم کنیم؟

مرز؛ پنجره‌ای برای ایجاد نشاط در محورهای توسعه‌ای

کدام مناطق مشهد اجاره ارزان‌تری دارند؟

سیگنال برجام برای بازار ارز/ پرداخت های نامتعارف قابل تحمل نیست/ راز فشار تقاضا در جهان خودرو

برداشت بیش از 2 تن شیره باریجه در خراسان شمالی

ضرورت افزایش بهره‌وری در حوزه کشاورزی و دامی/ هیچ واحد تولیدی نباید تعطیل شود/ وظیفه دستگاه‌ها، مانع‌زدایی و تسهیل مسیر واحدهای تولیدی

رکورد تولید مجتمع صنعتی اسفراین شکست

ضرورت راه اندازی صنایع پایین دستی در خراسان شمالی برای جلوگیری از خام فروشی شمش های فولادی

لوله گستر اسفراین رکورد تولید خود را شکست

اعزام هیات تجاری از خراسان شمالی به 3 کشور همسایه تا پایان امسال

عقد قرارداد موقت برای شغل دائم استثمار کارگر به حساب می‌آید

300 هکتار از عرصه جنگلی خراسان شمالی با مشارکت مردم احیا شد